Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan aki szakközépbe...

Van itt olyan aki szakközépbe jár? Lehetne néhány kérésem?

Figyelt kérdés

hamarosan(szeptemberbe)nyolcadikos leszek és hát dönteni kell hová menjek tovább tanulni

év végi átlagom 4.5 lett

nagyon úgy néz ki,hogy szakközépbe(közgazdaságira) fogok menni

a kérdésem az lenne,hogy:

-menjek 0.év folyamra(angol nyelvi előkészítő)?megéri?ilyenen napi hány óra szokott lenni?

-ha csak simára megyek akkor napi hány órám lesz?

-tényleg igaz,hogy itt már a tanárok csak a dogák alapján osztályoznak?


2011. jún. 15. 12:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

kérésem=kérdésem

bocsi:S

2011. jún. 15. 12:52
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Bocs, nem voltam nyelvi előkészítős, erre nem tudok választ adni.


Az, hogy hány órád lesz, az iskolától függ. Lehet 5-8 órád is egy nap, valamint nulladikod.


Már bocsi, de szerinted mi alapján osztályoznának, ha nem dogák alapján ????


16/l

2011. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát pl figyelembe veszik,hogy az órákon mennyire vagy aktív vagy ha rosszul állsz és csinálsz szorgalmit->látják hogy tenni akar a jobb jegyért és feljebb kerekítik mit általánosba
2011. jún. 15. 13:36
 4/11 A kérdező kommentje:
am köszönöm a választ!:)
2011. jún. 15. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Tanárfüggő.

Nekem van olyan tanárom, hogy tőle akár fejre is állhatsz, nem adja meg a jobb jegyed, csak mert csöndben van az óráin.

Ha eléred a egész/d1-et, akkor megkapod a jobb jegyed, ha nem, akkor így jártál.

Van olyan is, aki jófej. Matekból 3,4-re álltam. Tudta, hogy próbálkoozom, figyelek az órán, és adott lehetőséget javítani.


De majd kitapasztalod.

2011. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
*jobb jegyet, csak mert csöndben vagy az óráin
2011. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Én hatosztályos gimibe járok, jövőre leszek nyolcadikos, és van olyan tanárunk, hogy barátnőm 3,9-re állt (németből) és azt mondta neki a tanár,, hogy "Jólvan megkapod a hármast, pedig erősen gondolkodtam a kettesen", de van olyan tanár is aki 2,8-as átlagra 4-est adott mert nagyonszorgalmas a csaj.... ilyen is és olyan tanárok is vannak... változó
2011. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lollipop Girl ***** válasza:
80%

Figyelj!Szerintem nagyon megéri én 4,3-al jöttem NYEK-es közgázos osztályba most végeztem az első évemmel és egyszerűen annyit javultam angolból h nem sokára megyek középfokú nyelvvizsgázni pedig nem is volt meg az alapfokú nyelvtudásom sem.Igazából sokkal jobban ki tudom magamat fejezni angolul és magyarul is.Nagyjából ugyanannyi órátok lesz 5-6 körül.Nekünk ilyen óráink voltak:angol országismeret,angol készség,angol alapismeret,retorika,tanulásmódszertan,mentálhigiéné,drámajáték,magyar,tesi,közgáz,matek,infó.Heti 16 angol:2 országismeret,8 alapismeret és 4 készség.Hétfőnként 5 angol a többi napon változó 2-3."Tényleg igaz,hogy itt már a tanárok csak a dogák alapján osztályoznak?"Mint már írták ez tanárfüggő.Nekünk például a matek tanár verte ki a biztositékot:1,60-2.

2,78-2.

3,11-4.

3.33-3.

Szal ezt nem tartottuk igazságosnak.Még aki a háromegésztizenegyre négyest kapott az se.

De ilyenek mindenhol vannak remélem te nem fogsz ki egy ilyet.Összességében imádom az osztályt és a sulit is és bátran ajánlom neked is.Veszíteni nem veszíthetsz a nyelvi előkészítővel hiszen nyelvekre mindig szükség lesz.

2011. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lollipop Girl ***** válasza:
80%

Utolsó vagyok 15/L.

Amúgy melyik suliba szeretnél járni?

2011. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is szakközépiskolába járok közgazdasági szakra. Imádom, nagyon tetszik, és érdekel is, szívesen tanulom és ez szerintem fontos!

Nem mentem 0.-ra, attól tartottam, hogy sokat fogok felejtezni a többi tárgyból. Több barátnőm, ismerősöm is van, aki 0.-ra ment és azt mondták, hogy annyiból volt csak jó, hogy az angolt rendesen tanulták (többen akkor kezdtek angolul tanulni). Viszont hiába volt a magyar és matek óra, sokat felejtettek, nem értik már úgy az anyagot, mint 8.-ban.

Bár szerintem erősen iskolafüggő, hogy megéri-e 0.-ra menni.


Nézd, hogy ki, hogyan osztályoz eléggé változó. Van egy tanárunk, aki egyik osztálytársamat 1,99-re megbuktatta, egy másik osztálytársamnak 1,4-re azt mondta, csináljon kiselőadást, tanulja meg és akkor átengedi. Nálunk azért többnyire reálisan osztályoznak a tanárok, de mondom, mindig van kivétel.

16/L (10.o. voltam!)

2011. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!