Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lányok, nektek hogyan...

Kamasz lányok, nektek hogyan beszélt édesanyátok a "női testet érő változásokról a serdükőkor idején"?

Figyelt kérdés
nekem is lányom van, igaz még kicsi, de alaposan fel akarok készülni, kiváncsi vagyok kinél hogy történt. mit mondott az anyu a havi vérzésről, szexualitásról?
2011. szept. 9. 12:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Amikor megjött, szerencsére pont otthon voltam, akkor adott egy betétet. A szexről meg annyit mondott, hogy 18 éves koromig ne csináljam.
2011. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
soha nem beszéltünk róla
2011. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
ez is egy lehetőség ugye...ha nem kérdez akkor nem beszélek neki ilyensmiről. de nem hiányolod?
2011. szept. 9. 12:15
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem ültek le velem erről beszélgetni. De valahogy soha nem is hiányzott. Nem zártak el a külvilágtól, így mindenre magamtól is rájöttem és soha nem éreztem hiányát, hogy nem volt szexuális felvilágosítás otthon.

Mikor megjött, anyukám adott betétet, mikor komolyabbra fordult a kapcsolatom egy fiúval, akkor figyelt és nem igazán hagyott vele kettesben, soha nem mondta hogy szedjek fogamzásgátlót, de magamtól is szedtem, mert úgy neveltek, hogy tudjam. Kíváncsi lennék a technikájukra, mert igazán soha nem beszélgettünk ezekről, mégis mindent képes voltam értelmezni, felfogni, és jól gondolkozni.

A 18 éves határ nálunk is megvolt.

2011. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Olyan légkört kell teremteni kis korától kezdve, hogy mindenről tudjatok beszélni. Egy lány nem magától lesz szégyenlős, hanem ha arra nevelik. Nem szabad a testiséget tabuként kezelni. A felvilágosítás se egy beszélgetés legyen, hanem egy folyamat már egész kicsi kortól, és minden kérdésre ŐSZINTÉN és NYÍLTAN kell válaszolni, a korának megfelelő szavakkal!!!
2011. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Engem nem zavart a dolog, nagy könyvmoly vagyok, és tudom is, honnan lehet hasznos információkat szerezni. Ezt akkor is tudtam, és azt is, hogy milyen forrásokat kell fenntartással kezelni.

Szóval beültem a könyvtárba és mindent elolvastam a témában, ez pont jó volt így.

DE a tizenéves lányok többsége nem képes erre, márpedig ha valami magazinból vagy a barátnőktől informálódnak, annak súlyos következménye lehet.


A legokosabb szerintem, ha te is utánaolvasol a kérdésnek, több könyv is foglalkozik azzal, hogy tudja a szülő felvilágosítani a gyerekét. Nem feltétlen kell megvenni ezeket, könyvtárban is el tudod olvasni. Szakemberek sokkal jobban tudják, mit kell tenned, mint mi, akiket valahogy felvilágosítottak vagy nem, de nem tudjuk, jobb lett volna-e máshogy. Egyetlen mintánk van. Egy szakembernek viszont sok.

2011. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenki válaszát!!!
2011. szept. 9. 12:21
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Az internet világában a legtöbb lány már többet tud az ilyesmiről, mint a mamája, sajnos. Persze azért, ha jó kapcsolatban vagytok, fel lehet hozni neki a témát, ha észreveszed, hogy menstruál, elmesélheted neki, hogy ez felelősséggel is jár, hiszen "nagylány" lett, akinek most már akár gyereke is születhet. Ha itt kezditek a beszélgetést, és nyitott rá, akkor elmondhatod mindazt, amire kíváncsi, beszélhettek fiúkról - nehéz! - védekezésről. Fontos, hogy ne erőltesd, és ha zavarban van, meséld el, hogy ez természetes dolog, és nincs rajta szégyellni való.


Nekem két bátyám van, így én "tömörítve" kaptam tőlük a felvilágosítást, ha kértem, ha nem. :) Ettől függetlenül Anyu mesélte el, hogyan kell a tampont használni, és az sem volt kérdés, hogy ha lesz barátom, hogyan fogunk védekezni. :)

2011. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondott el semmit.Emlékszem rá,hogy kisebb koromban kérdeztem több dolgot is, de mindig csak azt mondta, hogy majd megtudod.Vagyis egyszer megkérdezte tudom-e mi az a menstruáció,mondtam hogy igen és ennyivel le volt tudva.Ha nekem esetleg lesz gyerekem,biztos máshogy fogom csinálni.
2011. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
pont azért kérdem én is tőletek és azért akarom leginkább magam felkésziteni, mert nekem nem volt benne részem és nem akarok elkésni vele...
2011. szept. 9. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!