Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mennyire ciki, ha...

Szerintetek mennyire ciki, ha az alábbiakat nem tudja/akarja megcsinálni egy 14 éves lány?

Figyelt kérdés

-Nem tud főzni

-Nem tud takarítani

-Nem tud ágyat húzni

-Nem tud vasalni,mosni


De egyébként kitűnő tanuló,a szülei nem várják el tőle,hogy a fent említetteket megtegye,csak azt szeretnék,hogy egy nagyon jó egyetemre jusson be.

A barátnői,barátai sem szoktak otthon segíteni.


2011. jún. 15. 23:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Ciki nem ciki ez van, de ezeket nem nagy kunszt megtanulni...
2011. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
80%

Takarítani befogtak a szüleim, azt megtanultam (porszívózás, portörlés, mosogatás..).


De elmúltam 18, mikor először főztem (leszámítva a porból készült kajákat), először húztam sajátkezűleg új ágyneműt, és először vasaltam, mostam (meg is szenvedtem vele, mit mivel lehet, hány fokon, hogy kell beállítani a programot...). WC-t is 18 évesen pucoltam először, rá is csodálkoztam dolgokra. Ciki nem ciki, ez van.


Szerintem 14 évesen nem ciki, de 18 évesen már az volt. :)

2011. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

szia

szerintem 14 évesen a saját szobáját rendszeresen ő kellene takarítsa.

A többit ráér megtanulni amikor szüksége lesz rá.

Én személy szerint vasalni ugyan megtanultam kiskoromban, de magamtól csak 19-20 évesen vasaltam először. Ágyneműt áthúzni, mosni amikor kolis lettem 20 évesen. Főzni amikor önellátó lettem, 25 évesen.

Szerintem nem ciki és nincs lemaradva semmivel. Ezek olyan dolgok amik csak egy kis odafigyelést igényelnek, nem kell különösebben tanulni őket.

Vannak ennél sokkal fontosabb dolgok az életben, mint háztartást vezetni!

2011. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
54%

Nos nézzük.Az hogy 14 évesen nem akar segíteni az anyjának pár dologban az nem ciki hanem nagyon nagy bunkósság.

Azt hogy 14 évesen NEM TUD

-főzni (az nem gond,majd idővel megtanul..Bár elég ciki lesz az,ha majd megismerkedik egy fiúval,és rájön a srác sokkal talpraesettebb a konyhában mint ő)

- vasalni (ezt is megtanulja időben)

- mosni (az már ciki,mert csak nem annyira hülye 14 évesen hogy ne tudja kezelni a mosógépet.Annyi esze meg csak van,hogy a fehéret és a színeset külön mossa,

De az nem fér a fejembe hogy mi az hogy nem tud takarítani,és ágyat húzni? Ebbe mi bonyolult??

Egy 14 éves lány aki ezekre nem képed(pár dolgot kivéve) egy haszontalan élősködő,jellemtelen ember..Kár érte..

2011. jún. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
72%

Nem ciki, engem is csak 14-15 évesen kezdtek el tanítgatni mindezekre.

5 perc alatt megtanulod mindegyiket, ha úgy hozza az élet.

Persze ilyenkor nyáron, mikor több szabadidőd van, illik felajánlani a segítséged a háztartási munkákban, hogy tehermentesísd a szüleidet, anyukádat.

De suliidőszakban teljesen elfogadott, ha a szülők elvégzik mindezt, hiszen nekik az a fontos, hogy a tanulásra koncentrálj, ez így van rendjén, ne aggódj. :)

2011. jún. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon szep a szuleidtol, hogy megadnak minden lehetoseget a tanulashoz, csak eppen magara az eletre nem keszitenek fel. Ha elkerulsz otthonrol, mert gondolom nem akarsz mindig veluk elni, azt sem fogod tudni, hogy mit csinalj. A lakasod allandoan koszos, lomos lesz, tobbet kajat fogsz rendelni, mint fozni, a ruhakat ha sikerul is kimosni, a szaritorol vasalatlanul fogod felvenni, es ha mar semmi nem maradt a szekrenyben, akkor fogsz mosni, az agyhuzas pedig olyan elemi dolog, ami teljesen ki fog menni a fejedbol es fel evente fogod lecserelni, amikor a takaro mar elviselhetetlen szagu lesz.

14 evesen lehetne annyi onallosagra vagyas, hogy ha nem is az egesz hazban, de legalabb a szobadban te magad pakolj el, porolj, porszivozz, a ruhaidat hajtogasd, elrakd, az agynemudet athuzd.

Hidd el jobb most megtanulni ezeket a dolgokat, es kesobb nem erhet majd meglepetes a nagybetus eletben.

2011. jún. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

23:46,nem vagyok sem élősködő,sem jellemtelen.

Anyukám nem mondja,hogy segítsek,de ezen az oldalon olvasok mindig ilyeneket.


Köszönöm a válaszokat,akkor megnyugodtam (:

2011. jún. 15. 23:58
 8/36 anonim ***** válasza:
61%

23.46-os vagyok

Nem sértésből,de számomra azok a fiatal lányok akik nem akarnak segíteni,vagy pár dolgot maguktól is megcsinálni azzal takarózva,hogy "anyukám nem engedi" ,ha nem képes ahogy előttem írta valaki legalább a saját szobáját rendben tartani az bizonyos jellemtelen,élősködő..

Bizony dicséretes,hogy anyukád a fenekedet is kinyalja de vagy képtelen leszel később ezeket megcsinálni,vagy nagy áron fogod megtanulni azt ami szinte gyerekjáték.

Engem nem is az zavar hogy nem tudsz főzni,vasalni,mosni stb..Idővel megtanulhatod,ráérezhetsz..Inkább az zavar hogy NEM AKAR.

A fiaim 16 évesek.De a saját szobájukban ők raknak rendet,ők húznak ágyneműt,és ha úgy van kedvük bizony főzőcskéznek is.Nem volt kötelező nekik sem,de ők akartak önállóak lenni,akárcsak a 13 éves lányom..Ő is magától rendben tartja a szobáját..Senki nem erőltette őket..

Nem árt neked is egy kicsit akarni..Nem árt ha néha segítesz a szüleidnek a takarításban,ágynemű áthúzásában..Hidd el nekem.Nem fog az aranygyűrű leesni az ujjadról,és a tanulmányi átlagod sem fog romlani..Viszont életrevalóbb leszel..

2011. jún. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
57%

23:52 vagyok

Megis melyik valasz nyugtatott meg kedves kerdezo? Egy jo egyetemen szerzett diploma meg nem feltetlenul jelent biztos magas jovedelmet egy eleten at! Mibol fizeted majd a bejaronot? Vagy anyukad szoknyajan fogsz ulni egesz eletedben? Okosnak es tanultnak lenni szep dolog, de eletre valonak megjobb. 14 evesen lehetnel annyira erett, hogy ne halj ehen es ne fulladj bele a szennybe, ha a szuleid elutaznak 1 hetre.

En 14 evesen kituno tanulo voltam, nyariszunetben dolgoztam, otthon a noveremmel ketten csinaltunk meg minden hazimunkat, mert orultunk, ha a szuleink a 12 oras munka utan velunk foglalkoztak a hazimunka helyett. Nem lett semmi bajunk, sem fizikailag, sem lelkileg, es nem esett nehezemre megallni a sajat labamon, nem hordtam haza a szennyest, nem hivtam at anyat takaritani es nem vittem dobozokban a heti kajaadagot a sajat lakasomba. A lanyom ugyan meg nagyon kicsi, inkabb hatraltat, mint segit, de mar most bevonom a hazimunkaba, hogy o is ratermett legyen az eletre.

2011. jún. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
24%

1. Egyáltalán nem ciki. 14 évesen eszembe nem jutott volna ,hogy a tanuláson, a tapasztalatgyűjtésen és a szórakozáson bármi mást csináljak. Nem is kellett, a szüleim megcsináltam mindent , mint ahogy én is mindent meg fogok csinálni a gyerekeimnek. A házimunka nem a gyerekek feladata. Az nem árt persze, ha a szobádat rendbe tartod , és ennek érdekében néha összepakolsz , majd letörlöd a port a bútoraidról.


2. A házimunka nem készít fel semmire. Majd ha odajutsz 18 évesen ,hogy elköltözöl kollégiumba vagy albérletbe szépen belejössz 2 hét alatt. Ehhez csak akarat kell, nem tudás. Nem maradtál le semmiről, és a szüleid sem követnek el semmi hibát , ha kötelességük szerint elvégzik a házimunkát.


3. Hihetetlen számomra ,hogy hogy lehet egy 14 éves gyereknek azt mondani ,hogy élősködő. Egy gyerek sosem lehet élősködő. Jellemtelen már igen, de a Kérdező semmi olyat nem írt, amiből arra lehetne következtetni ,hogy jellemtelen.

2011. jún. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!