Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Minden szülő ellene van a...

Minden szülő ellene van a gyereke haverjainak?

Figyelt kérdés

Elegem van h az én haverjaim rosszak a nevelőanyám szemébe, bezzeg az ő gyerekének tökéletesek a haverjai, a dolgai.Velem mért csinálják ezt?

15/L


2009. ápr. 11. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Szia, hát az attól függ, milyenek a haverjaid. Mit mond a nevelőanyukád, miért nem bírja őket?


Tegnap, ahogy babakocsival toltam a gyerekemet, egy ház 3. emeletének erkélyéről 3 kamaszfiú a távköpést gyakorolta, ki az utcára. Nem érdekelte őket, hogy ott járókelők jönnek-mennek, sőt, csakazértis köpködtek le...


Ha elértem volna, tuti, hogy szájonvágom az egyiket.. Ha pld. ilyenek a haverjaid, akkor érthető... De ha normális fiatalok, akkor nem értem... Mit mond az anyukád erre?

2009. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyrésze normális a mindennapi életbe...csak a bulikon szabadulnak el.ott belefér nekik kicsit több mint egy tánc meg egy kis pia.:s
2009. ápr. 11. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.. Én vagyok, az előző. Hááát.. Szerintem csak védeni próbál a nevelőanyukád, és nem rosszat akar neked. Ha én lennék a helyében, tuti, hogy én is tiltanálak ezektől a "hétköznap jól viselkedő, de buliban elengedem magam" típusu fiúktól.. ezektől csak rosszat tanuhatsz, vagy belevihetnek a rosszba.. :(


Ha az anyukádat ez nem érdekelné, hogy Te rossz társaságba keverednél, akkor nem foglalkozna Veled. Inkább szerintem fogd fel úgy, hogy félt, és vigyázni akar Rád, csak lehet, hogy ezt abszolúte nem jól adja elő, vagy úgy, hogy Te nem érted meg jól..


Húúú.. hosszú voltam.. nem tudom, érthető-e? :)

2009. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 14 éves voltam, volt egy olyan barinőm, aki nagyon vagánynak tűnt a szememben: trágárul beszélt, köpködött, pasizott ezerrel, cigi... Nekem a legjobb barátnőm volt, és hát mi tagadás, rám is hatott a példa:( Aztán anyu azt mondta, hogy ő azt veszi észre rajtam, hogy sokat változtam, negatív irányba. Elbeszélgettünk, és azt tanácsolta, hogy próbáljam meg egy kicsit hanyagolni a csajt. Mit ne mondjak, a legjobb barátnőmről volt szó, haragudtam anyámra, hogy el akarja szakítani tőlem. Aztán kicsit gondolkoztam, és próbáltam külső szemmel vizslatni magam, hát elég kiábrándító volt! Azóta is hálás vagyok ezért a tanácsáért!

Tudom, hogy lerágott csontnak számít, de igaz: ha felnőtt leszel, te is másként fogod a dolgokat látni, értékelni!

A csajjal nem szakadt meg a kapcsolatom, de jóval kevesebbet lógtam vele, aztán keresett egy másik barátnőt és végül kiestem a "kosárból". ..

Bocsi a hosszú anekdotáért, de így kerek a sztori. Szóval, én nem ismerem a nevelőanyukádat, de azt hiszem, nem akarhat neked rosszat. Az, hogy olyan haverjaid vannak, akik bulikon piálnak, hát így 33 évesen - egy kislány anyukájaként, aki szintén meg fog nőni egyszer - én sem lelkesednék, ha ilyen haverjai lennének a lányomnak. Biztosan jó fejek, de próbáld meg te is elképzelni, hogy a lányod ilyen haverokkal "fut".

2009. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is ilyenek voltak régebben, nagyon féltettek mindenkitől. Nehezen engedtek el a barátaimhoz, ezért inkább én hívtam őket hozzánk. Ilyenkor néha beszélgettek velük egy kicsit. Egyre jobban megismerték őket, és rájöttek, hogy nem olyan "szörnyűek" mint ahogy kinéznek. Mostanság már akkor jönnek, amikor szeretnének. Ehhez persze kellett néhány év, és egy jó nagy adag bizalom.
2009. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sztem azt kellene csinálni, hogy meghívod magadhoz a haverjaidat, hogy az anyukád lássa, hogy rendesek:)


Ugyanakkor az is lehet, h csak az átlag-szülő dolog-.-

Nekik soha nem felel meg semmi. Féltenek persze, de sokszor csak azért is ellenezik a dolgaidat, hogy lásdd ki a főnök. Aztán persze meg engedik, de ekkor már úgy tűnik, hogy az ő kezében volt a döntés, és mindenben ő irányít. Viszont semmi képpen ne távolodj el a barátaidtól. Jegyezdd meg: A SAJÁT ÉLETED TE IRÁNYÍTOD!

2010. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!