Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek vigyem 3 éves...

Szerintetek vigyem 3 éves kisfiamat pszichológushoz?

Figyelt kérdés
A család nem hagy békén ezzel a kérdéssel. Úgy gondolják, hogy nem normális, ha egy 3 éves gyerek nem válaszol a nagyszülőknek, ha kérdezik. Persze heti-kétheti egyszeri találkozás mellett nem csoda ha a gyerek idegennek érzi őket. Véleményeket várok. Más 3 éves gyerekek válaszolnak az idióta idegeneknek a játszótéren/buszon/utcán/boltban?
2011. szept. 23. 09:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

Hát az én gyerekem nagyszülei se anyuék se anyósék nem idióták. De nem is hasonlítom őket az idiótákhoz.


A kérdésre válaszolva, igen ha olyanja van, akkor majdhogynem barátjának is fogadja. ha nem akkor az én kislányomból se lehet kihúzni egy szót sem.

2011. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A család? A te családod a gyereked és a párod. Másnak nincs beleszólása, és ne is tűrd el! Könnyű a más dolgaiba beleszólni! Teljesen normális a gyerek reakciója, nem kell pszichológushoz vinni. Ellenben javasolhatod azoknak, akik ezt szorgalmazzák.
2011. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Jajj, én nem anyósékat idiótáztam le! :)

Ők egyébként nagyon aranyosak és nagyon jó a kapcsolatunk velük.

Csak az idegenek az utcán, játszótéren megszólítják és nekik sem válaszol.

2011. szept. 23. 09:43
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja. Magyarázd el a nagyszülőknek, hogy egy gyereket hogyan lehet szóra bírni. Először is, ne támadják le a gyereket. Ne is szóljanak hozzá, hanem ha meglátogatnak benneteket, csak veled beszélgessenek. Adjanak időt a gyereknek, hogy önmagától kezdjen érdeklődni. Majd amikor feloldódik a gyerek, fog beszélni, de azt had' kezdje el ő.
2011. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha az idegenekhez nem beszél, annyi baj legyen!
2011. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, gondolom visszahúzódóbb típus a fiad. Ehhez nem kell pszichológus nincs probléma! Az én lányom sem válaszol szinte senkinek, bárki kérdez bármit, sőt köszönni sem köszön, annyira visszahúzódó. Én próbálom rávezetni, hogy legalább integessen. Majd biztosan oldódik idővel, de pszichológus semmiképp nem kell ehhez.
2011. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Otthon egyébként be nem áll a szája...

Azzal nincs gond. Csak, ha valaki más szól hozzá, még a fejét is elfordítja. Rák születésű, érzékeny kisfiú.


Ahogy az utolsó írta, az enyém sem köszön senkinek. :(


Egy évet járt bölcsibe, egyik gondozónőnek sem válaszolt az egy év alatt sose. Szerintem dacból. Most, hogy ovis, felkészítettem az ovónéniket, hogy nemigen fog megszólalni a drágám, ÉS NEM ÚGY LETT. Az ovónőknek válaszol. Persze csak igen/nem válaszokat ad, de legalább válaszol. Ők is hallják, hogy a gyerekekkel beszélget.


Szal anyós meg van sértődve, mert ő nagyon szereti az unokáit, de az én kisfiam még nem tudja úgy kimutatni az érzéseit, mint a másik unokája. Pedig otthon ujjongva ugrál és sikoltozik annyira örül, ha megyünk a mamához.

Nő egy kicsit majd és gondolom minden rendben lesz.


Szép napot Mindenkinek!


Azért, ha valaki még megírná, h az ő 3 év körüli gyermeke mennyit beszél?

2011. szept. 23. 10:35
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Májusban volt 3 éves a lányom és ha olyan ember van a társaságban, akit nem igazán ismer akkor alig beszél. Max. csak nekem mondja amit mondani akar. :)
2011. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak be nem áll a szája. Ha idegennel vagy számára nem olyan kedves személlyel találkozik ő sem köszön és ha hozzászólnak elfordítja a fejét is. de pár perc alatt feloldódik és már csacsog is. viszont ha valaki nagyon nyomul rá, akkor fedezékbe vonul.
2011. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ni parázz, a gyerekek nem egyformák. Nekem a nagyfiam (5 éves)szinte mindenkivel szóba áll, néha olyan ciki, mert olyan dolgokat is megkérdez, amiket nem illik... meg néha rájön, hogy mindenkinek köszön, aki szembejön... :D :D a kis unokatestvére meg 4 éves, és pont olyan, mint a te fiacskád. Pedig nem sok különbség van a nevelésükben, körülményeikben. (bár lehet, hogy csak nem hagyja szóhoz jutni az én fiam, ha ott vagyunk :D :D )
2011. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!