Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szokjak le a csúnyabesz...

Hogyan szokjak le a csúnyabeszédről?

Figyelt kérdés
18éves lány vagyok,és jól esik,de tudom hogy rossz szokás. nemcsak kötőszóként használom,de ha ideges leszek,keményen halmozom őket,és nyomatékosító-szónak is használom. :(
2008. márc. 31. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak fegyelem kérdése. Pozitív, hogy felismered, hogy ez így nem jó. Ennyi idősen már csak önneveléssel lehet megváltozni. Ismerd fel, mik azok a csúnya szavak, amiket használsz, és nagyon keményen figyelj oda, hogy ne használd őket.
2008. ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
az egyik legjobb baráttal, barátnővel beszéld meg, hogy, ha csúnyát mondasz a jelenlétükben, akkor fizetned kell egy 5 Ft-ost,minden csúnya szóért, vagy, ha egyedül vagy, akkor becsület kassza is műküdhet.:)
2008. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet, hogy minden csúnya szóért fizetsz valamennyit.

Esetleg ha eltelik olyan nap amikor nem beszéltél csunyán akkor pedig megajándékozhatod magad vmivel :)

2008. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
sztem meg ha eltelik egy olyan nap amikor nem mondasz csúnyát akkor a tegnapi pénzt visszakapod:D am ha én ezt a rendszert csinlnám már réges-rég legatyásodtam volna xD
2008. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
19%

mintha csak én mondtam volna a kérdésed meg minden:D

hát nem kell, mondani,ha ideges vagy, ne is foglalkozz,me a csunya besz. nem érsz el semmit:D

am a barátom se szereti naon,de vmikor ő is rendesen nyomja:D

2008. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azóta nem beszélek csúnyán, mióta gyerekeim születtek. Esetleg ha van a rokonságban kisgyerek, vigyázz néha rá és lehet, hogy sikerül leszokni vagy legalábbis máshogy mondani a csúnya szavakat. Pl. a kutya meg a macska rúgja meg :)) Persze ehhez nagy akaraterő kell, de nekem bevált.
2008. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
ebben nincs semmi különös és már a mostani lányok akik csak 10 évesek azok is igy beszélnek mé az annyukal is onnan tom hogy látom egy rokon családban!
2008. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
akihez beszélsz annak mond meg hogy vágjon szájon ha csúnyát mondassz
2008. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
szerintem meg legalább egy napig, ha bárkivel beszélsz csak káromkodj, de változatosan és ne hagyd abba!!! minden mondatodban legyen 1-2-3 csúnya szó.
2008. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12%
tegyél szappant a szájába és ha így sem megy akkor vágd ki a nyelvét
2008. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!