Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megteheti azt osztályfőnököm,...

Megteheti azt osztályfőnököm, hogy nem fogadja el az orvosi igazolást? Lent.

Figyelt kérdés

Igaz, már hideg az idő de én még mindig rövid ujjú pólókban szoktam iskolában lenni. Egyrészt mert melegem van másrészt mert hosszabb pólókban, pulcsikban nagyon izzadok.

Azt mondta a tanárom, hogy nem fogja elfogadni az igazolást ha beteg leszek és hiányzok, mert azzal, hogy rövid pólókban vagyok ,,direkt" leszek beteg.


2011. nov. 19. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
El kéne menned egy alapos kivizsgálásra, hogy miért izzadsz télen ennyire.
2011. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg.
2011. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Kérd meg a tanárt, hogy ezt akkor legyen szíves beírni az ellenőrződbe, hogy a szüleid is tudják: ha netán influenza járvány van és elkapod, esetleg hasmenéssel, hányással betegszel le, nem maradhatsz otthon, mert nem fogadja el az orvosi igazolást.



Itt a GYK-n is hetente jön pár hül.yegyerek, aki azt kérdezi, hogy legyen beteg, gondolom, a tanár is látott már karón varjút.


Nem sok esélyt látok rá, de értesd meg vele, ha pulóverben megizzadsz, tiszta víz a pólód, és úgy mégy ki a hidegbe, főleg ha szél is van, akkor tényleg megfázol.

Te meg próbálj felvenni vékony, de hosszú ujjú felsőket, és ha nagyon meleged van, feltűröd az ujját, ha vele vagytok órán, akkor meg visszahúzod.

Esetleg trikó/póló, vékonyabb inggel, kigombolva, stb.


Egy hónaljkutya irtás meg egy jó izzadásgátló pedig meg is oldhatja a helyzetet, hogy ne izzadj ennyire.

2011. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem ilyen könnyű. A hónaljamat gyantáztatom, dezodorból pedig már nagyon sokat kipróbáltam még sem segít. Antisudoricát is használtam.
2011. nov. 19. 11:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is mondanám neki,hogy akkor legyen szíves ezt beírni az ellenőrződbe,hogy a szüleidnek megmutasd.

Meg próbáld megbeszélni a tanárral azt amit ide leírtál. Amúgy meg kötelessége elfogadni.

2011. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Anno mikor még iskolai padokat koptattam, volt egy osztálytársam, aki 4 napos FOGORVOSI igazolást hozott magával, amikor tudtuk - a tanár is -, hogy külföldön volt az apukájával vállalkozásuk miatt.

A tanár elfogadta, nem szólhatott semmit, mivel teljesen hiteles igazolás volt, csak éppen annyi volt a különbség, hogy ténylegesen nem orvosnál volt csak egy jó barátja igazolta neki..

2011. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj be betegen,és szólj be neki,hogy reméled ő kapja el elsőnek a bacilusaidat.
2011. nov. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg menj el neurólogushoz,

nekem ott derült ki hogy vegetaív idegrendszeri túlfütöttségem van,ahipotalmuszommal van baj,mert az agyalapi mirigyek nem jól működnek,és olyan mintha folyton fel lenne tekerve a hőmérséklet a testemben,izzadok,hőhullámok jönnek,mint a klimaxnál a belsőhőháztartásom másként működik,és nem érzem ha melegből kimegyek hidgbe,meg is fagyhatok,szóval gáz.Januárba is kabát nélkül futkosok,mindenki kérdezgeti,nem fázol,én meg mondom örülnék ha tudnék,nyár nekem maga pokol.Mondjuk nálam ez egy másik probléma miatt jött,az váltotta ki(fejfájás probléma)ezt.Szóval nézesd meg magad.

2011. nov. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én még most is csak kardigánba járok iskolába, mert amúgy melegem lenne. Persze anyukám mindig mondja, hogy vegyem fel a téli kabátomat, de úgy sem fogom (még), mert nagyon melegem van benne.

A nyarat nem bírom túlzottan, napközben nem is megyek nagyon sehova, egyszerűen rosszul leszek ha több percet is a napon kell állnom. Persze rá vagyok kényszerülve, mert gyalog kell hazajárnom iskolából.


Amúgy az a baj, hogy nem tudom, hogy hol van a városomban neurológus.. Esetleg hogyha bőrgyógyászhoz mennék, az jó lenne?

2011. nov. 21. 12:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Ott van neurológus, ahol a bőrgyógyász is: a kórházban:) No persze ha magán-bőrgyógyászod van, az más. A válasz pedig: nem, nem jó a neurológus helyett a bőrgyógyász. Hogy miért nem? Azért, mert pl ha kopott az autógumid, akkor nem az autóhifi boltba fogsz bemenni, hiszen ott nem tudják lecserélni a gumikat, csak egy gumis műhelyében. Érted? Autókiegészítővel foglalkozik mindkettő, mégsem ugyanaz... Pont mint esetedben: a bőrgyógyász ugyan ért az idegrendszerhez is, hiszen ugyanazt az egyetemet végezték el, de ő inkább a bőrbetegségekkel foglalkozik már mondjuk 15 éve, sokat felejtett neurológia témában. Hiába mennél hozzá, nem tudna Veled mit kezdeni. Tehát irány először a háziorvosod, aki ír egy beutalót. Azzal futás a helyi kórházba, ahol ha a betegfelvevő néninek odaadod azt a papírt, adni fog egy időpontot és az orvosnak a nevét, akihez beírt. Amikor visszamész az időpontra, a betegfelvételnél mondod, hogy XY-hoz jöttél ekkorra, ő pedig megmondja, hogy melyik szobát kell megkeresni, és az hol van. Nem olyan bonyolult ez:)
2011. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!