Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kinek volt igaza ebben szituba...

Kinek volt igaza ebben szituban? Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy igazolják azt az egy napot?

Figyelt kérdés

szval csütörtökön lesz tesóm ballagása.mondtam anyunak,h nem szeretnék aznap suliba menni,mert akkor nem tudok elkészülni,oké nem engem fognak nézni,de azért hagy nézzek ki jól én is.Apám meghallotta és azt mondta h ha nem muszáj akkor ne hiányozz.

De ki kell takarítani a szobámat,anyu nem fogja megcsinálni,mert sütni-főznie és takarítani kell maj...de ha nekem mennem kell csütörtökön suliba akkor szerdán du. mire hazaérek és megebédelek 3óra lesz kb. hullafáradt leszek,talán picit pihennék...de tanulni is kell,ez mellett nem lesz időm kitakarítani...csütörtökön hazaérek megebédelek fél3 lesz már le kell zuhanyozni,felöltözni,haj,smink...nem akarok nagy dolgot csak kivasalom a hajam,de nekem az is örökkévalóság...amúgy a ballagás 5kor kezdődik,de fél4-től fél5-ig lehet fényképezni,beszélni a ballagókkal,tehát hamarabb el kell menni..

és persze más is használni akarja majd a fürdőt...

Kinek van igaza a szüleimnek vagy nekem?Hogy győzhetném meg őket?Már azt is mondtam,hogy elmegyek kedden délután a háziorvoshoz és kérek tőle igazolást.Anyum ezt is csak elviccelte,azt mondta h legalább megmutatom a bőröm a dokinak,mert ekcémás vagyok...

Ha nem igazolnak anyuék,érdemes elmenni az orvoshoz?Végülis vannak papírok amiket már el kéne vinnem,de mindig úgy vagyok vele,hogy majd máskor ha más is kell,most igazolás kell.Rendes dokinő,szoktunk beszélgetni szerintem adna igazolást.

Mit tegyek?

14/L


2009. ápr. 25. 18:57
 1/10 A kérdező kommentje:
ja ugye 8.-os vagyok,2. félév van...1nap hiányzás nem tragédia,a középiskolába felvettek,nem is rontottam a 2. félévben.nem értem miért nem engedik.Már nem lesz semmi,csak a kompetencia,de azon az 1napon nem múlik semmi.
2009. ápr. 25. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem erőltesd a dolgot.Ha kérsz igazolást a dokitól akkor sem tudsz otthon maradni.Különben is jobban jársz ha kimaradsz az otthoni hajtásból.(főzés,takarítás,csomó szóváltás)De ha nagyon maradni szeretnél mond meg édesanyádnak,hogy szívesen segítenél neki a bokros teendőkben.; )
2009. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

mondtam már Neki,hogy szivesen segítenék Neki.Ha nem is főzni,de takarítani szivesen segítenék...

Akkor mondta,hogy lehet h jól jön majd a segítség,most meg már hogy ne hiányozzak...

2009. ápr. 25. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem hagyd.Lehet a tesóddal szeretne lenni,esetleg olyan dolgokról beszélgetni ami csak rájuk tartozik.Biztos tele van a feje mindennel,és csak "feltartanád".Néha sajnos fel kell adni dolgokat.:(
2009. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha azt kérnéd a szüleidtől,hogy az utolsó 1-2 óráról kérjenek el?Én így szoktam a fiammal "kiegyezni"ha valami "fontos"dolga van!így suliba is elmész és időd is marad mindenre!
2009. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is az a jó ötlet hogy az utolsó 2 óráról kérjen el. és akkor elkészülsz,nem kell kapkodnod sem. nálam is mindig így volt, sokat jártam dokihoz, de már nem hiányozhattam, így oldottuk meg. utolsó 1-2óráról eljöttem amikor kellett. mégsem egy napot hiányoztam. ebbe még talán anyud is belemegy.
2009. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

beszéltem anyummal,de nem engedi,azt mondja,hogy biztos dogát írunk németből azért akarok hiányozni(az az utolsó órám).pedig mondom neki,hogy tegnap írtuk meg a témazáró tesztet szval tuti h nem írunk:S de nem engedi,na mind1 hagyom...legfeljebb nem tudunk elkészülni rendesen.

2009. ápr. 28. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:

rugalmatlan egy család, az egyszer biztos

ballagás egyszer van, dolgozat meg sok, de mindegy

azt sem fogják fel, hogy a tesód ballagása számodra mennyire fontos

nem tudsz velük mit kezdeni

én mondjuk fix megsértődnék

nem msonék hajat, smink sem, nem takarítanék a szobámban, sőt 1 hétig nem is szólnék hozzájuk

de nem akarok tippeket adni

2009. máj. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hú ez jó régen volt
2009. máj. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van itt még valaki, kérdező?:D
2022. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!