Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kolisok! Válaszolnátok?

Kolisok! Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

van pár kérdésem a kolival kapcsolatban:

1. Hol tartjátok a tankönyveiteket, cuccaitokat?

2. Van külön szekrényetek?

3. Be lehet vinni kaját, van hűtő? (mert a gyomrom nehezen tűri a gyorskaját, fornettit stb. és inkább szendvicset csinálok)

4.be lehet vinni vízforralót? (tudom, érdekes kérdés)

5. Miket visztek a koliba?

6. milyen a házirend?milyen szabályai vannak

Normális válaszokat köszönöm!!!


2011. nov. 5. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Szekrényben,polcon asztalon természetesen.

2. Természetesen igen, kulcsra zárható

3. Igen van hűtő, azt is zárjuk....

4. Van a kollégiumnak is... elvileg akadálya nincs, de nézd meg a leendő kollégiumod házirendjében.

5. Magamat, a ruháim, tankönyveim, laptopot, telefont ilyesmit.

6. Ezt keresd meg a kollégium honlapján.... a szabályok vonatkoznak az kollégiumban eltöltött időre, szabadidős tevékenységre, szilencium rendjére, a kimenők rendjére, kötelességekre, jogokra és arra mit vihetsz be, kit fogadhatsz és hol.

Nevelőtanár vagyok.

2011. nov. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van külön szekrény, kulcsos. mindenkinek van saját asztala, ágya is :)

Van hűtő, nálunk TV is, mert bevittük, mosógép is a folyosón a mosókonyhában. Van vasaló is. Meg konyha is a folyosón mikróval, tűzhellyel, szóval főzni is lehet.

a vízforraló házirend függő, mert vannak kolik,ahol annyira régiek a vezetékek, hogy nem engedik.

Ágyneműt, ruhákat, mindenféle személyes tárgyakat, kasját, piát, poharakat, edényeket, fakanalat, könyveket, tanszereket, mindenki,amit akar.

Attól függ milyen koli (középiskolai vagy egyetemi)

Az egyeteminek elég kevés, akkor jössz-mész amikor akarsz, a lényeg,hogy a többieket ne zavard. + házirend.

2011. nov. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
középsuli :D
2011. nov. 5. 13:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár én idén már nem vagyok kolis, de 3 évig az voltam így gondolom válaszolok.

1. Van könyvespolc, esetleg szekrény, asztal, a fölöslegeseket az ágy aljában :D

2.2 személyre jut 1 szekrény. Aki szerencsés annak van külön :D

3.Közös hűtő volt nálunk, aminek a nagy hátránya hogy legtöbbször a fiúk mindig kilopkodták a kaját.

4.közös vízforra, nálunk szobán nem lehetett tartani semmilyen elektromos eszközt kivéve hajvasaló, hajszárító.

5.Tisztálkodószer, ruha, hajvasaló, segédkönyvek, bögre, zacskósleves, mert nálunk ehetetlen volt a kaja, kávé, törölköző, váltópapucs,

6. Hát nálunk elég szigor volt. Suli után 4-ig lehettünk kint utána bezárták az épületet, 17:15-kor volt a vacsi, aztán ki lehetett menni 19:30-ig utána épületzárás.9-ig megint kötelező tanulási idő. 9-től készülődés a takaródóra zuhanyzás stb. és 10-kor takarodó, csendben kellett lenni és aludni, a nevelő járkált ha valaki nem volt csendben bement hozzá. kb éjfélig mászkált.

2011. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik koliba mész? :)

1. szekrényben, polcon, a szobában, ahogy a többiekkel megegyezünk, hogy ki hova tegye a cuccait.

2. igen, mindenkinek van legalább egy saját zárható valamije.

3. simán lehet hozni, csak max nem fér be, elég kicsi nálunk egy hűtőrekesz, meg könnyen leesnek a cuccok a rácsokon.

4. nálunk elvileg nem annyira szabad ilyen elektronikus cuccokat bevinni, de a vízforraló, teafőző stb. még megengedett.

5. mindent, ami szükséges az élethez. legalapvetőbb: ruha, étkészlet és kajatárolós dobozok, könyvek, füzetek, törölköző, piperecuccok

6. szilencium 2,5 óra és olyankor nem lehet kimenni a koleszból, csak bejönni, rendkívüli esetben ad kimenőt valamelyik nevelőtanár. 9.-eseknek 8ig vissza kell érni a koleszba, többieknek 9ig. minden nap takarítani kell a szobát, valamint íratlan szabályok: legyél kedves, társasági lény, tanulj jól, viselkedj illedelmesen.

2011. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szegedre de még nem tuti
2011. nov. 22. 15:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik koleszba mész szegedre? Én 4 évig voltam koleszos szegeden.
2012. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!