Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ne tudok SOHA leülni...

Miért ne tudok SOHA leülni tanulni? :- (

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van, még szünet előtt elhatároztam, hogy nem fogok az utolsó pillanatra hagyni minden tanulnivalót, erre ma vettem elő először a szünetben a tankönyveket, és teljesen kétségbe vagyok esve, mert nem tanultam eddig semmit, és fogunk írni szünet után pár dolgozatot... Mindig találok valamilyen kifogást, hogy ne kelljen tanulnom, így ment el az egész szünet. Pedig olyan jó lett volna, ha az első napokban megcsinálok mindent, és most nyugodtan pihenhetnék. :(( Miért vagyok ilyen???? Egyszerűen nem tudom beosztani normálisan az időmet, és mindent az utolsó pillanatra hagyok! Hogyan változtassak?? Emiatt a jegyeim is leromlottak, sok tárgyból félévkor 2-es leszek, pedig tavaly kitűnő voltam, idén lettem ilyen, egyszerűen nincs semmi kedvem a tanuláshoz, se semmihez. :((most lettem gimis) 15/L
2012. jan. 1. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha előjön a "nincs kedvem tanulni"-érzés, próbálj meg arra gondolni, milyen rossz, amikor dolgozatot kell írni és csak kukán ülsz a papír fölött, vagy ha felelned kell, mennyire kínos az osztály előtt lebőgni, mert semmi nem jut eszedbe. Ez talán segít, hogy elővedd a könyveket.
2012. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan ilyen voltam. :)

Nem mondható pozitívnak. Azért sem, mert az utolsó pillanatban fogsz majd mindig rádöbbenni, hogy "basszus ebből a tárgyból nagyon kétesre állok" és ez nem jó. Kamasz vagy. Anyukám mindig azt mondta, hogy ha gimiben az első kettő évben nagyon jó vagy, akkor az utolsó kettőben szinte már lazíthatsz, mert a tanárok megszoknak olyannak, amilyen abban a két évben voltál és teljesen jó és szorgalmas tanulónak fognak tartani, ezért lehet, hogy elnézőbbek lesznek.

Ne parázz. Most ebben a két napban koncentrálj a tanulásra és semmi mással ne foglalkozz. Idővel majd úgy is rádöbbensz, hogy ez így nem jó.

Sok szerencsét! :)

2012. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja nekem is ez van. Mehetnék csajozni este vagy csak céltalanul netezni, de nem... A töritanár egy kocsog, olyanokat is kér ami nincs is benne a törikönyvben de egyébként valahol lábjegyzetként meg volt említve az egyébként hulla unalmas óráján. Ugyan ez a matekkal... A többi tárgy még csak megy de a ez a két órám van egy nap akkor már ahhoz sincs kedvem hozzákezdeni. Szóval lusta vagyok a morális körülmények miatt, ezért rosszak a jegyeim.
2012. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"utolsó pillanatra hagyni minden tanulnivalót, erre ma vettem elő először a szünetben a tankönyveket"


ez neked az utolsó pillanat? :D n volt, hogy óra előtt 10 percel tanultam meg egy verset...

2012. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ilyenkor gondolj arra hogy miért is jó ha megtanulod
2012. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ilyenkor gondolj arra hogy miért is jó ha megtanulod"


Mert, miért is?

2012. jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ilyenkor gondolj arra hogy miért is jó ha megtanulod"


"Mert, miért is?"


Talán azért, mert lehet, hogy ezen az egy jegyen múlik a jó félévi jegye. Vagy azért, mert műveltebb, okosabb lesz tőle. :)

2012. jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!