Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom nagyon szeretne...

A lányom nagyon szeretne elmenni Pestre tanulni ( 8. -tól mivel most 7. -es) bentlakásos iskolába. Tudnátok ötleteket adni hogy melyik iskolába írassam ami nem olyan drága?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a koli. Bentlakásos iskolát nagyon megszívná.
2011. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Küldd a patronába,és úgy elkerülhető,hogy ribi legyen az biztos
2011. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Ott is vannak...
2011. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor olyan koli Pesten ami nem olyan kemény és nem annyira drága de nem is a legszarabb?
2011. dec. 5. 22:08
 5/11 anonim ***** válasza:
A lányod még kislány,képes lennél elengedni 14 évesen pestre koliba? és ott majd ki vigyáz rá? akkor inkább bentlakásos iskolába küldd ott vigyáznak rá,felügyelnek rá,elég fiatal még 14 évesen egy kolihoz,nehogy rossz irányba tereljék,mégis csak egy gyerek még
2011. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A lányom nem olyan, nem lehet befolyásolni szóval kérlek titeket kolikat írjatok nekem fontos lenne!
2011. dec. 11. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan ... nem lehet befolyásolni ...

Mindenkit lehet, kivétel nincs.

2011. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző, azt, hogy nem lehet befolyásolni, valószínűleg arra értette, hogy nem tudnák rávenni pl. cigire és piálásra. Ilyen pedig igenis van! Én az élő példa vagyok erre, soha nem próbáltam ki a cigit és nem is voltam soha részeg, csakis akkor ittam/iszok alkoholt, amikor akarok, soha nem nyomásra.


Kérdező, én a Tábornok utcai Varga Kata koliban laktam, a XIV. kerületben van, 10 percre van a kettes metró 2 állomása is, egyik a Stadionok, szóval ott jár több járat is, másik a Pillangó utca (attól függ, merre indul az ember a koliból). De még a metróállomások előtt van buszmegálló is, 2 percre meg egy nagy Tesco, úgyhogy elég jó hely.

Azzal nem értek egyet, hogy nincs, aki vigyázzon az emberre Pesten egy koliban, ezek középiskolás kollégiumok, ahol vannak nevelőnők, akik tényleg figyelnek az emberre.

Én túl szigorúnak éreztem, de én már érettségi után, OKJ-szakot végzőként laktam ott. Biztos van jobb koli is, de az mindenképp ez mellett szól, hogy minden szoba 3 vagy 4 ágyas, van, amelyikhez fürdőszoba is tartozik. 10-re mindenkinek bent kell lennie, ezt ellenőrzik is minden egyes este. Én lazán fogtam ezt fel, mármint 10-re mindig bent voltam, de általában 7-8-9-re értem be, de úgy tűnt, hogy középiskolásokkal azért szigorúbbak, tehát ha ők rendszeresen 9-re érnének be, azért azt nem néznék jó szemmel. Szerintem azt is meg lehet beszélni a nevelőkkel, hogy "jelentsenek" a gyerek viselkedéséről, hogy mikor ér be, ilyesmi. A koli elég kicsi, kb. 80-an laknak ott, csak lányok. Hétvégére bezárják, de van lehetőség egy másik koliba átmenni a hétvégékre, ha nem megy haza a gyerek. A könyvtár elég jól fel van szerelve szerintem annak ellenére, hogy nem nagy, sok könyvük van. A könyvtárost sokan nem bírták, de én nagyon is, sok jó könyvet ajánlott, és nagyon művelt, akár segíteni is tud (feltéve, hogy még ő van ott). Kaja nincs az épületben, de az épület mellett van egy iskola (talán koli is), annak van ebédlője, ott lehet reggelizni, vacsorázni, 2 percre van.

A szállásért nem kell fizetni, a kaja kb. 4-500 forintra jött ki egy napra 3 éve, amikor én ott laktam, ha jól emlékszem (legalább heti 3 napra kell kaját kérni, úgy rémlik).

Viszont a hűtővel mindig gond volt, vagyis azzal, hogy lopják a kaját....

Én ezt a középiskolás kolit ismerem csak Pesten, ha a sulija valahol a közelben lenne, akkor megéri ide is jelentkezni. Bár mivel a metró közel van, bárhol lehet az a suli, ahová metróval könnyű eljutni, akár Újpesten is:)

A legjobb gimik állítólag a Fazekas, Eötvös, mindkettő elég könnyen elérhető a koliból.

2012. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy egyik szobatársam a Fazekasba járt, ő mondta, hogy mindenféle versenyeken az e gimibe járók rendszeresen az élvonalban végeznek, nemzetközi versenyeken is indultak már ottani diákok. Szóval tényleg elég jó lehet, ha jól tanul a lányod, és legalább kicsit szeret is, akkor megéri erős gimibe íratni.

A koli, amelyikről írtam, elég jó, amikor én ott laktam, soha nem volt semmilyen komoly incidens, az ott lakókkal sem volt komolyabb gond (a hűtős lopásokat leszámítva).

Mivel kevesen vannak, nincs túl nagy zajongás sem, tehát lehet tanulni. Én ott szoktam hozzá ahhoz, hogy teljes csendben tudok a legjobban tanulni, szívok is ezzel eleget most az egyetemi koliban...:)

2012. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat!:)

a lányom nem igazán szeret tanulni, de hát muszáj neki

2012. jan. 4. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!