Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 11 éves fiam nem tud egyedül...

A 11 éves fiam nem tud egyedül tanulni, hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
A suliban alsóban napköziotthonos azaz gurulós tanulás volt, szinte leckét sem adtak. Eljutottunk oda, hogy a gyerek ötödikes korára nem tanult meg tanulni. Most GYED-en vagyok a kicsivel. Már egy éve küzdök a fiammal, mindig az a vége, hogy én verem a fejébe a tudást, ott kell vele ülni, a szájába rágni, kikérdezni. CSak ezt a két gyerek és háztartás mellett már egyre nehezebben tudom megoldani, gyakorlatilag minden időmet kiteszi a két gyerek. Sajnos úgy alakulnak a dolgok, hogy hamarosan vissza kell menjek dolgozni, ha a kicsi betölti a két évet, így a fiam egyedül marad a tanulással. Már előre félek, hogy egyedül nem fog tanulni, vagy nem is akar, vagy nem tud. Hogyan segíthetnék neki? Amíg itthon vagyok, addig szeretném rávezetni a helyes útra, de nincs nagy gyakorlatom benne, várnám a segítő válaszaitokat.
2011. okt. 17. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Mi is ugyanígy voltunk. Alsóban szinte semmi házi feladat. Amikor felsős lett igényelte, hogy ott üljek mellette mert különben mindennel foglalkozott csak a tanulással nem. Mellette dolgoztam, főiskolába jártam. 6 osztályra úgy leromlott a tanulmányi átlaga, hogy félő volt nem veszik fel később gimibe. Ezért úgy határoztunk a 7.osztályt már nem általánosba, hanem gimibe folytatja. Fel is vették a megye egyik legjobb bentlakásos, fiú gimnáziumába. Az első félév borzasztó volt, 2 tantárgyból bukta. Év végére nem volt bukás. Majd bele pusztult a megszokottnál több és nehezebb tananyagba. Ráadásul egyedül kellett neki tanulnia, nagy ritkán jöhetnek csak haza és bizony nem csak a fiam szenvedett tanulási nehézségekkel,illetve szövegértéssel hanem mások is az osztályában. Én telefonról adtam instrukciókat hogy tud minél hatékonyabban tanulni. Az iskolában 10.osztályig kötelező stúdiumok vannak és ez idő alatt tanulnak a fiúk.

Most kezdte a 9-et és elég sokat javult az átlaga.

A lehető legjobb döntés volt, hogy nem a településünkön fejezte be az általános iskolát, és hogy ebbe az iskolába került. Valószínűleg neki az kellett, hogy egy maga álljon a sarkára és ne kapjon állandó segítséget.

2011. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjatok hozzá tanárt,vagy egy osztálytársával együtt kezdje el a tanulást.
2011. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az segít sokat, ha tanulási módszereket adsz a kezébe, rá bízod a dolgot és aztán visszakérdezed.


Nekem pl a kevés bevált módszerem egyike, hogy "önbüntetően tanulok". Versre és idegen nyelvi szókincsre ez működik is. Elolvasom néhányszor az első sort, felmondom könyv nélkül. Aztán elolvasom a másodikat, felmondom könyv nélkül, majd egyszerre a kettőt. Mindig ellenőrzöm a hibát, ha hibáztam, újra fel kell mondanom és mindig a legelejétől.


Elég gyalog módszer, de bevált.


de az is segít, ha a korábban tanult anyagot kijegyzeteli és meg kell mutatnia neked (csak megmutatni, nem veled megírni). A jegyzetelési készség úgyis egyre fontosabb (felsőoktatásban vagyok, gondolhatod...) lesz az iskolában, tehát nem baj, ha sok idő megy el erre és ha egy anyagot kijegyzetelt már kétszer, aközben tanult is belőle, ráadásul a jegyzetből, címszavakból könnyebb tanulni. Vedd rá, hogy pl egy magyar anyagot egyedül jegyzeteljen ki, aztán csak a jegyzetet nézve mondja fel neked az anyagot. Ebből látja, hogy ha nem csinálta meg a jegyzetet jól, akkor nem is tud belőle jól felelni. Aztán idővel el lehet hagyni a jegyzetet.

2013. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!