Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan aki az a tipikus...

Van itt olyan aki az a tipikus jó kislány, de a szülei nem értékelik, nem becsülik és ezért nagyon hajlik arra, hogy rossz kislány legyen? Lent.

Figyelt kérdés

Nem cigizek, nem iszok, nem feküdtem még le senkivel sem, engedelmes vagyok és sosem beszélek vissza, mindig megteszem amit mondanak.

Viszont kezd elegem lenni, hogy szüleim sza*ba sem néznek, mindig áradoznak más gyerekekről (anya), hogy milyen jó gyerek, lecsesznek mindenért. Anyukám állandóan kiabál velem, apukám csak azt tudja nézni, hogy miért nem vagyok ,,olyan".


Olyan= olyan mint a nővérem.


Sokszor ideges vagyok, most apa nagyon rám szállt, nem tudom mit csináljak.

Legszívesebben elmennék bulizni, majd hajnalban hazajönnék tajt részegen és a képükbe nyögném, hogy csesszék meg, állandóan sírok miattuk, de le sem sza*nak.


2012. jan. 18. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:

A "nem feküdtem le még senkivel sem"-en kívül egyik sem igaz rám, de hidd el, semmi sem fog megváltozni, ha bulizol egyet és hazamész részegen, csak még jobban fognak akkor piszkálni a szüleid.

Nyugi, mindenki szülei mondogatják azt a gyerekeinek, hogy vegyél példát xy-ról... Az én anyukám is mindig kiabál velem amúgy :S de szerencsére apu mindig megvéd (ha anyunak nincs igaza).

Szerintem anyukád stresszes lehet, azért kiabál veled mindig (anyukám tanárnő, elhiszem, hogy fárasztó lehet 15-19 éveseket tanítani...), apukád pedig egyszerűen csak azt szeretné, hogy tökéletes legyél, persze, ki ne szeretne egy olyan gyereket, akivel lehet dicsekedni az ismerősöknek? (persze, a jó szülők nem erőltetik, de titokban szerintem mindenki szeretné)


Csak maradj ilyen, amilyen vagy, a szüleiddel pedig próbálj jobb viszonyt kialakítani, pl szervezz közös programokat, beszélgess velük, stb..

2012. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló esetem volt/van tanulás ügyben. 8 teljes évig kitũnõ voltam, 1-2 év volt, amikor becsúszott 1-2 négyes. Mindig szorgalmasan tanultam, központi felvételin én értem el az egész évfolyamunkon a 2. legtöbb pontot( 100-ból 92 pont), a szóbeliken tökéletesen teljesítettem. Nem is tudom, valamiért anya úgy gondolja, hogy tõlem el kell várni azt, hogy csakis 5-öket szerezzek mindenbõl, csak az a jó. Egyfolytában azzal cseszeget, hogy tanultam-e/tanulok-e már/mikor fogok tanulni? És ezzel tudod mit ért el? Azt, hogy már szinte ott tartok, hogy direkt azért nem tanulok, hogy észrevegye, ennem nincs semmi értelme. Én a 8 év alatt alig kaptam valami visszajelzést a jó jegyek miatt, anyáék elvárták tõlem, természetes volt számukra... Pedig voltak kemény idõszakok, de mégis ugyanolyan jól teljesítettem. Nem tudom, hogy csináltam, most ott tartok, hogy örülök, hogy nem buktam meg félévkor. Most tartok ott, hogy kitomboltam magam, és mostmár magamért tanulok, már kezdenek újra jó jegyeim lenni. Nálam megvolt a szokásos családi dráma emiatt, amikor kifakadtam egy nehéz nap után, sírtam, közben alig tudtam elmagyarázni, mi a gond. Akkor azt hittem, hogy majd változnak a dolgok, de nem. Szerintem nem sok az esély rá, hogy anyukádék tartósan megváltoznának, de próbáld megbeszélni velük! 15/L
2012. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig én is így voltam, aztán fordultam egyet és belegondoltam: ha én vagyok a hülye gyerek, az xy meg a jó, legalábbis annak mutatja magát, akkor én leszek az, aki kívül rossz és belül jó.

Most még többet szidnak, de valamivel könnyebb a lelkem, mert most legalább okkal.

14L

2012. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én sem vagyok az a kimondottan rossz . De nálam sem veszik észre csak a rossz dolgaimat a jó felett elsíklanak mindig :S !
2012. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

persze, annyi különbséggel, hogy én tipikus rossz lány vaqyok de ezt éveken keresztül elfojtottam magamban, csak hogy ne legyen baj, hogy megbecsüljenek.. de nem történt semmi, le se szarnak, nem értékelik ha ötöst hozok haza, ha egyest hozok akkor meg mehetek a pcsába.. már a költözésemet tervezgetem, hogy hova fogok menni, milyen jó lesz nekem nélkülük..

14/L

2012. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is tervezem a költözést.
2012. jan. 22. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire van ismeretségi köröd. Barátnőm bevitte a szüleit a drogelvonóra látogatóba (ugyanez volt probléma, ami nálatoik is), akik beszélgettek ottani fiatalokkal.


Azután k*ss volt a más gyerekéről, soha többet nem volt "bezzegezés".


A lényeg, hog sokkoló legyen a dolog, de ne neked ne essen bajod!

2012. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Drogelvonó? Érdekesen hangzik bár szerintem nem értenék a szüleim, hogy mit akarnék ezzel.

Egyébként sajnos nincs túl nagy ismeretségi köröm.


Viszont már annyira elegem van, apukám is most nagyon rám szállt, komolyan azon gondolkodom, hogy elszökök egy teljes napra, vagy másfél napra, vagy valami őrültséget csinálok, már az sem érdekelne hogyha bajom esne. :(

2012. jan. 31. 18:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Velem is így volt, ha gondolod, röviden leírom, amit én látok belőle.

Négyen vagyunk testvérek. A tesóim olyan hármas tanulók (voltak), lógós, részegedős, cigizős kamaszok és huszonévesek lettek, mégis engedékenyebbek voltak velük. Nagyon nehezen tudtak elkezdeni dolgozni, valahogy soha semmi nem sikerült nekik. Mégis, ők kevesebb kínzást kaptak otthon, mint én.

Én mindig kitűnő voltam, mindenben magasan teljesítettem, művészetekben is vittem haza a díjakat, halmoztam a nyelvvizsgákat, érettségiket stb.

Nem tudnám leírni, milyen testi és lelki kínzásokat műveltek velem a szüleim. Anyám 15 éves koromban, mikor először voltam súlyosan depressziós azt mondta, ő már eltemetett engem. Volt, hogy ecetet öntött a sebemre, volt, hogy rálépett a törött lábujjamra stb.

Felvettek az orvosira, csakhogy túl jó volt kikerülni abból a beteges világból. Fiúkkal költöztem össze, buliztunk, f*veztünk, és nem sikerültek a vizsgáim. Két év után kirúgtak. Mivel nem tanultam, nem kaptam pénzt otthonról, de semmi áron nem akartam hazamenni. Nyomorban éltem, volt, hogy egy télen át egy fűtetlen helyen egy matracom volt és semmi másom. Többen megvertek, majdnem megöltek, majdnem börtönbe kerültem. Voltam pszichiátrián, mert nem akartam tovább élni. Minimálbérért dolgoztam, aztán egy idő után újra felvettek az orvosira. Apám fizeti az albimat, kajára segélyből van. Nemsokára meglesz a diplomám, és elmenekülök külföldre, mert nem akarom, hogy folytatódjon velem az, ami eddig ért. Nagy a teherbírásom, nagyon okos vagyok, de nem akarom, hogy a munkáltatóim és a rendszer folytassa velem azt a megalázást, amit eddig a szülők és az élettársam csináltak.

Biztosan szerepe volt az "azt is magasról teszek rá, ha hazahozod a nobel-díjat" hozzáállásnak ahhoz, hogy magasan átlagon felül teljesítek sokmindenben, de nem tanultam meg boldognak lenni. Igazán bízom benne, hogy orvosi diplomával külföldön megváltoztathatom majd a sorsomat, és végre lesz látszatja annak, amit ki tudok hozni magamból.

Az egészet kb. azért írtam le, hogy egy ilyen okos gyerek-kegyetlen szülő felállásból mi kerekedhet ki. Ha pár év múlva lennék, biztosan nagyobbat szólna, hogy a támasztott magas elvárások és a hajtás milyen sikerekhez vezettek, de egyelőre ennyit tudok hozzátenni tanulságul.

Lehet, hogy meg kellene próbálni változtatni a szüleiden, nem az eddigi módszerekkel. Mert ha így megy tovább, oda jutsz te is, hogy soha többé nem akarod látni őket, és mikor sokkal magasabbra kapaszkodsz náluk, akkor sem leszel túlságosan feldobva.

2015. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!