Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mennyire ciki, ha...

Szerintetek mennyire ciki, ha az alábbiakat nem tudja/akarja megcsinálni egy 14 éves lány?

Figyelt kérdés

-Nem tud főzni

-Nem tud takarítani

-Nem tud ágyat húzni

-Nem tud vasalni,mosni


De egyébként kitűnő tanuló,a szülei nem várják el tőle,hogy a fent említetteket megtegye,csak azt szeretnék,hogy egy nagyon jó egyetemre jusson be.

A barátnői,barátai sem szoktak otthon segíteni.


2011. jún. 15. 23:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem pedig ciki. Oké, hogy nem tudsz főzni, az nem baj. Szép lassan megtanulsz majd főzni. Az viszont érdekes, hogy nem tudsz takarítani, ágyat húzni, mosni, valalni.

Nagyon szép dolog, hogy a szüleid ennyire támogatják a tanulmányaidat, de az élet nem csak ebből áll. Szerintem ideje lenne az életre is nevelni.


Én mindig segítettem a szüleimnek. Kiskoromban csak megkértek, hogy hozzam ide ezt meg azt. Pl. ha anyu sütött, megkért, hogy vigyem oda a tojást. Segítettem is és azt is megtanultam, hogy minek hol van a haja. Aztán szépen lassan segítettem a sütit formázni, szemetet levinni, port törölni stb.

12-13 éves koromban már tudtam ágyat húzni, vasalni, teregetni, vasalni, takarítani, sőt úgy-ahogy főzni is tudtam. Mindemellett én is egész jól tanultam / tanulok.

Nálunk természetes, hogy segítek. Én is megtanulom a dolgokat, hogy mit hogy érdemes megcsinálni stb. és a szüleimnek is nagy segítség..

16/L

2011. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az nem gáz, hogy nem tudsz főzni. Én is csak pár kaját tudok. Viszont, ha egy virslit nem tudsz főzni, rántottát csinálni, teát, pudingot stb, az gáz.


Takarítani kell képesség ? :D Biztos láttál már porszívót, meg porrongyot :D


Ágyat húzni nem nagykunszt megtanulni, kifordítod, megfogod a két csücskét, beleteszed az ágyneműt, azt' csókolom.


Szerencsére már a legtöbb háztartásban van automata mosógép, azt nem nehéz megtanulni kezelni. Az pedig evidens, hogy pirosat fehérrel nem mosunk össze.


Vasalni pedig a legkönnyebb.


Szerintem meg tudná csinálni, sőt. De a szülei nem várják el tőle, ezért ráfogja arra, hogy nem tud.

2011. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
75%

-Nem tud főzni:nem nagy probléma,15 éves létemre én sem tudok,megmérgezni meg nem akarom az egész családot.

-Nem tud takarítani:NEM TUD TAKARÍTANI?Uramisten!Mi az,hogy valaki nem tud takarítani?Hát figyelj,a porszívót bedugod,aztán körbe porszívózol,a felmosót meg fogod,aztán felmosol!Ablakot pucolni is teljesen egyszerű.

-Nem tud ágyat húzni:hát rendben,ez nem nagy dolog,de ennél is mi az,hogy nem tud?Csak nem akar,nem?O.O

-Nem tud vasalni:hát jó..bár az se nehéz,csak neki kell állni.

-Nem tud mosni:az nem ciki egyáltalán.

15/L

2011. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
58%

Nem az a baj,hogy nem tud..

hanem az a baj hogy NEM AKARJA.A kettő nem mindegy,

Nem semmi lehet,hogy 14 évesen minden lelkiismeret furdalás nélkül simán elnézi,hogy anyukája 8-10 óra munka után,még az ő szobáját is takarítsa..

Mond a lábadat azért felemeled amikor anyukád porszívózik a szobádban? Vagy ezt sem akarod megcsinálni?

Ahogy írta valaki,hogy jellemtelen meg élősködő vagy..HA nem is vagy élősködő de a képedről lesülhetne a bőr..Én qrvára szégyellném magam,ha mindent az anyám csinálna meg helyettem.

15/f

2011. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Anya csak nagy ritkán takarít,a takarítónő szokott hetente jönni,amikor én nem vagyok itthon.

Anyu max esténként felmos meg hétvégente porszívózik.

2011. jún. 16. 13:08
 26/36 anonim ***** válasza:
60%
Ja,hogy ilyen újgazdagok vagytok?Hm. Gratulálok nektek,sikerült mindent elérni.Irigy nem vagyok rád,az biztos... ha meg van takarítónő,minek csinálnád te?De minek a takarítónő?Anyud nem tud hétvégente takarítani?
2011. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
52%

Előbb azt írtad,hogy anyukád nem szokott szólni,hogy segítsél neki..Most meg hogy van takarítónő???

Erre én tudod mit mondok??

MESSZIRŐL JÖTT EMBER AZT MOND AMIT AKAR

2011. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Attól miért lennénk újgazdagok,mert jár hozzánk takarítónő?

Nem akkora luxus...

Anya hétvégén meg takarít,hétközben nem ér rá mindig,van más dolga is.

2011. jún. 16. 17:04
 29/36 anonim ***** válasza:
Szerintem elég nagy baj, hogy a saját szobáját valaki 14 évesen nem tudja rendbe tartani. Én sem várnám el a gyerekemtől, hogy mindig házimunkát csináljon és segítsen, de az a minimum, hogy maga körül rendet tart. Ráadásul nem tudom, de nem egy helyen osztálykiránduláson/táborban magunknak kellett ágyneműt felhúzni, ne hogy már valaki ne legyen képes azt megcsinálni. Azért ennyire életképtelen gyereket nevelni már művészet.
2011. jún. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem nagyon gáz.

Még a főzés az oké, de takarítani, mosni, vasalni és ágyat húzni? :O

2011. jún. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!