Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tanultok/tanultatok?...

Hogy tanultok/tanultatok? Milyen technikával? Milyen tanulók vagytok?

Figyelt kérdés

Én általában úgy tanulok, hogy például ha hétfőn kapunk egy leckét tegyük fel földrajzból, de földrajz csak csütörtökön lesz legközelebb a héten, akkor csak szerdán tanulok földrajzra, hogy jobban megmaradjon bennem a tananyag. Naponta 3-4 órát szoktam tanulni, mert elég nehezen megy a fejembe az anyag, s így tudom hozni a 4,6-4,8-as átlagokat év végén. A kedvenc tantárgyaimat (történelem, magyar nyelv és irodalom, német és angol nyelv) általában fél óráig szoktam tanulni, úgy, hogy 4x-5x elolvasom, majd kiemelem a lényeget, és felmondom anyukámnak. A matematikát, a földrajzot, illetve a biológiát már nehezebben értem meg, azokat minimum egy órán keresztül tanulom, úgyan úgy, mint az előzőket, csak többször olvasom el.


Kíváncsi lennék, hogy ki, hogy tanul, hátha tudunk egymásnak segíteni! :)


14 éves, nyolcadik osztályos lány.


2011. szept. 5. 20:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

4,8as átlagom van. napi 1-2 órát tanulok. Én úgy szoktam tanulni,hogy mindent ami aznap volt megtanulom és ha például hétfőn van föci akkor megtanulom hétfőn, hiába van csütörtökön következő mert akkor már csak át kell ismételni és nem kell még hozzá tanulnom a szerdai anyagokhoz.

14/L (szintén 8oszt.)

2011. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 1 órát tanultam naponta(írásbeli+szavak, vagy valami kis szóbeli, de igazán sajnos elég ritkán vagyok képes még arra is hogy leüljek és a szóbeli részét is megtanuljam(pl. fizika, meg törinél is sokszor nem tanultam meg annyira csak leírtam szépen az órai jegyzetet és kész(csak ebből lettem egyszer 4es a nyolc év alatt)), témazárók előtt többet, főleg föciből. Meg fizikára gyakoroltam(amúgy jól megy, csak sose vagyok biztos magamban)

Én is úgy tanultam, hogy csak az óra előtti napon, illetve ellkezdtam év elején úgy hogy minden nap az aznapit, utána váltottam arra, hogy minden nap az aznapit, ha még lesz a héten, aztán jött hogy minden nap ami másnapra kell, aztán meg év végén már úgy volt hogy minden nap az amit mindenképpen muszáj, mert nem tudom másnap lemásolni...hát lezüllöttem:DD Most még az első kategóriánál tartok...kb...pl. tegnap nem volt se időm energiám tanulni, ezért a második kategória lépett életbe:D

Amúgy ha olyan a tanulnivaló, akkor elolvasom, kiemelem a lényeget(az elég nehezen megy, tahát tavaly pl a törifüzetemből volt olyan oldal ahol csak a kötőszavak nem voltak sárgák:D), vagy kijegyzetelem/címszavakat írok hozzá/pl. törinél neveket, évszámokat más színnel írom stb. utána pedig olvasom, olvasom, olvasom, amíg nem megy(általában max. 3szor, de föcinél többször,és úgy se sikerül normálisan megtanulni(az iparral volt bajom főleg), úgyhogy ott olvasom, olvasom, olvasom, olvasom, kiborulok, feladom, utána eszembe jut megint, ideges leszek, olvasom, olvasom, olvasom, szünetben óra előtt olvasom, kiborulok, olvasom(nem fogom föl), kiborulok, olvasom(nem fogom föl), kiborulok, kiborulok, kiborulok, bejön a tanár, kiborulok, utána pedig négy lehetőség van 1. a doga elmarad...(magamban megtapsolom magam:DD), 2. megírjuk a dogát, de nem szedi be az enyémet(szintén), 3. megírom, (rájövök, hogy ez egész könnyű, főleg ha még súgnak is), beszedi, ötös-4/5 lesz, 4. megírom, nem tudom, nem tudja a padtársam, tényleg rossz lesz. Ez az utóbbi egyszer fordult elő (3as lett, mert a felét nagyjából tudtam a másikról fogalmam se volt)

14L 9.es(azért írtam múlt időben, mert most megpróbálok valahogy jobban tanulni(hatékonyabban), hát majd kiderül sikerült-e...)

2011. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is nyolcadikos vagyok.A biziben volt két hármasom a többi mind jó :)

Én Szlovákiában lakom mi később kezdtünk suliba még nem is nagyon tanulunk.Hetedikben mindig 1 óra alatt össze csaptam a leckét.Amit írni kellett leírtam viszont ha valami szöveget vagy ilyesmit kell tanulni akkor nem mindig tanulom meg.Hát kedvenc tantárgyam nincs is nagyon bár az informatikát szeretem mivel ott nem sűrűn tanulunk.

Viszont utálom főleg a szlovákot,németet,matekot hát mondjuk na magyart :)

2011. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Viszont természetesen ha valmiből dolgozatot írunk vagy valami azt persze többet tanulom :D

előző voltam :)

2011. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

Szia kedves kérdező!

Én is veled egyidős vagyok. Nem ítélkezem feletted és nem keserítelek el mert nincs jogom hozzá. (Nem úgy mint pár egyénnek -.-") Nem lehet mindenki Einstein. A szorgalmad nagyon dicséretes. Példának okáért elmondom neked, hogy az unokanővérem gimnáziumban hajnali 4-ig is tanult ha rá volt kényszerülve. Nem volt valami okos de hatalmas szorgalma volt és soha nem adta fel. Most egy nagyon jó főiskolára jár és eminens tanuló. Szóval ne csüggedj és ne foglalkozz mások véleményével. Csak azokéval akik neked igazán számítanak.

Mivel megkérdezted elmondom, hogy nekem 2-4 db négyesem van általában félévkor és év végén is. Kb. 2 óra tanulással. (mert nagyon sokat idegeskedek és ez elveszi a tanulásra szánt időm nagy részét :S)

Úgy szoktam tanulni, hogy mindig csak másnapra. Megcsinálom az írásbelit majd megtanulom a szóbeli részt, felmondom magamnak és kész. Semmi extra. Gondolom az írásbelit nem kell magyarázni, a szóbelit pedig úgy tanulom meg hogy: egyszer elolvasom hangosan, ismerkedek az anyaggal majd kiemelem a lényeget esetleg jegyzetelek és úgy tanulom meg. Ja és figyelek órán. Nincs kifinomult tanulási technikám. Amúgy évente olyan 4-5 könyvet olvasok + kötelezők. Nem vagyok oda az olvasásért de hát na...lőjenek le érte -.-"

Ha gondolod beszélgethetünk még MSN-en vagy valahol mert szívesen beszélnék veled :D

Bye-bye!

14/L

Remélem elolvasod!

2011. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Rendben, nekem is lenne kedvem levelezni Veled, kedves utolsó válaszoló! Ha gondolod, írhatsz privát levelet, de nekem sajnos nincsen MSN-em.
2011. szept. 9. 19:16
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
nem akarok beleszólni a beszélgetésbe egyébként nekem sincs MSN-em na de ez most nemszámít...csak esetleg akkor ha facebook-on barátkozhatnátok..persze ez csak egy ötlet ....:DD
2011. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%

Nekem is elég nehezen megy a fejembe az anyag (sajnos), s ezért úgy szoktam tanulni(, hogy jobban leülepedjen bennem), hogy ha a te példádat vesszük: hétfőn van föcink és csütörtökön lesz a következő, akkor már kedden elolvasom egyszer, kiemelem a lényeget, elolvasom még egyszer vagy kétszer, s másnap már könnyebb megtanulnom az anyagot.

Így tanulok, már 5. osztály óta, és eddig mindig kitűnő voltam, nagyon ritkák nálam a 3-masok, 2-esek, 1-esek.

14/l vagyok és most 9. osztályos.

Remélem tudtam segíteni!:)

2011. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!