Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? A sírás folytog...

Mit csináljak? A sírás folytogat, elrontom a jövőmet

Figyelt kérdés

16/L vagyok.

Világ életemben kitűnő voltam. Mindenem a tanulás volt, mindneki azt mondta, hogy ötös helyett hatosra teljesítek. Általános iskolában be is zsebeltem egy díjat ennek hatására.

Most gimnáziumba járok. Iskolaelső voltam.

VISZONT: idén éreztem, hogy valami baj van. Hiába tanultam, nehezebben ment, nem tudtam koncentrálni, stb. Kezdődő depressziós vagyok, nyilván ez is közrejátszott.

Érzem, hogy nem tudok tovább tanulni, nem bírom ezt az életmódot. AZ állandó stresszt, a maximalizmusomat, és ezt a szorongást, hogy ötös legyek.

Lett barátom, ennek hatására még kevesebbet tanulok. Miatta járok fel gépezni, és suliba is folyton vele töltöma szüneteket, ahelyett, hogy még tanulnék.

Megőrülök. Annyi dolgozatot írunk a héten, és egy szót se tudok, és NINCS erőm tanulni. Belefáradtam ebbe az egészbe. SZó szerint nem tudom végigcsinálni, ráadásul rátesz egy lapáttal, hogy hiába tanultam egy dolgozatra 4 órát, nem lett jó, már nem tudok mit csinálni.

De ilyenkor mindi eszembe jut az, hogy nem akark élni(vagdostam magamat, és egyéb okok miatt ngyilkos gondolatok gyötörtek.)

Mi a megoldás?


2012. jan. 2. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
lazíts egy pár hetet, aztán kapd össze magad újra. Elfáradtál ennyi az egész.
2012. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De most is itt volt ez a két hétnyi szünet, (majdnem két hét), és SEMMIT nem tanultam, mondván, hogy ez feltölt. Igen, ha leülök tanulni könnyebben megjegyzek dolgokat, de olyan, mintha lelkileg lennék kifáradva(nem véletlen vagyok kezdődő depresszióban). SEMMI nem segít, és SENKI nem is tud. Most is a barátomot vezzettem le a feszültséget, szegény nem érdemel ilyen bánásmódot tőlem...egy paraszt vagyok, nem tudom, mi lesz velem.
2012. jan. 2. 17:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lazítás nem azt jelenti,hogy nem csinálsz semmit. Azt jelenti, hogy nem görcsölsz. Hogy azt mondod, most nem érdekel a suli, a tanulás, a dolgozat, a világ bánata és a barát. Nem érdekel az eredmény. csak a tevékenységet élveztd,mindegy, hogy mi lesz az eredménye.
2012. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
meditálj
2012. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sehogy se tudok lazítani. Sajna nem tudok félretenni semmit, ez a baj Legszívesebben elköltöznék egy hétre külföldre, távol a világtól.

Nincs olyan tevékenység amit gondotalanul űznék, most is annyi tanulnivaló lenne, de nem érzem azt a bizonyos "lángot", hogy gyerünk ülj le menni fog aztán pihenés...

Bocsánat, buta kérdés, de hogyan kell meditálni?:(

Az az amelyikben ilyen légzőtechnikák és társaik vannak?

2012. jan. 2. 17:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a szüleidnek, hogy rosszul érzed magad, lelkileg betegnek, mondd el, hogy szorongsz a teljesítménykényszer miatt, és ettől fizikai tüneteid vannak. Szükséged lehet autogén tréningre, stresszoldásra szakember segítségével.

Milyen iskolába jársz? Lehet, hogy az általános könnyebb volt, nem volt ennyire nehéz jó jegyet szerezni. Itt pedig sokkal többet követelnek. Esetleg más tanulási stratégia kellene ahhoz, hogy elsajátítsd azt, amit itt kell. Sajnos én pedagógusként tapasztalom azt, hogy vannak iskolák, ahol a jegyekkel nem a valós teljesítményt értékelik. A gyerekeket egymáshoz hasonlítják, így ha az osztályba gyengébb tanulók járnak, az okosabbaknak könnyebb ötöst szerezni. Ez önbizalommal tölt el, ami jó, de a következő iskolában a jó tanulóból így könnyen lehet közepes, amit viszont nagyon nehéz elfogadni.

Lehet, hogy segíthet az iskolaváltás.

Viszont szerintem valami más bajod is van. Punnyadsz a gép előtt, mert ott akkor is együtt lehetsz a barátoddal, ha épp távol vagytok egymástól. Ez teljesen letompítja az ember agyát. Bekapcsolva előtted a gép, a monitoron a skype vagy az msn, előtted a könyv. Elolvasol egy fél mondatot, aztán ránézel a gépre, írt-e már a barátod. Így nem lehet tanulni. Ha "csak" ennyi a baj, akkor próbáld kikapcsolni a gépet, és úgy tanulj.

Ha inkább a teljesítménykényszer a baj, akkor szaksegítség, esetleg iskolaváltás lehet a megoldás az én véleményem szerint.

2012. jan. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is: felejtsd el az iskolaelsőséget! Semmi értelme, csak teljesen kikészíted magad. Saját példa:


Gimiben három évig benne voltam folyamatosan az iskola három legjobb tanulója között. És hogy őszinte legyek, bánom már. Egészségügyileg majdnem tönkrementem, depressziós lettem, dührohamaim voltak és marhára magányosnak is éreztem magam. Csak ugye a szülői nyomás, anyám végtelenségig csalódott arca, és lemondó hangneme, ha valamiből nem ötöst hoztam. Az állandó nyaggatás, hogy tanulj, tanulj, tanulj, vagy wc-pucoló (se) lesz belőled. És itt nem arról volt szó, hogy bukdácsoltam, hanem arról, hogy négyest hoztam ötös helyett. Anyámnak akkor esett le a kétfilléres, hogy ez így nem megy, amikor folyamatos mellkasi fájdalmakkal orvoshoz mentem, aki megállapította, hogy túlhajtom magam és a stressz okozza a panaszaim. A következő évben az átlagom másfelet zuhant, osztályszinten is "csak" az 4-5. helyet csíptem meg vele és az olyan tantárgyakból, amikből tudtam, hogy nem akarok továbbtanulni, jó volt a 3-as is. Pár hónap múlva olyan voltam, mint akit kicseréltek hangulatilag. Depressziós időszakaim ugyan még voltak, de annak más okai voltak és jóval ritkábban jöttek elő.


Nem hasonló helyzet van nálad is esetleg? Tényleg minden tantárgy ennyire érdekel vagy inkább attól félsz, hogy csalódnak benned otthon? Biztos, hogy magadnak tanulsz és nem külső (szülők, rokonok, tanárok, stb) elvárások miatt? Ezeket a kérdéseket kéne először is tisztázni magadban. Az élet arról szól, hogy az elvárásoknak felel meg az ember. De ha az elvárások túl nagyok, akkor előbb-utóbb belebuksz, csak nem mindegy, hogy időben kiszállsz vagy egy idegroncsként esel ki.


f/22

2012. jan. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia!Így két évvel később sikerült változtatni?Megtaláltad a megoldást?
2014. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!