Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Segítségre lenne szükségem...

Segítségre lenne szükségem (családi gond)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apám alkoholista, de anélkül is elég elviselhetetlen személy. Csak neki lehet igaza és mástól nem fogad el semmilyen az övétöl különbözö véleményt, emellett még agresszív is.


Ma történt nemrég egy olyan dolog, hogy megint részegre itta magát és rajtam akarta kifejteni a dühét, mert én nem beszélek vele egyébként (pont a viselkedése miatt). Annyira messze ment, hogy agyon akart verni és azt mondta, hogy hozhatjuk a hullazsákot... Ha nem lett volna itt anyukám, akkor nekem esik az biztos.

Anyukámat is kikészíteti ez a viselkedés, elszívott egy cigit is, pedig már 3 éve leszokott róla :S


Egyszerüen rettegek most.. hívtam a rendöröket, de akivel beszéltem az az adataim elkérése után annyival lezárta a dolgot, hogy nem vagyok jövöbelátó és nem tudhatom, hogy tényleg megfog-e verni az apám és letette a telefont.


Ezek után egyszerüen nem tudok mit csinálni, nincs ötletem hova forduljak és mit tegyek. Az éjjel aludni nem fogok, mert félek, hogy álmomban összeverne vagy akár még nagyobb bajom is lenne...

A mai estét még túlélem talán, mert nem fogok aludni, de nem tudom mi lesz holnap és utána...

Hétköznap ö egész nap itthon van, mert munkanélküli és anyukám csak este ér haza, így nem tud ö se megvédeni töle...


Azért is írtam ide, hogy tanácsot kérjek... Esetleg ha lenne a közelböl valaki aki tudna nekem segíteni, nagyon elvagyok keseredve.


17/L és Pécs mellett lakom.


2011. jún. 28. 21:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Lehet nem jó kategóriába írtam, de légyszíves aki tud valami jó ötletet írjon :(


A közelben nincs ismerösöm, se barát, így nincs kihez mennem se..

2011. jún. 28. 21:20
 2/14 anonim válasza:
Végig olvasni is borzalmas ami történik veled. Igaz nem Pécs környékén lakom, onnan jóval messzebb. Nagyszülőkhöz vagy keresztszülőkhöz nem tudsz menni? Osztálytársak esetleg? Amúgy igen ennyit a rendőrségről,amint egy kamasz kér segítséget, valami ostoba kifogással lerázzák. Ha még a mai nap folyamán vagy esetleg holnap ismét ilyesmi történne, ne várj..hívd fel mégegyszer a rendőrséget, mert ez nem állapot.
2011. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egy nagymamám él még és ö velünk lakik, de ö is 93 éves már... Úgyhogy tényleg nem tudok senkihez menni...

Holnap szerintem bemegyek a városba anyukámmal és napközben ott leszek, de nem tudok hosszabb távú megoldást, pedig most mintha durvulnának a dolgok :(

2011. jún. 28. 21:59
 4/14 anonim ***** válasza:

Borzasztó, hogy ilyen helyzetben vagy. Sajnos a rendőrök nem segítenek, csak ha 3x vér folyt és van látlelet, akkor távoltartási végzés kérhető, de addig sajnos semmit nem tesznek. Max folyamatosan hívogatod őket, amikor ilyen van, előbb utóbb kiküldenek egy járőrt. Ez viszont még jobban felbosszantja majd az apádat. Zárd magadra a szoba ajtót, ha tudod. és maradj észrevétlen. Talán ha holnapra kijózanodik, akkor már nem is emlékszik erre. Tudom, hogy te viszont fogsz.


Ennek a cikknek az alján van egy telefonszám, csak nem engedi a gépem bemásolni, ingyenesen hívható 24 órás vonal (OKIT) Ha valaki tud valami értelmeset mondani, akkor ők tuti.


[link]

2011. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az ajtóhoz nincs kulcs sajnos és amelyik másikhoz volt azt már eldobta valahova apám, mert az is idegesíti ha valaki becsukja az ajtókat :S Meg amúgy is üveg az ajtó, szóval szerintem betörné..


Talán nem fog mindenre emlékezni holnapra, de szerintem azért fog és eléggé félek...


Azt a telefonszámot már leírtam a mobilomba, de nem tudom mikor hívjam öket, mert ha megnyugszik apám, akkor nem tudnának mit csinálni szerintem.. bár nem tudom.. :/

2011. jún. 28. 22:51
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem költözz el.. barátokhoz vagy valami..
2011. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mondtam már, hogy nincs kihez mennem... és elköltözni úgyse tudnék..


Ma reggel is folyton káromkodik apám, a szobámból csak akkor mertem kimenni, mikor ö lement az udvarra és csak nagy nehezen tudtam visszajönni a szobába is... Egyelöre nem jött balhézni.. :S

2011. jún. 29. 09:43
 8/14 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy a rendőrség nem tud foglalkozni ezzel!

Menj be személyesen!

A lelki terror is bűncselekmény, nem csak a fizikai!

Mond meg nekik, hogy mi a helyzet, és hogy veszélyben érzed magad, és a családod, és nem vagy hajlandó karba tett kézzel ülni, és várni, hogy valóban neked essen...


Nézz utána a neten, lehet, hogy vannak segély alapítványok,vagy valamilyen menhelyek, ahova be tudnátok menni anyukáddal... Ezek után, meg ügyvéd, bíróság... (csak azért mondom, mert a bíróság meg is szabhatja, hogy nem mehet a közeletekbe, le is csukhatják, ha megszegi... legalább is én így tudom...)

2011. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyedül én ilyet nem nagyon csinálhatnék... Max majd telefonálok valami ilyen segítö szervezetnek..
2011. jún. 29. 11:23
 10/14 A kérdező kommentje:
De elköltözni meg nem akarok... ez egyébként is anyukámék háza volt, apám költözött ide...
2011. jún. 29. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!