Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Úgy érzem...

Mit csináljak? Úgy érzem talán depressziós leszek? Vagy őrült?

Figyelt kérdés

14L vagyok.

alapvetően egy nagyon optimista életet sugározó lány voltam, de most olyan szinten mélypontra süllyedtem, hogy azt nem vagyok képes elmagyarázni. az életem minden terén ki vagyok szipolyozva, AKÁRMIT mond nekem valaki arra azt mondom hogy "NEM, UNALMAS, NINCS KEDVEM", stb. de tényleg mindenre.

nagy agykontroll-"hívő" vagyok, és tudom, hogy ennek a sok negatív dolognak nem lesz jó vége, de ha megpróbálok tényleg nyugodtan gondolkozni az sem megy, nem vagyok képes boldog lenni. nincsenek barátaim, semmi sincs ami boldoggá tenne. tehetségtelen vagyok mindenben. ezek, efféle gondolatok járnak a fejemben, és ha itthon vagyok nem csinálok SEMMIT. az összes filmet, könyvet, zenét unom, minden egyes embert magam körül unok, unalmasnak tartom őket. már enni sincs kedvem. tudom a random tanácsokat, hogy üljek be fürdeni egy nagyot írjam le a gondolataimat, de nem tudom mi van velem, semmihez sincs kedvem, a beülés a kádba az túl vizes, túl meleg, nincs türelmem semmihez. mindenről az jut eszembe hogy "ezt én nem tudom. és sírva fakadok". pl. a mai nap kikapcsoltam a zenéket mert hogy én nem tudok így énekelni, így hegedűlni stb.

nem is gondolkozom már, amióta csak itthon vagyok ülök egy székben és nézek magam elé, csak úgy vagyok, nem is gondolkozom. van hogy kezembe fogom az ollótés szétvágok minden papírt ami a kezem ügyébe kerül.

kezdek megijedni magamtól, hogy nem tudok változtatni, én próbáltam, leültem olvasni az "Erő" című könyvet, de egyszerűen elkezdek sírni stb. SEMMIHEZ sincsen kedvem. nincsen kedvem élni sem, de ugyanakkor nem abban az értelemben nem akarok hogy öngyilkos akarok lenni, egyszerűen csak nem tudom olyan mintha nem is léteznék.. ma is csak ültem és szó szerint vertem a fejemet a falba, és újságok szélét nyírbáltam..

kezdek megőrülni? mit csináljak??


2011. nov. 18. 22:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

egy ideje van ez, és régen mindig csak hullámzott egyszer boldog voltam egyszer pedig ilyen, most pedig abba a gondolatba is belefáradok hogy boldog legyek, egyszerűen akármi össze tudja törni a boldogságomat.

olyan mintha megállt volna az idő, és én nem tudnék semerre se menni.

2011. nov. 18. 22:24
 2/12 A kérdező kommentje:
és 10-12 óra alvás mellett is fáradt vagyok
2011. nov. 18. 22:27
 3/12 A kérdező kommentje:
régen kellett 1-3 óra is hogy elaludjak, most pedig rögtön elalszom, de "sosem elég"
2011. nov. 18. 22:28
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Nincs gond, nálam is ez volt ebben a korban, sőt szerintem mindenki átél ilyen időszakokat. Erőltetni kell magad egy kicsit, akkor is átmenni a barátnődhöz,ha nincs kedved pl, kipróbálni valami teljesen új dolgot (bármiféle sport, ruházat, főzés,tényleg bármi) idő közben megjön a kedved is. Gondolj arra,hogy az egész életed előtted van,az lesz belőled,amire csak vágysz,nem vagy még korlátozva,bármire van lehetőséged! Tudom,ez nagy felelősség és nehéz feldolgozni,de csak örülhetsz magadnak. Csodálatos fiatal tested van, fogékony agyad. Meg kell próbálni szívből szeretni magadat.
2011. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a sok alvás alvást szül. Próbálj többet mozogni,sokat inni, szolizni néha (tudom,tudom,ebben a korban még nem kellene,de olyan jó)
2011. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Válasz: hormonok. Igen. Ennyire befolyásolnak. Teendő? Túlélni valahogy! Lány vagyok, tudom, miről beszélek. Elmúltam 14. Kétszer ennyi vagyok. Hormonok. Minden szinten. És később is ez lesz, ha bármi kibillent! Tarts ki! Ilyen a női sors! Sírj, nevess, és élj át mindent mélyen, mert megéri! A mélypont után felfelé vezet az út - gondolj erre mindig, mert tényleg így van!
2011. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

tudom de ezek mind mind random tanácsok.. el vagyok már fáradva..nagyon nagyon..

amúgy nem szoliznék soha..

2011. nov. 18. 22:34
 8/12 A kérdező kommentje:
és nincsenek barátaim
2011. nov. 18. 22:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Én meg pont fordítva vagyok mindezekkel. Napközben nagyon aktív vagyok, szinte csak otthon tanulok mert a suliban folyamatosan szervezkedem, mindenki baját ellátom, zenélek, rajzolok, este arra a röpke 6 óra alvásra kapcsolok de sokszor gondolkozom, hogy kell-e egyáltalán nekem? Aztán visszamegyek a suliba és tök jól érzem magam, hogy ott fontos vagyok:) Javaslom neked is, hogy légy aktív szervezésben. Nagyon feldob. Én is hirtelen kerültem bele ebbe a szerepkörbe de nagyon tetszik. És nincs olyan kifogás, hogy most fogsz felvételizni, mert én is;D

14L

2011. nov. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a szolizást felejtsd el az baromság!Kezdj el sportolni,endorfint termel,találj valami ami szeretsz pl tánc,rajz,festés akármi,és azt csináld,sétálgass,ha süt a nap használd ki ülj ki a parkba kicsit,hallgass kellemes zenéket,nézz vidám filmeket,ezt az öngyilkosos baromságot meg felejtsd el,nincs semmi jó hogy manapság minden tini ezzel jön,az a gyengeség jele,gyenge akarsz lenni,meg hát amúgy is nagy a szája mindenkinek ha beszél róla szóval,gondolj arra semmi okod sincs rá,másnak hidd el borzalmas élete van mégse adja fel,te meg egy kis kamaszkori mélypont miatt feladnád,még nem is éltél,tessék lefoglalni,magad,nem agyalni dolgokon,vegyél erőt magadon és kapcsolódj ki a barátaiddal,ha viszont úgy érzed,hogy ezek ellenére amiket felsoroltam nem javul,mindenképp beszélj anyukáddal,hogy vigyen el egy szakemberhez
2011. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!