Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok idén 8.-os.

A legelején kezdem: Tehát a mi sulinkban A B és C osztályok vannak. Az A osztályban vannak a különlegesen okosak, a B-ben az átlagosak a C-ben pedig a kicsit butábbak. Én óvodában különlegesen okosnak számítottam és anyukám is értelmiségi így az A osztályba raktak. Már kicsi korom óta rühellem az osztálytársaimat. Mondanom sem kell, összekerültem egy rakás tökéletes mintagyerekkel. Pl: az egyik már kiolvasta majdnem az egész könyvtárat, egy másik o.társam diákolimpiákra jár(!) és emellett kitűnő tanuló stb. (Kb: a fél osztály kitűnő) Én pedig egy esetlen, szerencsétlen, nyomorultnak érzem magam mellettük. 4,8 az átlagom (ez nem valami jó a mi osztályunkban) ráadásul már 2 éve nem sportoltam semmit pedig táncoltam majd kézilabdáztam de mindkettőt abbahagytam mert szörnyen bénának éreztem magam. Jelenleg ott tartok, hogy nem merek semmibe belefogni mert rettegek az új társaságtól és hogy megint béna leszek. Kövérnek, csúnyának és a fentebb leírtaknak érzem magam. Már nincs önbizalmam és utálom magam.


Bocsának a szétszórt fogalmazásért de jó volt mindezt kiírni magamból.

Szerintetek mit tegyek?


2011. dec. 22. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tőlem is távol áll ez a világnézet, ennek következtében még idegesít is. Pillanatnyilag én 10-es vagyok egy jó színvonalú gimnáziumban. 9-ben annyira idegesített, hogy egy történelem dolgozat előtt mindenki azt mondja, hogy nem tanult semmit, utána mindenki azt mondja, hogy nem tudott semmit, aztán meg írnak egy 2 hibapontos 5-öst én meg akár már a 4-esnél már tök hülyének érzem magam. Meg ez a hozzáállásuk a nyelvekhez: nem sajnálnak 30 ezer forintot kérni akár egy nyelvvizsgára a szüleiktől, azzal az indokkal, hogy "majd felnőtt korukban pillanatok alatt megkeresik majd ezt a pénzt, ha meglesz a nyelvvizsga. Nem azt mondom, hogy nincs igazuk, de hogy tudnak még gyerek fejjel ilyenre gondolni???

Az ember ezek után azt hinné, hogy "áh akkor biztos könyvmolyok, akik semmilyen sporthoz nem értenek" hát nem! Testnevelésen futás alatt én vagyok az utolsó, mert az osztály fele öttusázik, a másik fele meg fel van mentve tesiből, azzal az indokkal: "Anyukám szerint nem kapnék jó jegyet tesiből, ezért fel vagyok mentve" ilyen hülyeségek miatt, hogy szemüvege, reggel nem volt jól, sokat kellett tanulnia(!).

És a barátságok, amiket ezek kialakítanak...

Teljesen meglepő, de olyan tantárgyaknál mint rajz, ének, amire én magasról teszek és elég ha 3-ast írok a dolgozatokra, ők puskáznak, azzal az indokkal, hogy "nem számít a tantárgy"

Szóval azt hiszem, egy cipőben járunk

2011. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh, a válasz lemaradt: szard le! keress valakit, aki nem zavaróan stréber, és barátkozz vele.
2011. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és nagyon sajnálom, hogy te is ilyen helyzetben vagy. Majd beszélgethetünk egy kicsit ha gondolod :D
2011. dec. 22. 12:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykéim. Sajnállak benneteket, azt tudom csak mondnai, hogy ez is elmúlik egyszer, és majd nevetve fogtok visszagondolni a dinka osztálytársakra. És az egyik ember ilyen a másik olyan, van aki 5 évesen tudja, hogy mi akar lenni ha nagy lesz, és azt is tudja, hogy ahhoz milyen iskolába kell járnia. Vannak ilyen tipusok is:-)

Egyébként a kedves kérdező sem lehet "hülyegyerek" hisz 14 éves kora ellenére olyan szépen fogalmaz, mint egy felnőtt:-)

2011. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a lényeg: Nem kell megváltoznod!
2011. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem ne érdekeljenek azok a stréber okostojások..most vagy 8-os már csak 1 évet kell kibírnod és középiskolában, attól függ milyenbe mész..nem sok mindenkit érdekel az iskola, inkább bulik pasik..de ez nem jelenti azt, hogy meg kell bukni és rossz tanulónak kell lenni, hanem kicsit lazábban is felfoghatod az éveket..bár nem tudom, hogy ilyen szempontból milyen vagy:) az, hogy nem sportolsz, nem hiszem, hogy sokat számít, én sem sportolok mégis meg vagyok még:) és nem nagyon érdekel, hogy más mit gondol rólam..nem hiszem, hogy csúnya vagy bár nem látlak:S max ha priviben írsz.
2011. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ne törődj senkivel. Én is ilyen helyzetben voltam, de sajnos én nem bírtam elviselni a tanárokat, és a diáktársaimat sem.

Nem éreztem hogy az elit iskolába tartoznék. Szerencsétlenségemre otthagytam a sulit. Azóta persze megbántam, de rájöttem hogy butaság volt. Szóval szerintem szedd össze magad, és tanulj. Nem kell tökéletesre teljesítened, csak amennyire képes vagy. Ha ezt megteszed, biztosan erőt ad majd a továbbiakban. Sok sikert.

2011. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
elég rossz,hogy agyereket nem az intelligencia alapján sorolják be,hanem hogy mennyit olvas sportol-e stréber-e,nagyon sajnállak
2011. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem írj naplót!Az nekem mindig segít!De nem muszáj úgy kezdened a naplót hogy kedves naplóm...blablabla...

Én így szoktam:December 12.szerda 12:00

Hát ilyen nincs ez is csak velem történhet meg!!!

(ajánlom hogy olvasd ki a neveletlen hercegnő naplóját)

2012. jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is ebben a cipőben járok . Nem vagyok kifejezetten rosz tanulo , de véleményem szerint jo sem . Az a baj az én sulimban , hogy mivel jobb jegyeim vannak , mint sz osztaj 2/3-ának , akkor mar nem is tevedhetek . Szóval én ugy erzem , hogy nagyok az elvarasok velem szemben mint a tanarok és mind a tanulótársaim részéről is . Szerintem próbálj meg nem törődni velük . A 8-9 -et sztem már valahogy ki lehet bírni .
2012. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!