Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szüleim most váltak és anyukám...

Szüleim most váltak és anyukám elviselhetetlen lett. Pszichológushoz is jár és gyógyszereket is szed anyira kikészült. De ezzel a viselkedésével engem is az őrületbe kerget Mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés
a dolgaimat szétdobálja ok nélkül a szobámba hiába beszéltem meg vele már sokszor úgy tesz mindha nemhallana. Ki vagyok készülve maŕ tőle. Hugommal egyáltalán nem törődik. Még azt csak csak elviselem hogy én nem érdeklem őt dehogy a 10 éves hugom se? Azt hiszi hogy öt senki se szereti és hogy ő meg akar halni. Apukámhoz nem szeretnék elköltözni mert félek őt egyedül hagyni. Apuval már csak titokban találkozunk mert anyu balhézna ha tudna róla. Barátomhoz se akar elengedni és ha elenged akkor azzal a feltétellel hogy haza se jöjjek többet mert nem kiváncsi rám. És ez a sok hülyesége közül nagyon kevés. Nmetudom mit tegyek
2011. nov. 2. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát az a rossz hír, hogy nagy valószínűséggel Te nem tudod megoldani a problémáját. Könnyen lehet, hogy ráment az idegeire, hogy tönkrement a házassága...

Lehet, hogy mégis az lenne a megoldás, hogy apukádhoz költözzetek, amíg magához nem tér egy kicsit, mert nyilván való, hogy ebben az állapotban nem tud rólatok gondoskodni.


Vagy nincs esetleg más megbízható családtag, akihez lehetne menni? Nagynéni, nagymama, ilyesmi?

2011. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Időbe telik, amíg kiheveri a válást, jobban mondva azt, hogy az élete jó része, amit az apukáddal élt le, most már semmi, ez mindenkit megvisel. Nehéz, de próbálj elnéző lenni vele, jó jel, hogy tudja, hogy szüksége van segítségre és nem fél szakemberhez fordulni. Idővel feltehetőleg javulni fog az állapota, a gyógyszereket is sikerül rendesen beállítani, addig várni kell, más nincs. Az én anyám is így volt, csak én még kisebb voltam, szóval kb. 3-6 éves koromig az az emlékem, hogy soha semmi nem elég jó, veszekednek velem.Nem igazán tehetsz érte semmit, éreztesd, hogy az, hogy a férjével különváltak, nem azt jelenti, hogy ő kevésbé értékes ember és senkinek sem kell.
2011. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Idővel megnyugszik, de most nem tudsz semmit csinálni. Ideges, és természetes, hogy megpróbálja levezetni, az is, hogy a környezetén vezeti le. Nem tudok jobbat, tűrnöd kell, várnod, míg jobb lesz.
2011. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma mondtam neki hogy szeretnék apunál lakni egy ideig mivel onnan az iskola is közelebb van. Megkért hogy nemennyek el. Hogy néha ha csunya dolgokat is vág a felyemhez csak idegességében mondja. Ma jó napja volt. De félek holnap milyen lesz
2011. nov. 2. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem most az a fontos,hogy ha más nem akkor TE figyelj a hugodra,mert ő fogja megszívni a levét,tudom,hogy most neked is nagyon nehéz,de óvd a hugodat. Anyudnak pedig ez elfog múlni idővel,addig is légy türelmes,bármennyire is nehéz.
2011. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mindenféleképpen maradj mellette! Ne hagyd ott, ne költözz el, tudom nagyon nehéz ez,h te mindent megteszel,de semmi sem történik, de hidd el a szíve mélyén nagyon jól esik ,h így törődsz vele!

Talán a világ legrosszabb érzése az,mikor elveszted azt az embert akit tiszta szívből szerettél ,szóval teljesen érthető ez a viselkedés, mindenben a rosszat látja, de ez el fog múlni,ha kitartotok mellette !

2014. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!