Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz fiús anyukák. Mit...

Kamasz fiús anyukák. Mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
13 éves lesz a fiam. Nem tudom, hogy a korához képest mennyire érett, de azért már szőrösödik. Természetesen nem olyan, mint egy felnőtt férfi, de azért mégis van egy 3x5 cmes kis hónaljszőre is. Ma azt kérdezte tőlem, hogy leszedetheti-e.Mondtam neki, hogy szerintem ilyen fiatalon ne borotválja, mert nehogy csúfolják az osztálytársai, hogy neki nem szőrösödik. Na meg azt, hogy erre akár büszke is lehet. Erre azt mondta, hogy a többieknek sincs. akkor most tényleg ciki?
2010. jan. 5. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is meglepődtem, de most tényleg az a divat a kölykök között (fiúknál is, lányoknál is), hogy elkezdik szőrteleníteni magukat, amint kinő a szőr. Mi annak idején még büszkén mutogattuk egymásnak, ha végre kinőtt valahol! Szerintem bízd a gyerekre, tudja ő, mi a "menő" a társai között. A kamaszok mindig elsősorban a korosztályuknak akarnak megfelelni.
2010. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Az én fiam 14 éves,de még nem hozott ilyet szóba.Régebben volt egy fiú az osztályban,arra panaszkodott hogy miket csinál tesi óra előtt az öltözőbe.(Mutogatta magát a szakadt gatyáján keresztül meg ilyesmi.)De mióta nem jár velük nincs ilyen "szőrös"téma.
2010. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Először is nekem még kicsi a lányom, ezért csak a személyes véleményem tudom leírni. Ne haragudj ezért.

Szerintem ha már most elkezdi leborotválni nagyon meg fog erősödni a szőr. Ez saját tapasztalat. Lehet hogy náluk ez kicsit ciki, mint ahogy annak idején nálunk is az volt a növekvő mell, mikor a többi lány még lapos volt. Aztán meg persze egy-két év és fordult a helyzet. A férjem pl huszon évesen nagyon magába roskadt, hogy alig nőtt szőr az arcán, illetve kevesebb, mint más korabeli férfinak.

2010. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ma már a csupaszság a "divat". Tapasztalatból mondom...
2010. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én nem mondom, hgy prűd lennék. Természetesen én is csupaszítom magam ott ahol lehet.Sőt a férjem is le szokta borotválni, mert nagyon higiénikus.De hogy ez már 13 évesen divat???

Hát érdekes

Köszi a válaszokat azért:-)

2010. jan. 5. 21:52
 6/14 anonim válasza:
100%

Igaz én nem vagyok se anyuka, se nő, de azért én is válaszolnék :)

Persze a divat is hozzájárul ahhoz, hogy manapság egyre több fiatal leszedi, de nem csak ez. Én se ezért szedem le, hanem azért, mert ha nincs, akkor nem izzadok annyira, nem is szaglik, ergo higiénikusabb. Jó persze az is hozzájárul, hogy szerintem gusztustalan ha egy ujjatlan póló alól kikandikál a hónaljszőr, és nem csak én vagyok ezzel így.


Ha a fiadat zavarja, nyugodtan engedd meg neki, hogy leszedje/leszedesse, ettől nem lesz nőiesebb, stb, viszont jobban fogja érezni magát a bőrében. Viszont én nem ajánlom, hogy borotvával szedje le, inkább vidd el egy kozmetikushoz, aki gyantával leszedi neki. Lassabban is nő vissza, nem is szúr növés közben, és nem is erősödik meg a szőr tőle.

2010. jan. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Igen!halál ciki,ha egy pasi nem borotválja magát. Ez van sajna. :-(


23/L

2010. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem engedd neki, baja úgyse lehet tőle... Ha meg megerősödik levágja megint. Nagy dolog...
2010. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na ma mondtam a gyereknek,hogyha gondolja, akkor borotválja. erre meg azt mondta, hogy mégse:-))


Na így ismerje magát ki a kamaszokon a szülő:-DD

2010. jan. 6. 20:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Haha vicces, de ne izzgulj ezt a kérdést még megfogod kapni, ha beköszönt majd a meleg idő, meg az újjatlan póló. Egsébként én is borotváltm már ilyenkor, de mi nem is nagyon figyelünk ilyenekre, de valóban nagyon higiénikus, szerintem.
2010. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!