Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves "sérült" gyereknek...

15 éves "sérült" gyereknek mit lehetne venni?

Figyelt kérdés

keresztfiam 15 éves és "sérült": késői autista, dislexiás, disgráfiás. az autizmusa szerencsére nem annyira súlyos, nem látszik, a beszédén hallatszik hogy kicsit gond van, hadar, de inkább úgy mondanám hogy el van maradva társaitól olyan 3-4 évvel. pl: még mindig élvezettel legózik a 16 hónaposommal,brümmög a legós autót tolva, nem tudja felfogni a pénz értékét, nem fogja fel mi az a veszély. ám szeret bíbelődni órákon át.

olyan 3-4ezerre gondoltam.

Anyummal beszélgettük hogy olyan fém építő, szerelő játékot vennénk neki, de ahhoz viszont már nem elég nagy?


valami ötletet ajánlanátok? köszi


2011. dec. 15. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem kiváló ajándék lenne neki. Főleg ha imádja a szerelő, építőjátékokat. Az autisták szeretik a zenét is. Cd lejátszó, MP3 is jó ajándék. De az én lassan 19 éves középsúlyos értelmi fogyatékos fiam minden játéknak nagyon tud örülni. Még a lányos játékoknak is. A mai napig szokott babázni. A haját fonja. :)
2011. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

volt neki ilyen lejátszója. telefont már 3-szor hagyott el. az mp lejátszóját úgy megszerelte hogy elromlott.

az a gond hogy csak olyan fémszerelőket kapni amiből csak 1-1 akármit lehet építeni, nincs olyan mint régen amiben sok sok darab lenne.

esetleg van még ötleted? egyébként értelmes, illedelmes gyerek és tényleg nem látszik rajta hogy sérült, de nem érdeklik őt pl. az x-boks-ok (vagy hogy kell írni) a számítógép. azt a farmeros játékot szokta csak játszani.

2011. dec. 15. 21:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a lego-t, pedig én 16 éves vagyok. Amúgy, ha szereti mért nem veszel neki azt?
2011. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
esetleg ilyen modell építők? repülő, hajó, autó, bár nem tudom ezek mennyibe kerülnek.
2011. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
valami zenélős, villogós kütyüket is szeretik az autisták. Ismerős , hogy mindent szét szed. A fiam a második Mp3 lejátszóját vágta tönkre. Ő a memória kártyát szedi ki belőle. Most karácsonyra sikerült olyant vennünk amibe nem kell memória kártya. De vannak jó kis készségfejlesztős játékok is. Ha bp en laksz az ecseri útnál van ilyen játék bolt.
2011. dec. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nyiregyi vagyok. igen, szereti az ilyen villogós, akár távirányítós játékot.


sajnos a lego túl drága, annyit nem tudok kiadni.


s igen, összeszerelősön értem azt hogy autót, repülőt vagy ilyeneket lehet fém alkatrészből összecsavarozni.


valami összeszerelőst nézek neki, csak még nem tudom hol :( itt nálunk nem nagy a választék.

2011. dec. 15. 21:58
 7/13 A kérdező kommentje:

jut eszembe


még szereti a vonatokat...esetleg ebből van ötletetek?

2011. dec. 15. 22:02
 8/13 anonim ***** válasza:

A Régió játékbolt honlapján nézelődj: [link]

Az én javaslatom a Jáva építőjáték(gyerekkorom nagy kedvence),vagy a Babylon.Mindegyik építőjáték,és nem is horror áron adják.Amúgy ezen a honlapon láttam sok fém építőt(700 ft-tól),esetleg többfélét is vehetnétek neki.

Boldog karácsonyt!!!

2011. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, máris nézelődök. és neked is kellemes karácsonyt :)
2011. dec. 15. 22:37
 10/13 A kérdező kommentje:
erre a Jáva építőre még én is emlékszem :) kösziiiiiii
2011. dec. 15. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!