Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák/kamaszok nálatok...

Anyukák/kamaszok nálatok hogyan zajlott a felvilágosítás otthon?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves lányom és akárhányszor felhozom ezt a témát mindig kiszalad a szobából vagy úgy tesz mintha meg sem hallaná...nálatok ez hogyan zajlott le? 38N
2011. szept. 8. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2011. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan 8-9 éves koromban lettem tisztában az alapokkal, és 11-12 évesen már mindent tudtam részletesen. Nem a szüleim világosítottak fel, hanem én olvastam utána. Anyu meg még csak most próbál rávezetni a dologra, mintha mit sem tudnék.

Szerintem te is elkéstél már, kérdező.

2011. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimmel ez sosem volt téma, még csak érintőlegesen sem. Anno 12-13 évesen tudtam meg a dolgok lényegét egy kiosztott felvilágosító könyvecskéből. Azt szépen áttanulmányoztam párszor, amíg anya el nem rakta az ágyam mögül az orvosi könyvek közé a "helyére" a saját szobájában. Ahova persze nem mentem utána, de addigra úgyis memorizáltam minden lényegeset. Azóta eltelt majd tíz év, de szexuális témák sosem kerültek szóba azóta sem, szerintem nem is fognak.
2011. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok kamasz, sem anyuka (de pszichológus) válaszolok.

Nálunk elmaradt. 19 évesen mikor már 1 éve együtt voltam a párommal azt mondta anyukám, ha van kérdésem szóljak...gondolhatod!:) nem kérdeztem...


A titok nyitja abban van, hogy ezt az egészet (mármint a nyíltságot és azt, hogy a szex NEM tabu) kis korban kell elkezdeni. Akár óvodáskorban lehet beszélni a szexről, hogy anyu apu szeretik egymást, onnan lesz a kisbaba...mindig a szintnek megfelelően.

Rengeteg szülővel találkozom, akik be vannak görcsölve a témán, és szerintem ezen szülők nagy része jobban zavarban van mint a gyerek...

Az a baj, hogyha eddig nem volt egy olyan bizalmas légkör ezen téma körül, akkor most még nehezebb ezt kialakítani.

Egy dolgot azért fontosnak tartok. Ha ilyen esetben kifut a gyerek, elmegy, utána lehet menni, meglehet kérdezni miért ment el, miért zavarja a téma, nem-e akar róla beszélni...van-e kérdése... nyugodtan...vagy lehet mondani, hogyha bármikor lesz kérdése szóljon...

De pl. ajándékozhatsz ezzel kapcsolatban könyvet neki (rengeteg jópofa könyv van a hétköznapi pszichológiában) és akkor az után beszélgettek el...

Sok sikert!:) (ez egy fontos dolog, ne szalaszd el)

2011. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
azt hiszem 6-ban van a felvilágosítás anyunak hazafele (kocsiban) mondtam h képzeld ma volt a felvilágosító óra erre megkérdezte h van kérdésed mondom nincs ennyi :D amúgy meg szoktuk nézni a várandó tiniket és minden résznél elmondja, hogy 16 évesen szül, stb...
2011. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Engem bármilyen furcsa is ,de apám világosított fel, de mindig folyamtosan, nem titkolt el semmit, bár engem kb.10 éves koromban kezdett érdekelni ez az egész....

sztem,kérdező a lányod már 1000 éve tudja az egészet,de én beszélnék vele, mert ez egy szakadék lehet közötettek !

2011. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

hát én már oviban nagyjából tudtam ezekről.Meg úgy magamtól rájöttem,hogy ha a fiúknak"hosszú valamijük" van,a lányoknak meg "üregük",miért nem rakják össze?xd.

Aztán elsőben az egyik csaj részletesebben elmondta(rajta kapta a szüleit..xd)2. osztályban megtudtuk,hogy az első fáj.Emlékszem,megfogadtuk,hogy apácák leszünk.xd

a menstruációt én kérdeztem meg anyától,bár az egyik csaj már azt is elmondta a suliban,aki a nővérétől tudta.De ez nálatok már nem aktuális,hiszen biztos,hogy menstruál már ő is,is tudja,hogy mi az.

De amúgy mi kaptunk felvilágosító órát 5. osztályban.Meg hetedikben is.Szóval szerintem nem kell már semmiről felvilágosítanod,tud ő már mindent.max. annyit mondhatsz neki,hogy védekezzen majd.De szerintem már azt is tudja,és csak idegesítené,hogy ha még egyszer elmondanád.

14/L

2011. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!