Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Visszaakarok menni a régi...

Visszaakarok menni a régi sulimba! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy most jöttem el szeptemberbe egy nagyon jó hírű, elit stb. 6 osztályos gimibe. Tényleg nem egóbol, de a régi sulimba mindenkivel jóba voltam az osztályomba és a felsőbb évfolyamokba járokkal is. A lényeg, hogy az új sulimba kb. mindenki le se sz*r a "legjobb" barátőm az osztályból mindig bunkózik velem, nekem meg el kell tűrnöm különben megsértődik. Ma lett elegem baromira, mert órán egyszerűen elült mellőlem. Kb. bőgést visszafojtva ültem végig. Szóval most megmondtam apámnak, hogy mi a helyzet és, hogy szeretnék vissza menni a régi sulimba, az odajáró igazi legjobb barátnőm azt mondta nagyon örülne neki. Apám azt mondta, hogy innen csak jobb suliba mehetek, meg, hogy tanuljak, meg biztos csak azért akarok, mert itt vannak a barátaim, ami igaz is, de 8. után elmehetnék egy jó suliba. Aztán elmondtam apámnak, hogy le se sz*rnak így szószerint, mire mérges lett és üvöltözni kezdett én meg most is sírok. Tudom, hogy jártam előkészitőre, ami drága volt, meg, hogy mennyit készültem amúgyis és mennyi intézkedés folyt akörül, hogy ide felvegyenek, de nem érzem jól magam. Mit tegyek? Gyűlölöm a sulimat és annyira szívesen visszajönnék ide. Tudni kell, hogy anyukámnak még nem említettem, de ő tudom, hogy baromira kiakadna, mert nem is szereti a barátnőmet, aki idejár. Tehát anyám még apámnál is szigorúbb és tudom, hogy nagyon ki fog akadni, ha el mondom neki:(

13/L


2011. nov. 10. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Tudtommal nem mehetsz vissza abba a suliba, amiből már eljöttél egyszer.
2011. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Annyit azért hozzátennék az elsőhöz, hogy vissza lehet menni, de tudtommal csak félévkor.

Egyáltalán miért ment el? Ha jól vettem ki a szövegből, a szülei erőltették a váltást. Ennyit a szabad akaratról.

És még csodálkoznak, hogy miért nem akar iskolába menni...

2011. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem. Én akartam de megbántam, szüleim végig támogadtak nek az ö hibájuk:))
2011. nov. 10. 20:40
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

És miért akartad?

Esetleg kezdj el sírni előttük és mondjad hogy nagyon megbántad, mindenáron vissza akarsz menni.

2011. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy olyen rossz lesz:( majd lehet az lesz tényleg hogy sirok:)
2011. nov. 10. 21:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak legyél meggyőző, drukkolok.
2011. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan már. A barátok jönni-menni fognak az életedben, a barátok miatt ne akarj vissza menni. Én is ebben a cipőben jártam. Most 9.-es vagyok a legjobb barátnőm végül nem is ebbe a suliba jött,szóval 8-után úgyis elváltak volna útjain,de iskolán kívül ugyan-úgy tartjuk a kapcsolatot és ugyan úgy a legjobb barátnők vagyunk. Mára már barátaim is lettek is és nem is olyan vészes. Ismerem már a tanáraimat tudom,hogy mit is kell csinálnom nem úgy ,mint akik most jöttek 9.-be.


Lehet,hogy most drasztikus ez az egész változás,de te akartad ezt. Meg kell tanulnod,hogy felelőséget vállalj a tetteidért,vállaltad,hogy egy keményebb iskolába mész akkor viseld a vele járóját,ha kicsit jobban belegondolsz csak nem lehet az olyan rossz. Biztosan tudsz mással is barátkozni,nem muszáj egyből legjobb barátnőt keresned magadnak,csak barátkozz mindenkivel,légy boldog hidd el könnyebb lesz így.


Lehet úgy csinálnod,hogy minden nap szenvedve mész be,bőgve,de annak nincs értelme ha már ígyis-úgyis oda kell járnod akkor próbáld meg élvezni:)

Holnap próbálj majd úgy bemenni suliba,hogy happy legyél:) Vagyis jövőhéten,mert gondolom már nem fogod ezt olvasni ma.

Adj esélyt,legalább fél évig,ha félév után is ugyan ez a véleményed majd visszatérsz rá:)


Sok Sikert.

Bocsi,hogy ennyit írtam.

2011. nov. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megprobálom magam jol érezni és ha utána is ennyire rossz lesz ujra elgondolkodom ezen:)
2011. nov. 11. 06:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Most ez nem kamu de velem PONT UGYANEZ a helyzet.Komolyan,én is hatodik után jöttem át egy ugyanilyen elit gimibe és most már nyolcadikos vagyok de még mindig bánom hogy eljöttem.A legjobb barátnőm a régi sulimba jár így havonta átlagosan kb 2-3 szor találkozunk. A mostani osztályba pedig sokan nem kedelnek,van két ,,barátnőm,, de valahogy nem érzem őket igazinak.És velem is nap mint nap megtörténik az hogy a barátnőm az osztálybőól mindig megsértődik vmin.Olyan is volt hogy úgxy mint neked csak úgy elült mellőlem.Szóval azt nem tudom hogy hogy intézd el ezt a suliból elmenés dolgot,de sok sikert hozzá mert én mondom jobban jársz ha átmész,csak én olyan hülye voltam hogy tavaly nem mentem vissza a sulimba

14/L

2011. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, végre valaki aki teljesen megért. Te szerintem nyolcadik után mindenképp menj el, biztos jobb lesz, és köszi, én is megpróbálok innen kijutni:)

Amúgy hova jársz?

2011. nov. 12. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!