Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék a depresszi...

Hogyan segíthetnék a depressziós barátnőmön? (nem párkapcsolati)

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm (20), akinek (elsősorban) a túlsúlya miatt nem volt még barátja, és most is olyan fiúba szeretett bele, akinek nem kell. Teljesen magába fordult, állandóan rossz a kedve. Ráadásul a gimis "legjobb" barátnőiben is csalódnia kellett, azóta teljesen zárkózott. Már a tanulás se nagyon érdekli pedig okos lány. A teste arányosan túlsúlyos, nagyon nőiesen is tud öltözködni, mégsem hiszi el senkinek hogy jól néz ki. Akármit mond neki az ember, nem hallgat rá. Az egyre gyakoribb hisztizése pedig már minket is kezd kikészíteni, pedig én 14 éve ismerem és igazán türelmes vagyok hozzá. A fogyókúrából elege van, mert (szerinte) rajta semmi nem segít.. Mit lehet egy ilyen embernek mondani? Nagyon szeretnék rajta segíteni.
2010. ápr. 24. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne, ha elmenne pszichológushoz.
2010. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is ez nem depresszió csak depresszív reakció. Ez egy fokkal jobb. A lehangoltságának a fő oka a túlsúlya miatt érzett önbizalomhiány és hibás önkép. Alapvetően a lefogyását kell segítened, együtt eljárni edzeni, stb. Semmiképp ne mondjátok neki hogy jól néz ki így is, stb!!! Ezzel többet ártotok mint használtok! Ez benne kell hogy kialakuljon, és nem azért fog kialakulni mert ti azt mondtátok. Ha tudtok próbáljatok meg neki barátot szerezni valamilyen módon, de úgy hogy neki kelljen megmérettetnie saját magát! Pl. neki kelljen odamenni és beszédbeelegyedni a fiúval. Így nő az önbizalma, ezáltal javul az önértékelése is.
2010. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyél mellette, ilyenkor jó érzés ha érzi hogy szeretik.jó lenne rávenni hogy elmenjen egy pszihologushoz.
2010. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fú, sajnos nehéz eset, de szerintem lekéne beszélni a fiúkról, de ezt nem bántóan, inkább úgy hogy másvalamire figyeljen, ne a pasikba való sóvárgásból álljon az ideje. Persze ezt csak eleinte, aztán majd ha bízik magában, és minden oké neki belül, akkor úgyis talál valakit elöbb-utóbb. Kihívások kellenek neki, hogy legyen önbizalma, de ne egyből nagy falattal kezdjétek el adagolni, hanem finoman kicsitől a nagy felé, és akkor szerintem minden oké lessz :)
2010. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!