Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mennyire ciki, ha...

Szerintetek mennyire ciki, ha az alábbiakat nem tudja/akarja megcsinálni egy 14 éves lány?

Figyelt kérdés

-Nem tud főzni

-Nem tud takarítani

-Nem tud ágyat húzni

-Nem tud vasalni,mosni


De egyébként kitűnő tanuló,a szülei nem várják el tőle,hogy a fent említetteket megtegye,csak azt szeretnék,hogy egy nagyon jó egyetemre jusson be.

A barátnői,barátai sem szoktak otthon segíteni.


2011. jún. 15. 23:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
85%

meg kell neki tanulnia mert ha már saját háza lesz mit fog csinálni??

mivel a szüleim reggel elmennek dolgozni és csak este 6kor jönnek haza így nekem kell sok mindent csinálnom...11 éves korom óta sokszor én mosogatok..12 éves koromban pedig magamnak sütöttem a reggelit..most vagyok 13 éves és még mindig megtudom csinálni ezeket..nem meg eröltető munka!

2011. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
40%

Hát ez a határtalan bunkóság ...

Ki a frászt érdekel hogy kitűnő tanuló vagy? Ha ezeket nem tudod a föld a háta közepére se kívánna.Már nem azért de ha az egyetemet elvégezted is elvárod majd a szüleidtől hogy ezeket megtegyék?Vagy esetleg a pasidtól?Hát azt várhatod...Tessék szépen neki állni tanulni ezeket az apró kis dolgokat amíg nem leszel nagy és nem lesznek belőle nagy dolgok..ugye nem hiszed hogy majd a pasid lesz oly szíves és mos főz rád...Míg te tanulsz...neki is lesz épp elég baja....mint nő ként a te dolgod lesz ezeket megcsinálni...

-Főzés:Szerinted olyan bonyolult receptet követni? kiméred mennyi kell az alapanyagokból az utasítás szerint beledobálod és kész is a kaja..rohadtul nem nehéz....

-takarítás: tudod a mosogató alatt van egy csudi szép kis ruha darab amit aztán befújsz egy nagyon cuki sprével amivel nagyon szép lesz a szobád a szekrények a padló a TV és a Gép....Ugye milyen nehéz?

Ágy húzás: megfogod a paplant kihúzod az ágynemű és jééé lehúztad ^^ de ügyi vagy... ^^

Vasalni:tudod bemelegszik a vasaló és szépen húzgálni kezded a ruhán..de nehogy rajta hagyd mert különben lesz egy szép folt rajta ;)

Mosni:....Na ezt végképp nem értem...kell egy kupak öblítő egy kevés mosópor belerakod a helyére beteszed a ruhákat a mosógépbe és nem ám a színeseket együtt a feketékkel vagy a fehérekkel...becsukod az ajtót elindítod és pár perc múlva kész ^^ gondolom terigetni tudsz ha nem soroltad ezt bele...

Nah ezek szerint meg is tanultad :D hajrá,és ne lógj a szüleid nyakán... én már 10 éves koromban megtanultam ezeket...-.-"" Mivel a szüleim elváltak és van egy fogyatékos bátyám is...(szó szerint értelmi fogyatékos)

Megtanultam hogy anyum nem fogja helyettem megcsinálni a dolgaimat...Neked kell talpra állnod...

17/L

2011. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
az nem ciki ha főzni mosni vasalni még nem tudsz (mosni azért kézzel jó lenne) viszont a többi ciki már 14 évesen, ha jól tanulsz hanem... tőlem már 8 évesen megkövetelték hogy huzam át az ágyneműmet és nem érdekelte anyumat hogy nem tudom felemelni a takarót, mert nehéz... takaritásban is nekünk kellet fölsöpörni/mosni, porszivozni, mosogatni, és a főzésben is kellet néha segiteni, pl kavarni a hagymát meg a süti tésztáját stb. 14 évesen rántottát már tudtam csinálni, meg tésztát kifőzni, krumpli pürét... és még így is hallgattam hogy bezzeg ő már 13 évesen vezette a háztartást... jah és igencsak jótanulo voltam, szóval még csak nem is bünti miatt volt... jobb ha ezeket a dolgokat most tanulod meg, mig anyud ott van és segit, és nem később a koleszban.. (15 éves szobatársunk még a bluzát se tudta begombolni rendesen)
2011. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Még akkor is ha van takarítónőtők.. ami, igen luxusnak számít a mai világban. a koleszban/albélretben neked kell majd takaritani, vagy ha elköltözöl otthonról... másrészt meg nem biztos hogy a fiúknak bejön (majd 16-17 évesen) hogy jahát azért nem tudom mert takaritónőnk volt...
2011. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
Szerintem nem Lesz még időd megtanulni
2012. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Hozzánk is jár takarító nő hetente de ettől függetlenül tudok takarítani vasalni ágyneműt húzni mosni.. Főzni még nem túlságosan csak néhány alapkaja megy. Anyu nem ér rá át veszem a házimunkát mert nem nagy kunszt

13L

2014. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!