Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lányos anyukák/apukák...

Kamasz lányos anyukák/apukák főleg?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és van 2 kisebb testvérem (lány,fiú).Anya sokszor korán megy dolgozni ezért nekem kell reggel vigyáznom a testvéreimre.Mire anya hazaér úgy kb.11-12 óra fele én addig próbálok rendet rakni,felporszívózni,kiteregetem a ruhákat és összehajtom a szárazakat,elmosogatni és közben figyelek a 20 hónapos és a 9 éves tesómra.De ha megkérem a 9 éves tesómat h segítsen vmiben pl. pakoljon össze a szobájában vagy segítsen öblögetni a mosogatásnál úgy tesz mintha meg se hallotta volna pedig lány.Már a 20 hónapos öcsém többet segít a takarításban mint ő.(összepakolja a játékokat stb)De a 9 éves testvérem nem tudom miért csinálja ezt mikor az ő szobáját is összepakolom,a ruháit összehajtogatom és elpakolom meg minden de ő nem foglalkozik azzal sem h én minden reggel kelek és takarítok ő ugyanúgy szétszórja a morzsákat a konyhában(múltkor is lehullott a székre a morzsa szóltam neki h vegye fel és ő ink mikor nem figyeltem oda az asztal alá söpörte)és széthagyja a cuccait stb..És ez már naon bosszant h nem tud figyelni a tisztaságra és még lusta is segítenie mikor nem kérek tőle nehéz nagy segítségeket ő ink egész nap játszik az utcabeli a gyerekekkel de még a kötelező olvasmányát se olvassa csak naon nehezen de azt is akkor ha apa szól már rá de azt is pukkadva.És mikor látja anya nap mint nap h "pukkadok" (mert nincs értéke a munkámnak)kérdezi h mi bajom de nem akarom elmondani neki mert egyszer már felhoztam neki ezt és akk is az ő pártját fogta és ink ilyenkor mikor kérdezi h mi bajom azt mondom h semmi és utána elkezd velem ordibálni hmért nem lehet szemtől pofába elmondani ha vmi bajom van meg ilyenek és én ilyenkor gyorsan befejezem amit épp elkezdtem és felmegyek a szobámba sírni ami már nálam napi rendszerességgé vált.Mit csináljak de még az is baj h ő elmehet játszóházba ami 5000 ft-nál kezdődik náluk és neki minden megvan már az iskolakezdésre kell én pedig most megyek 9.-be de nekem még semmim sincs de mikor mondom anyának h szükégem lenne spirál füzetre,írószerekre meg egy pár ruhára akk mindig azt mondja h jó majd amire lesz elég pénz.Mit csináljak már naon kétségbe vagyok esve már azon is gondolkoztam h elszökök/elköltözök otthonról de nincs hova menjek (esetleg a nagynénémék de itt megtalálna és értem jönne és akk megint állna a bál úgyhogy ez se megoldás)Most mihez kezdjek és csak lécci értelemes segítőkész válaszokat.És még annyi h 15 év alatt egyszer sem fordult elő h megpofozott vagy megütött .
2011. aug. 10. 11:49
 1/4 anonim válasza:
100%
Ne hagyd magad kihasználni! a 9 éves tesód helyett ne csinálj meg semmit! elég nagy ő már ahhoz, hogy a saját szobáját rendbetartsa! ha meg nem csinálja meg, akkor az az ő baja! Ha mindent megcsinálsz helyette, akkor soha nem tanul majd meg rendet rakni! anyukádnak meg mondd el igy ahogy ide leirtad, hogy mi a problémád, mert ezt meg kell, hogy beszéljétek! ha nem ért meg, akkor apukádnak, vagy egy közeli rokonnak, ismerősnek...
2011. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tényleg mond el nekik ezt így, ha semmi sem használ akkor meg vedd el a tesód füzeteit, meg cuccait :) na jó ha ezt nem is csinálod meg akkor csak egyszerűen nézd levegőnek őt meg az anyádat is. Foglalkozz a kicsi gyerekkel (nekem is ennyi idős az öcsém és imádom, bár én idősebb vagyok nálad) és csak az olyan házi munkát végezd el amire neked is szükséged van pl. csak a saját ruháidat vasald ki, csak magad után mosogass stb.
2011. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem meg egyszer ülj le anyuddal beszélni, amikor épp nem ideges. Mondd el, hogy ezt már nem bírod magadban tartani és nagyon bánt. Kezdd el szépen az elején, mondd el végig. Maradj nyugodt, ne szidd a tesódat, hogy milyen kis hülye, csak ismertesd a helyzetet vele.
2011. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki amit itt irtál,vagy hogy jusson el hozzá is ,hogy mit érzel.

A 9 éves hugodnak pedig ne csinálj semmit..

Anyud helyébe büszke lennék rád ;)

2011. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!