Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem, a legjobb barátnőm...

Úgy érzem, a legjobb barátnőm is cserben hagy. Mit tegyek? (több lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, Nóra, akivel 5 éve nagyon jóban vagyunk,meg egy csaj, így hát hárman vagyunk legjobb barátnők.

Azonban egy napon, Nóra kijelentette előttem, hogy ő valójában utálja a másik lányt, sosem kedvelte (a másik lány persze erről semmit sem tudott). Minden ment szépen, míg egy nap Nóra csúnyán összeveszett a lánnyal, s azóta nem beszélgetünk, de Nóra állandóan szivatta és csúfolódott vele. Ketten maradtunk barátnők. Nórának van még két barátnője, akikkel sokat lóg és nagyon jóban vannak.

Nos, egy ideje úgy érzem, a barátságunk nem is valódi. Amikor telefonon beszélgetünk, és azt mondom neki hogy hiányzik nekem, ő egy hamis röhögéssel áll elő, s csak azután mondja hogy én is hiányzom neki. Amikor szemtől szembe dumálunk, és a barátságunkról beszélünk, állandóat ott az arcán egy sunyi mosoly. Van, amikor azt mondja jól áll a hajam, vagy hogy szép a blúzom, de úgy érzem, akkor is csak gúnyolódik.

A nyári szünet óta alig találkoztunk, és csak chaten beszélgetünk, de akkor is keveset, és már nem úgy, mint régen. Nem értem miért viselkedik így, talán velem van valami baja? Nagyon félek hogy velem is úgy fog csinálni, mint a másik lánnyal, kibeszél, és csúfolódik majd. Nagyon gáz lenne, mivel rajta kívül az osztályban más jó barátnőm nincs is. Mit tegyek?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2011. júl. 16. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

A helyzeted sajna nagyon bonyolult. Az talán vígasztaló, hogy velem az egész osztály veszett össze - persze a fiúk kivételével.

Nem tudom, hányadikos vagy, de addig legyél avval a másik barátnőddel, tartsatok össze ! Mutassátok meg, hogy igenis jól tudjátok magatokat érezni Nóra nélkül.

Én most lépek 9.-be, az osztályom nagyon jó, ne keseredj el (:

Sok sikert, kitartást!

2011. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyépként 13 éves vagyok. Azt nem írtam le, hogy valójában most én sem kedvelem a másik csajt, mert amikor összevesztek, kimutatta az igazi énjét. Rájöttem, hogy ő sem egy igazi barátnő. De hát akkor mit csináljak?
2011. júl. 16. 15:44
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Úgy túnik a leírásodból, hogy ő sem igaz barátnő már. :/ Nagyon sajnálom. Én is kiközösített vagyok az osztályomban, abszolút meg tudlak érteni. Egy a fontos, ne változz meg miattuk és ne foglalkozz velük! Én elkövettem anno azt a hibát, hogy nem magamat adtam minden helyzetben... Lehet, hogy közhely, de most már nem is cikiznek (annyit) úgy, hogy látjék, hogy lepereg rólam. Barátokat talán legkönnyebben úgy találsz, ha olyan helyekhez, közösségekhez csatlakozol, ahová hasonló érdeklődésű emberek járnak... Például egy énekkarba, ha szeretsz énekelni. Esetleg újíts fel kapcsolatot régen látott gyerekkori barátokkal, akikben bízol is. Nekem ezek segítettek, illetve a gyülekezetemben, egyházamban is van sok fiatal, akikkel szívesen eltöltöm az időt. :)
2011. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!