Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kezelhetetlen kamasz gyermekem...

Kezelhetetlen kamasz gyermekem tönkreteszi az életemet, a testvéreiét, az egész családét. Le szeretnék mondani róla. Hová fordulhatok, mi a menete a folyamatnak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 18:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

A gyermeked azért kezelhetetlen, mert nem foglalkozol vele, így próbálja kivívni a figyelmed.


Nem róla kell lemondani, hanem családterápiára menni, mert a viselkedésében ti is (család, tesó) is keményen benne vagytok.


Új "családban" is engem vittek pszichiáterhez, mert anorexiás lettem - én nemevéssel lázadtam, mert mindenben korlátoznak, nem számít a véleményem, meg sem kérdik, h vagyok, felőlük meg is pusztulhatnék.

2012. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Galgóczy Anna ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd szakemberhez. Eleinte nagyon tiltakozni fog, de ne szégyelld. A pszichológus pályája során már sok mindent látott. A gyerek nem tud leégetni, de a gyerekedről soha ne mondj le. A gyerek egy ajándék, még ha most nem is így látod. Én is sokat viaskodok velük, okosságokat is szoktam olvasgatni: [link]
2012. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Dobd be a kútba!xd
2013. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
92%

Na igen, itt vannak a sablonos "mintaszülők"


1.: A gyerek NEM a figyelmedért csinál rossz dolgokat, ez egy tévhit. A kiváltó ok arra vezethető vissza, hogy a mai fiatalok nagy része már 14-15 évesen próbálta a cigit, vagy éppen cigizik is, isznak, és a fiatalabbak az ilyen kamaszok közvetlen, ill. közvetett környezetében eltanulják ezt, ha nem szándékosan, külső behatásra is.


2.: Teljesen érthető, ha ilyen esetben valaki lemondana a gyerekéről, attól nem lesz rossz anya, apa, hogy egy ilyen kamaszt "javítókúrára" küld.


3.: A kriminológia azt mutatja, hogy az ilyen kamaszok nagy része a büntetőeljárás után javulást mutat, tehát a kamasz feljelentése (Név nélkül) indokolt lépés.


4:Mint pszichiáter, ennyit tanácsolnék.

Mint apa, annyit, hogy keverj le neki egy-két pofont.

2018. júl. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Sajnos hasonló helyzetben vagyok, és hasonlóan tanácstalan, annyi különbséggel, hogy az én fiam nem iszik, hanem dühöng, széttöri a berendezést, háztartási gépemet, gipszkartonfalat, és adott esetben a testvéreit.Sokan írják itt, hogy családsegítőbe, meg pszichiáterhez kell vinni, de gondolják , hogy hajlandó elmenni egy ilyen srác oda??? csodálkozok az ilyen hozzászóláson. Mások előtt mellőzi ezt a viselkedést, így a panaszommal még a család sem vett komolyan. Sajnos most már tűrhetetlennek tartom, de nem tudok mit tenni, nem megy el.A nagyszülőkhöz már küldtem, mert ott igyekszik viselkedni, legalábbis egy darabig, de nem megy. Három fiamat nevelem egyedül, tanácstalan vagyok.
2018. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!