Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Melyik iskolát választranátok...

Melyik iskolát választranátok a helyembe?

Figyelt kérdés

Van egy suli helyben,itt a városban,ami nem igazán tetszik,de anyukám nagyon mellette áll. Elengedne a másik suliba is,de jobban örülne ha a helyi gimibe járnék,és szem előtt maradnék,mert h még pici vagyok. Hozzáteszem az osztályból pont azok maradnak meg osztálytársaimnak,akikkel nem túlságosan kedveljük egymást,de persze kibírnám,mert midenhol vannak olyanok,akikkel nem szimpatizál az ember. De viszont attól félek,hogy elmondják mindenkinek h szerintük milyen vagyok(hozzáteszem,nem is ismernek,hiába osztálytársaim) és félek hogy akkor már leírnak a többiek,mert Ők a népszerá lányok/fiúk.

A másik iskola kb 50km-re van innen,de akkor nem bejárós lennék,hanem koleszos. Egy konzervatórium,délelőtt tanítás,délután szolfézs,zenekar,énekkar,fuvola,zongora..persze nem mind egy napon. Jó jegyeim vannak,zenei osztályba jártam,a suli énekkarába is benne vagyok,és már 6.éve fuvolázok,amit nagyon szeretek.:) Zongorázni is tanultam,valamennyire még tudok is,bár az annyira nem szükséges,csak az ilyen nagyon alapokat kell tudni. Felvételiznék,és még február végéig van időm felkészülni. Anya azt mondta h elenged,de nem örül neki,de érthető,hiszen félt. Mit tegyek ? Félek elmenni az ismeretlenbe,és nem tudom h belevágjak-e. Senkit nem ismernék,csak magamra számíthatok,de lehet h ez lenne életem egyik legjobb döntése. Delehet,h a legrosszabb.


Szerintetek ?


14L


2012. jan. 11. 15:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
népszerű* :)
2012. jan. 11. 15:10
 2/11 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy anyukád félt és aggódik ez természetes.

De azt válaszd amelyik iskola neked tetszik, elvégre ez a te életed.

Én ajánlom a kollégiumot szerintem nagyon jó, megtanulsz úgymond" egyedül élni, ellátni magad, alkalmazkodni a szobatársaidhoz stb. Önálló leszel az biztos! Nem mellesleg életre szóló barátságokat köthetsz.

Ahogy leírtad a sulit szerintem fantasztikus.

Szerintem nem bánnád meg ha el mennél oda.

Édesanyádnak meg elmagyaráznád, hogy nagyon szereted és tudod hogy aggódik de szeretnél kicsit önállóbb lenni és nagyon tetszik az iskola, jó tanuló leszel rendesen viselkedsz és hétvégeken úgyis együtt lesztek és hogy semmi bajod nem lesz majd az új suliban nem fogsz belekeveredni rossz társaságba stb.

Mindenképp beszélj vele és mond el amit érzel.

Elenged csak meg kell nyugtatnod!

2012. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
57%

Az én anyukám nem szólt bele abba, hogy hova menjek tovább. Azt mondta, hogy menjek oda, ahol nekem a legjobb. Ha a Te anyukád félt, próbáld meggyőzni, hogy tudsz magadra vigyázni és mondd el neki, hogy neked hol lenne a legjobb.

Én ezt tenném. :) Nem biztos, hogy beválik, de próba szerencse. Remélem valamennyit segítettem. :)

2012. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is zenei suliba szeretnék menni, de anyukámék szintén nem örülnek neki.:S

Én a helyedben mindenképpen vállalnám a koleszt, és a 2. suliba mennék!

2012. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én a konvervatóriumba mindenképp
2012. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is inkább a zenesuliba mennék,ahogy olvastam számomra szinte egyértelművé vállt,hogy te melyikbe szeretnél. Te dönts és ne az anyukád!
2012. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem a te döntésed, abból amennyit megtudtam rólad,inkább a konzervátorium jönne be. Legalább kissé önállósulnál és megjönne a bátorságod. Megértem anyukádat, de megéri belevágni az ismeretlenbe és életre szóló tapasztalatokat szerezni. Sok sikert!
2012. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szerintem azt válaszd,amelyik neked tetszik!

Még annyit,hogy én is egy ilyen sulibajárok,most vagyok elsős.NAgyon jó,senki nem szokott így piszkálódni,vagy lenézni mást,ilyesmi.NAgyon tetszik ,és sokkal önállóbb lettem,mióta itt vagyok :) Persze anyumékkal naponta vagy 2 naponta telefonálok,hétvégéken ugye otthon vagyok,és bár még mindig féltenek kezdik látni ,hogy önállóbb vagyok :)

2012. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld szerintem valahogy meggyőzni anyukádat! Te életed, Te fogsz ott tanulni nem Ő! Ha téged ez érdekel akkor miért ne? Inkább ez a suli minthogy abba a suliba járj ahova nem szeretnél menni aztán csak "szenvedsz" ott.

Különben ez volt velem is. Engem se nagyon akartak engedni, a suli nem tetszett nekik. Azt mondták, hogy járjak a városi gimibe. 2 órára lett volna az iskola ahova szerettem volna menni, természetesen kolis lettem volna. De aztán azért nem mentem mert a lovamat nem akartam itt hagyni. De most már kezdem megszeretni ezt a sulit is. :)

Sok sikert neked!! :)

2012. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: felvételizz a konzervatóriumba, és ha sikerül, menj oda, ha nem sikerül, ÍJ.
2012. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!