Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves a fiam és mostanában...

12 éves a fiam és mostanában nem bírok vele! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha valamit nem engedek meg neki pl: számítógép amíg nem tanult, szar anya vagyok és fellövi magát, mindent megakar magyarázni, ami néha már 10xre is idegesítő. Ha rászólok, szar anya vagyok mert nem hallgatom meg. Minden reggel és este vita van a mosakodásból, fogmosásból, szennyesruháról. Amúgy jó tanuló, kicsinek nem ilyen volt
2009. ápr. 23. 07:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Észrevettem azt is, hogy mostanában direkt csinál olyan dolgokat ami tudja, hogy engem zavar, mintha direktbe provokálná a veszekedést.
2009. ápr. 23. 07:52
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Hát tűrj békességgel:))

12 éves, a szakirodalomban is kb ezek a tünetek vannak leírva. Elmúlik.

2009. ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Tudom hogy mit élsz át,nekem is van egy 12 éves fiam akinek ugyan ilyen a viselkedése.Néha már elviselhetetlen.Kiprovokálja hogy kiabáljak vele.Csak azt tudom mondani hogy türelem.Tudom nem sok de nemigazán tudsz semmit tenni.Próbáld egy kicsit lazábban kezelni és ne vegyél észre mindent.Nem 100%-os a siker de nálunk néha beválik.
2009. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

próbálj vele nyugodtan beszélgetni...

Hidd el azzal többre mész,mintha veszekedtek és hallgasd,jól esik majd a gyereknek,ha meghallgatod.

Nekem az apám ilyen,nagyon sok mindenért kiabál,veszekedik.Pl.: hogy mi sose mosogatunk tesómmal,ők éjjel-nappal dolgoznak,hogy nekünk jó legyen mi meg le se szarjuk...nem segítünk sose..bocsi de tanulunk,tesóm éretségizni fog most,én 8-os vagyok...nekünk tanulnunk kell,nem takarítani.Ezek után meg még inkább leszarom,és csak azért sem fogok mosogatni...

2009. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Háááttt,kamasszemmel nézve,mivel én is ilyeneket csinálok,szerintem az lehet a baj,hogy esetleg elege van a ruha pakolásból,fogmosás-nyaggatásból,stb.Hogyha sokat mondogatod neki,hogy de csináld már,meg nem még mindig nem csináltad,stb,akkor csak rosszabb lesz.Előbb-utóbb úgyis elpakolja,nem kéne rászoktatni a veszekedős módszerre.A számitógépről...biztos elkapta őt is a mostani stratégia-játék szerelem,net játékok,lövöldözős izék,autós játékok,és ez amolyan függőséget csinál,amig meg nem unja,és ilyenkor nehéz nekiülni a matek leckének,miközben a számitógépre gondol.Ha nincs olyan sok leckéje,akkor esetleg számitógépezhetne kábé 4-5 óráig,mikor hazajön a suliból,aztán házi meg tanulás.
2009. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia utolsó válaszoló! Igen kamaszemmel jól látod, hogy elkapta a stratégiai játék, én engedem is, hogy játszon, de azért a fogmosásárt szerintem már nem kellene figyelmeztetnem. Főleg úgy, hogy most hordtam fogorvoshoz, és bizony kemény pénzt fizettünk a tömésekért. A takarításba is besegítek neki ha kell, de azért szeretném, hogy kicsit önállóbb legyen, és a használt bögrét ne nekem kelljen kivinni a konyhába. Na mindegy tudom én is voltam kamasz, bár a mi időnkben még nem volt számítógép:))

Boldog kamaszkor kívánok Neked!

2009. ápr. 28. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:

az az igazság, hogy nem provokálja ki, csak te érzed annak

amik téged idegesítnek, az őt jelenleg annyira nem érdekli

bezséljétek meg mik a feladatai, ebben egyezzetek meg, és hagyd ráá hogy csinálja, és ne csináld meg helyette, és ne vegzáld folyamatosan, ha nem csinálja

tudom, nehéz lesz


az is hasznos, ha leülsz vele, és elmondod, hogy téged ezek a dolgai elszomorítanak, és hogy miért csinálja őket. azt is kérdezd meg tőle, hogy te mivel idegesíted őt, legyél velel őszinte, és legyél kiváncsi arra amit mond, és biztosítsd arról, hogy hozzád minidg fordulhat a bajaival, és ha tényleg hozzád fordul később akkor ennek magadban nagyon örülj :) és semmiképpen ne szidd meg a döntésie miatt, ne mond azt, hogy te előre megmondtad, stb. neked kell lenned a biztosnágos háttérnek, akihez mindig vissza lehet menekülni a világ elől

szerintem

2009. máj. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14 éves vagyok, nem sértésnek szánom a véleményemet, hanem elmondom, hogy én ilyenkor mit érzek. Szóval nem szeretek renet rakni én sem és tényleg nagyon idegesítő: xxxx, mikor raksz már rendet?, olyan a szobád mint a disznóól, stb... Falra mászok tőle! Sokat kell beszélni vele, pl. mi történt a suliban, ki a szeelme, közös titok, stb... Nekem például ezek nagyon hiányoznak! És tényleg nem sértésként mondtam!
2009. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem öld meg, vagy add árvaházba!
2010. máj. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!