Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gond az, ha egy srác...

Miért gond az, ha egy srác rockot meg metált hallgat főleg, és nem komolyzenét, meg operát?

Figyelt kérdés

Anyám idegesít ezzel nagyon, mert szerinte a rock, metál rossz, mert csak hörgés, meg gusztustalan, és nem lenne szabad ilyeneket hallgatni, mert elzüllik a gyerek.

És nem érti, hogy engem az opera, meg az ilyen komolyabb műfajok nem érdekelnek.

Meg szerintem a rock, és a metál zenéknek a szövege inkább a barátságról, becsületről, bátorságról szól. Ami nagyban befolyásolja az életem. PL: amióta rockot hallgatok, azóta a barátaimért képes lennék tűzbe menni.

Ellenben az opera számomra nagyrészt nyálas. Persze van olyan, amit meghallgatok szívesen.

öltözködés terén is gyakran kiakad, mert feketébe járok szívesen, nem pedig ilyen "alfahím" ruhákban.

Apám az megérti, és csak annyit kér, hogy ne üvöltessem a zenét max hangerőn.

18F


2011. jún. 23. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy le leszek pontozva. :D Harmincéves nő vagyok, és szinte kizárólag metált hallgatok. Persze nem a nagyon durvábbakat, inkább melodikusat. Csak ettől biztosan nem züllik el az ember, sőt. Úgy van, ahogy mondod.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a laikusokat a líraibb, szebb dalokkal meg lehet azért fogni. :)


(Hallgass Freedom Callt is!)

2011. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

min dig lesz nek rockkereeeeek...

és meg nem értő szülők is :)

2011. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
mutass meg neki egy olyan számot, aminek érthető a szövege, és jó dologról szól, és mond azt, hogy az összes többi is erről szól. Mond el, a világban káosz uralkodik, ez a zene ezt tükrözi, mégis valami irányt ad (barátság).
2011. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Hát mutass neki valami 'finomabb' rockot, hátha megért, most nem tudom mennyire pörgős metálos zenéket hallgatsz, de pl egy AC/DC Hells Bells, vagy ilyesmi híres szám lehet, hogy megenyhíti.
2011. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kétlem, hogy megenyhítené.

Ő abban a hitben van, hogy rock, metál = eredendő gonosz, bűn, drogok stb.

Pedig hithű vallásos vagyok, és sok keresztény rock zenét ismerek. Sőt, még egy rocker lelkészt is ismerek.

2011. jún. 23. 13:41
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
És ha valami más stílusú könnyűzenét mutatnál neki? Mondjuk valami olyat, amiből tényleg ez jön.(Bűn, drogok stb.)
2011. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

És ez?

http://www.youtube.com/watch?v=QTdlBaMFHGo

Szerintem ez elég vidám zene, még táncolni is lehet rá... Na, igazából más utat kéne találni, mert ahogy leírod elég reménytelen, hogy zenét mutass neki (ami megenyhíti).

2011. jún. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

ó, rokonlélek :)

Szerintem ha ennyire nem érti meg, hagyd...ne üvöltesd túl hangosan a zenét és akkor talán békén hagy :) Ha "beszól" akkor intézd el annyival, hogy te ezt szereted, és kész. Én is ilyen zenéket hallgatok, az én szüleim sem szeretik, de hát most ez van, nem tetszhet mindenkinek.

17/L

2011. jún. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz vagyok mint te, csak fiatalabb és nőnemű kiadásban.:D

Szerencsére a szüleimet nem zavarja a dolog, mivel ők is ezt a műfajt favorizálják (pláne a fater), viszont a nagyszülők eléggé ki vannak akadva.

Ne foglalkozz velük, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz.

2011. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hörgés? :S Mutasd meg neki és lehet másképp látja majd kicsit a dolgot... :-)


http://www.youtube.com/watch?v=HG-bXKtyYQE

2011. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!