Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Komolyan kezdek...

Mit tegyek? Komolyan kezdek aggódni

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, 8.-os. Napi 1-1,5 órát tanulok, kitűnő vagyok. A többi jó tanuló osztálytársam azt állítja, hogy le sem ül tanulni és mégis kitűnő/5-ös,4-es tanuló.

Szerintetek sok az a 1-1,5 óra ha egy erősebb gimibe szeretnék menni?

Ui: Nem vagyok arra kíváncsi, hogy a sok kis tökéletesség semmi tanulással kitűnő (hallgatom így is eleget)


2012. jan. 20. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Na várj. Próbálj meg a felesleges féltékenykedéseden túl reálisan gondolkodni. Szerinted, ha valaki le sem ül tanulni (ténylegesen) akkor kitűnő? Kizárt. Inkább csak felvágnak, mert az milyen menő, hogy ezt hazudják, ergo az jön le, hogy ők mennyivel okosabbak. 1-1.5 óra az semmi, főleg ha vinni is akarod valamire az életben. Ne másokhoz hasonlítsd magad.
2012. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
1-1.5 óra tanulás naponta nem sok, akik azt állítják, hogy nem tanulnak semmit, azok valószínűleg nem mondanak igazat. Ha csak a házit megcsinálják, az is bele telik 1 órába. Legalábbis nálunk így volt. Ne aggódj!
2012. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Többiek csak hencegnek, ezt szokd meg. Így fog ez menni a középiskolán át az egyetem végéig. Amit én megfigyeltem az az, hogy aki ennyi tanulással küszködve négyes, annak lesznek bajai a felsőoktatásban.
2012. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Napi 1-1,5 óra tanulás az általános iskolában és a középiskolában is bőven elég.
2012. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg napi 1-1,5 óra tanulással kitűnőnek lenni nagyon is jó,én pl többet tanulok és még sem vagyok kitűnő,sőt..

A többiek meg szerintem is hazudnak,bár volt/van egy barátnőm aki tényleg olyan volt,hogy teljesen mindegy milyen anyag,egyszer-kétszer elolvasta akkor 5ös dogája lett ha pl már 5-ör elolvasta akkor már meg is jegyzi és nem felejti el,annyira féltékeny vagyok rá ez miatt a mai napig!:D

2012. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
nem kell féltékenykedni,mindenki más képességű,képzeld nekem is van egy barátnőm aki ma már diplomás és szinte végig kitűnő volt,hozzáteszem nagyon kevés tanulással,mert nagyon könnyen tanult,és nagyon okos, 1 és 1,5 óra tanulás az nagyon kevés szóval te is könnyen tanulsz ha így is kitűnő vagy,szerencsés vagy ebben, a másik az,hogy lehet még lódítanak is abban hogy nem ülnek le tanulni,de nem ez a lényeg,ne irigykedj,és sosem irigykedtem pedig dislexiás,disgráfiás vagyok nehezen tanultam mindig is,viszont az ami érdekelt gyorsan megtanultam nagyon gyorsan,ugyanígy volt a könyvekkel,ami tetszett és volt mondjuk 600-700 oldalas 4 óra alatt ki olvastam,és a vizuális memóriám nagyon jó,végig szenvedtem a gimit,mert ahhoz hogy 4es tanulok legyek,valamiből 3as pl matekból,ahhoz többet tanultam mint néhány kitűnő osztálytársam,de nem érdekelt,valaki a tanulásban jobb,valaki másban
2012. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én sokszor napi 3-4 órát is tanulok és mégsem vagyok kitűnő. Pl.: a föcit egyszer 4 órán keresztül tanultam, már ki voltam készülve az egésztől aztán megírtam azt a dogát hármasra. Egyáltalán nem sok, ha nekem csak 1-1,5 órát kéne tanulnom akkor nagyon boldog lennék :) .
2012. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt nem írtam oda hogy nyolcadikos vagyok. Mivel most fogjuk a felvételit írni még éjszaka is a könyv felett ülök. Egész héten arra tanulok, még most is csak egy kis pihenőt tartok. Bele se merek gondolni mi lesz a középsuliba.
2012. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Te nagyon is jó képességű vagy, ne higgy másoknak, egészen ritka, ha valaki egyáltalán nem tanul otthon, mégis jeles, mert képes mindent megjegyezni első hallás után már az órán.

Nyugodtan menj erős gimibe.

Emlékszem, nekem 8.-ban az írásbeli házik elkészítése is volt sokszor volt 1-1,5 óra, bár attól is függ, mennyi házit adnak fel. Minket nem kíméltek, bár szerintem átlagos mennyiségű volt. És utána jött még a tanulnivaló.

Angolból mindig jó sok új szót kaptunk, plusz a többi tantárgy. Emlékszem töriből elég kemény számonkérés volt, és milyen hosszú volt egy-egy lecke, atyaég, nem is szerettem, szóval nekem csak a töri volt vagy egy óra, mire mindent tudtam az utolsó szóig. És muszáj alaposan megtanulni, mert ha elfelejtesz valamit, akkor az már csak négyes. Na, meg a kémia, fizika sem volt a kedvencem, azokkal is nyűglődtem. Szóval én szerintem ennyi idősen, naponta, leckeírással+tanulással min. 2-2,5 órát ültem a könyvek fölött.

2012. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

És nem voltam csak 4-es. (előző vagyok)

Nyugodtan menj erős gimibe, biztos, hogy bírni fogod, ha ilyen könnyedén kitűnő tanuló vagy.

2012. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!