Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek az én helyembe?

Mit tennétek az én helyembe?

Figyelt kérdés

16/L vagyok és szeretném tudni a ti véleményeteket, hogy mit tennétek egy ilyen helyzetben.

Szóval én egy erős suliba járok, az elvárások igen magasak, az osztályszinvonal(tanulás terén) ugyancsak magas. De én már nem tudom mit tegyek,mertha én is jó tanuló akarok lenni akkor felkell áldozzam az egész délutánom a tanulásnak. Tudom,hogy most azt mondanátok, hogy "ó te,ne túlozzál,1 szabad órád biztos van naponta", de az igazság az, hogy ritkán akad és akkorsem tudom nagyon kifárasztani magam, mert akkor nem marad erőm a tanuláshoz. És a másik dolog az az, hogy elég sokat nassolok, de ez tart engem mozgásban. Ha belefáradtam valami tanulásába akkor kimegyek a konyhába, bekanalazok egy kis valamit és már mindjárt visszajön a kedvem és az erőm és folytatni tudom a tanulást.

Tudom, hogy ez egészség szempontjából nem ideális, de tanulás szempontjából az egyetlen megoldás,mert tényleg sokat kell tanulni és én a múlt évet szinte teljesen kihagytam, ezért most duplán kell hajtsak.(mert a múlt évben nem tanultam,de ez már mind1).


Szóval mit tennétek egy ilyen helyzetben ?


2010. okt. 5. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Én sem tanultam tavaly, most belehúztam, eddig csak 5ösök vannak.. Semmi extra. Simán meg lehet csinálni, és bocs, de itt csak akarattól függ. A nasit meg vidd be a szobába :) Hidd el, nekem sincs sok kedvem trigonometriázni, de muszáj...
2010. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem tudom megcsinálni. Csak mellette nassolok és erről nem tudok lemondani ameddig tanulok.....ez itt a baj
2010. okt. 5. 14:51
 3/7 A kérdező kommentje:

De azért szerintem ezzel nem vagyok egyedül

Vagy igen ?

2010. okt. 5. 14:51
 4/7 anonim ***** válasza:

persze hogy nassolsz, mivel a szervezeted nagyon igénybe van véve!oké, a tanulás nem fizikai munka, de a szellemi tevékenység is baromira le tud fárasztani!Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a nasi után új erőre kapsz:)

Tesi óráid gondolom vannak, használd ki, és adj bele apait-anyait, így a mozgás is meglesz.Esetleg egy laza edzés délután(nem tudom milyen lehetőségek vannak a sulidban és mennyire van időd a tanulás mellett)vagy mozogj kicsit hétvégén, de ne aggódj, nincs ezzel baj, legalábbis szerintem.

Én az utolsó gimis évemben voltam a legsoványabb...elég sokat tanultam, és én is nassoltam:)Mikor kivoltam a könyvektől felálltam, kimentem a konyhába és bekaptam ezt-azt:)

Ja és fősuli alatt is szinte végig ez volt, és nem híztam el:)Persze jó, ha odafigyelsz, meg mondjuk egészséges dolgokat eszel, de bizti minden oké lesz, ne aggódj:)

amúgy nagyon tudom ajánlani a 70%os csokit, nagyon egészséges, és nem is rossz:)

Most 26 vagyok és 9 hónapos várandós.Tesóm mondta, hogy figyeljek oda végig a kajálással, ő nem engedte meg magának az édességet, nagyon odafigyelt mikor terhes volt.

Na ő 18 kg-ot szedett föl a terhessége alatt, én 8-at, ettem ami jólesett:)

2010. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem hízol, akkor nincs gáz. Én be is csavarodtam volna, ha nem nasizhattam volna a sok tetű tanulnivaló közt! De nem volt súlyproblémám. Ha neked sincs, nyert ügyed van!
2010. okt. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok - heti 2 karateedzésem van..:) Szerintem kezdj te is valamit sportolni. Nem hiszem, hogy a tanulás rovására menne, én is simán bele tudom kalkulálni...

Sok sikert:)

2010. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tehát ha jól értem, hazamész a suliból, és tanulsz estig, egész nap? csak néha állsz fel kicsit nasizni?

hát ez így bizony nem normális, és én a helyedben nem azon izgulnék hogy elhízom, hanem hogy teljesen kikészülök

én is tanultam napi 4-5 órákat is akár, de nem egész nap! meg nem is minden nap!

2010. okt. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!