Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől korpásodhat egy 9 éves...

Mitől korpásodhat egy 9 éves kislány haja?

Figyelt kérdés
Frissen mosva nem, csak pár nap elteltével, és elég jelentősen. Szép derékig érő hosszú haja van. Mivel érdemes kezelni, de legfőképpen mitől lehet?
2010. ápr. 19. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
arról már hallottam h koszmó nem csak a kicsiknél lehet, esetleg nem erről van szó, mi anno azt a gyógyszertári fürdetővel kezeltük és viszonylag hamar használt
2010. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megfázik a fejbőre.
2010. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Legtöbbször száraz vagy zsíros fejből okozza.

Gyógyszertáakban lehet kérni (nem biztos hogy mindegyikban de nálunk igen) hajvizsgálatot, ingyen van, és ott megmondjk mi az oka a korpának, hajhullásnak, (kinek éppen mi a gondja) és ajánlanak rá gyógyhatású készítményeket is.


Mindenesetre amikor húgomnak nagyon korpásodott a haja, akkor festett hajra való samponnal mosta (nem volt neki festett) és az mérsékelte jócskán.

De ilyenkor mivel mindig az okot kell megszüntetni ezért én a helyetekben kérnék egy hajtővizsgálatot.

2010. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Upssssz! Nem hinném, hogy a sőgörnőméknél lenne ilyen a patikában:-) Én mondjuk a kénes sampont ajánlottam. De én is azt gondolom, hogy ennek oka van, azt kéne megkeresni!
2010. ápr. 19. 14:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretem túlbonyolitani a dolgokat,mindig a legegyszerűbb dologra kell gondolni és úgy haladni felfele:

Én 10 évesen az iskolába mindig vakartam a fejbörőm és ez okozta a korpát.

Nem szokta nagyon vakarni a fejét??


Szerintem prbóáljatok végig pár jobb sampont.(:

2010. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na, ha erre valaki tud tippet adni, arra én is kíváncsi vagyok4 Én kb. 15 éves korom óta küszködök azzal, hogy hamar zsíros, korpás lesz a fejbőröm. Az utóbbi fél évben már hullik is, mint a veszett fene. És fogalmam sincs miért. Kénes sampon volt, vérvételen is voltam, normális. Különböző hajszeszeket is próbáltam, semmi eredmény. Anyám legutóbb valami lézerfényes lámpa ötletével jött elő, ami szerintem akkora humbug, hogy az nem igaz. De mindegy, ami értelmes ötletnek tűnt már kipróbáltam. Az orvos (bőrgyógyász) szerint örökletes és nem tudok vele mit tenni. A poén az, hogy semelyik felmenőmnek nem voltak ilyen gondjai, akkor hogy a nyavalyába?


Na mindegy, elkalandoztam, bocsánat.

2010. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, ja bocs én tök abban voltam, h 9 hónapos, na de 9 éves az nem koszmó, én is a gyúgyszertári kikevert sampont ajánlom
2010. ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

:-))))))

Köszi!!

2010. ápr. 20. 07:32
 9/10 anonim válasza:
nekem igazából nem a hajam korpás, hanem a fejbőröm hámlik. Esetleg lehet, hogy a lányodnál is csak ez a gond. Ilyenkor kímélő samponokat használok.
2010. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sógornőm kislányáról van szó. Azóta valami gyógysamponra váltottak (nem tudom pontosan, milyen), de egyenlőre javult a helyzet.
2010. jún. 16. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!