Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez most komolyan az én hibám?

Ez most komolyan az én hibám?

Figyelt kérdés

A nyár elején a nagyanyám mondta hogy menjünk nyaralni, én meg a húgom. Én alapból nem akartam menni, nem szeretek velük lenni, meg én inkább itthon szeretek lenni ilyen "nyaralás" helyett. Most megpróbálom leírni érthetően hogy mi történt:

szombaton indultunk, akkor még nem volt nagy gond, csak sokat kérdezősködtek.

vasárnap "főzni" kellett.. délután játszótérre mentünk. 10 percet hintáztam a húgommal, azt már piszkált nagyanyám hogy menjünk haza.

Hétfőn moziban voltunk a keresztapám barátnőjével. Nagyanyám úgy engedett el minket hogy fogjam a csaj kezét, nehogy elvesszünk.. könyörgöm, 16 évesen?

Kedden: Elmentünk a vidámparkba. ott már volt elég cirkusz. én direkt nem szóltam be, próbáltam nyugodtan kezelni a vitákat.

Szerdán: Strandra mentünk és nagyanyám beültetett minket a meleg vízbe, kb harminc 40-60éves bácsi és néni közé.. Volt ott csúszda meg hullám medence. Tesóm meg én mentünk volna csúszdázni, de szaladt utánunk hogy egyedül sehová (20méterre volt a csúszda meg a nyanya megőrző medence) Jött velünk, ott állt és úgy figyelt minket mintha legalább aranybevonatú szobrok lennénk, és mindenki arra várna, hogy ellophasson.. mondtam neki hogy nyugodtan menjen vissza, mi elleszünk itt.. Elkezdett vergődni, hogy nem hagy magunkra minket. Hozzáteszem, oda vissza sétáltunk 4-4 megállót. Igazán kellemes volt -.-" hazafelé úton felhívtam a barátnőmet, és nagyanyám egy kedves megjegyzést tett: "már megint csak telefonál"--> egy hete nem beszéltünk, ő az egyetlen barátnőm. szerintem meg lehet érteni..

Csütörtökön megint jött az otthonülés.. veszekedés..cirkusz.. stb...

Pénteken "vásárolni" mentünk. én mondtam hogy egy nyári ruhát akarok. Tesóm farmert akart.. először is, válogattunk a farmerok között.. aztán jött a megjegyzés: "ezeknek semmi se tetszik" A vásárlás se volt veszekedés mentes, de végül megvették a nyári ruhát, meg a húgomnak a farmert. Szombaton húst sütöttünk a kertben.. De előtte egész nap unatkoztunk. Tesóm ledőlt az ágyra, és elaludt én mellé feküdtem és én is elaludtam. max. 1 órát aludtunk a hús sütés előtt. amikor felkeltem még semmi készülődés nem volt, de nagyapám már ordította hogy "felkeltek a hercegnők, lehet kezdeni" aztán abba is belekötöttek hogy miért azt eszünk amit, miért nem mást .. stb....

Vasárnap ismét strandra mentünk. akkor már a keresztapámékkal, akkor már akkora cirkusz volt, hogy alig bírtam ki sírás nélkül. A strandon a húgom egy matracon feküdt mellé állt nagyapám, és mondta hogy szeretne már enni, keresztapám mondta hogy akkor menjenek és vegyenek valamit aztán ő elkezdett vergődni hogy a "kis hercegnő nem képes felállni"(ezt a húgomra értette.)Akkor még volt sok kisebb-nagyobb hiszti pl.: az öltözőben bementünk egy kabinba, és a tesómmal öltöztünk. nagyanyám már fejvesztve rohangált, hogy merre vagyunk már, miért nem öltözünk gyorsabban.. 5 perc volt az egész öltözés..

Hétfőn újra otthon ültünk..

Kedden is, aztán este "étterembe" mentünk.. akkor is volt balhé. Hát húgom eléggé válogatós, de amit szeret azt megeszi. volt sült krumpli meg husi, azt evett. ott is vergődtek hogy nekünk semmi se jó. pedig én is ettem (szedtem 2x is)

Szerdán: jöttünk haza, vonattal. előző nap, kérdezték hogy mit vigyünk enni, én azt mondtam nekem mindegy.. aztán vettek pogácsát. végig azon vergődtek hogy mekkora táskát vittünk..(több mint egy hétre kellett cucc) ezért én meg a tesóm vittük a táskát. a nyugatiban szálltunk fel, de mi ketten nem mentünk oda a jegypénztárhoz, hanem ott oldalt megálltunk.. aztán jöttek hogy induljunk már a vonathoz.. Nagyapám elindult jobbra, amikor nekünk balra kellett volna menni. én szóltam neki, teljesen normális hangnemben, hogy a másik irányba kéne menni. ő csak annyit válaszolt, "kuss". azok után kussoltam. felcipeltük a vonatra a táskát. és ültünk hazáig. a buszállomáson tiszta idegbetegek voltak mind a ketten. mondtam hogy megyünk veszünk a tesómmal egy jégkrémet hogy teljen az idő ( 2 órát kellett várni a buszra)

aztán nagy nehezen hazaértünk. beléptek a házba, az ajtón alig léptek be, rögtön előadták a történet teljes ellentét.. Másnap reggel anya orra alá dörgölték, hogy mennyi pénzt költöttek ránk, mégsem kaptak semmit érte...Mondták, hogy én kiabáltam velük, meg hogy pszichiáterhez kell vinni engem, hogy rendbe szedjen. mert ha így maradok, egy fiú se fog megmaradni mellettem..


Azt még meg kell említeni hogy ők minden helyzetbe leégettek minket. úgy kezeltek mint az 5 éveseket. (én L/16 húgom L/11)


Ez esetben, tényleg én vagyok a hibás mindenért, és engem kell pszichiáterhez vinni, és bogyókkal tömni? Bocsánat hogy hosszú lett. Csak normális válaszokat, ha lehet. előre is köszi.


2011. aug. 6. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem felfújod. Semmi egetrengető nincs a leírtakban. Miért mentek akkor hozzájuk, ha ennyire nem bírod őket? 16 éves vagy. Nálunk a nővérem 10 és 9 éves gyerekei egyedül vannak el otthon, a nyári szünet miatt, igaz, idén először! (Tavaly még nagyi vigyázott rájuk).
2011. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, rossz volt olvasni is. Én jókat szoktam nyaralni, de hallottam már ilyen történetet mástól, sajnálom, hogy ez volt :( Komolyan, ha azt mondod a szülőknek, hogy -piszkosul rosszul érzem ott magam, nem szeretnék menni- akkor odatuszkolnak? Ha nekik sem volt jó, akkor minek vállaltak el? Nagyszülőtől (az enyémtől) még nem hallottam olyat, hogy sok pénzt költöttem rád, és nem kaptam cserébe semmit. Mit várnak cserébe, hogy kapálj, vagy természetben fizess? Ha melóztatni akarnának, az már nem nyaralás témakör...
2011. aug. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első: szerintem nem fújtam fel. égetett már le téged a saját nagyapád? szószerint nem mondta ki, de éreztette, hogy mi csak kis falusiak vagyunk, ő meg a nagy budapesti. -.-


Egyébként anya "vett rá", ő erőltette hogy menjünk, mert majd csak jó lesz.. hát nem lett jó..

2011. aug. 6. 22:52
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Huh hát én nem lettem volna ilyen türelmes. Kb első megalázó idegesítő helyzetnél előadtam volna nekik, hogy vagy normálisan viselkednek vagy a következő busszal megyünk haza a húgommal. (Én amúgy is nagyon érzékeny vagyok arra ha a tesómat piszkálják)

Meg hát ha ilyeneket mondtak volna rám a szüleimnek... meg az a pénzes duma... könyörgöm nem ők akarták , hogy menjetek? Na szóval én úgy leosztanám őket a helyedben, hogy többet a házunk közelébe se menjenek. Oké, hogy a nagyszüleid, de nagyon idióták.

2011. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Jót mosolyogtam a történeten ,de természetes borzalmas lehetett. Amúgy tényleg ők a hülyék. És nem , nem a te hibád.
2011. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Én szerintem ezt mind kibírtam volna. De hogyha a helyedbe lettem volna és azt mondják engem psichológushoz kéne vinni meg elmebeteg vagyok olyat beszóltam volna nekik hogy 1 hétig tátva maradt volna a szájuk.


A vonatosnál is beszóltam volna. A fürdőset én emg egészen egyszerűen le**artam volna. Hagy kövessen.


Valamikor ilyenek az öregek.

Próbáld meg azt hogy te egy kicsit "szemét" leszel ezért. Nem nagy csínekre gondoltam hanem kicsikre. És ha beárulnak mutasd meg nekik ezt a történetet (szüleidnek)

2011. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Elhivtak ugyan nyaralni, de csak kötelességből, nekik sem volt örömük bennetek. Igyekeztek sok programot csinálni, hogy ne unatkozzatok, valamint nagyon figyelni rátok, mert annál rosszabb nincs, mikor akkor éri baj a gyereket, mikor nem a szüleikkel vannak, ezért ültek a fejeteken a strandon. Te sem tettél sokat, hogy jobb legyen a nyaralás, ők sem.
2011. aug. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is hibásak vagytok mindannyian, abban, hogy így sikerült a nyaralás. A leírásodból azt vettem ki, hogy te nem tiszteled az idős embereket"nyanyamegőrző",és eleve passzívan, érdektelenül álltatok ehhez a nyaraláshoz, ami nem meglepő tinikorban, pláne, hogy írtad, hogy inkább otthonülő típus vagy.Nagyanyád sem éppen megfelelően kezelte a helyzetet, és a beszólásai sem voltak helyénvalók.

Az idős embereknek is megvannak a bogarai, mint a tiniknek.

Pro és kontra több megértés kellett volna egymás iránt, tőletek meg több tisztelet a nagymami iránt, akármilyen is.

Amúgy meg szerintem sem kellene ezt legközelebb erőltetni, ha van más megoldás. 13 unokahúgom is otthonülő típus, a szülei nem erőltetik rá a programjaikat. Ő jól elvan otthon egyedül, felügyelet nélkül is.


Ja, és nem gondolnám, hogy egy rosszul sikerült nyaralásból messzemenő következtetéseket kellene levonni az elmeállapotodat illetően. Pszichiáterhez komoly betegségekkel szokták az embert beutalni, mint pl a depresszió.

Viszont a jó párkapcsolathoz elengedhetetlen, bizonyos fokú alkalmazkodó képesség, amit tökélyre tudnál fejleszteni még 1-2 nagymamival eltöltött vakáció során.

Sok sikert!

2011. aug. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem te vagy a hibás,nyugi.(:

Az idősebbek iránti tiszteletet gondolom pont a nagyszüleid ölték ki belőletek. A legtöbb idős ember lekezeli a gyerekeket,mert ők még gyerekek,"nem tettek le az asztalra annyit mint ők"[én nagymamámat idéztem:D].

Ha velem tettek volna ilyet a nyáron én is olyat válaszoltam volna,hogy valószínűleg nem mondanának többet ilyet nekem.

Az,hogy jönni akar utánam a strandon?

Megkérdezem elmehetek-e,ha csak úgy,hogy jön velem,akkor fogom felállok,mit tud tenni? Visszarángat? Megyek újra...vagy jön utánam,vagy hagy elmenni.

Egyébként a nagyapád mit szokott csinálni a strandon? Mert az átlag ember pihenni,feküdni,napozni. Attól még,hogy ő éhes,nem kell az egész családot felverni,hogy ehessen. Menjen el,vegyen magának kaját és kész.Majd ti szóltok,ha éhesek vagytok,és ti is elmentek enni venni.

A hús sütésesre meg annyit,hogy miért eszitek azt amit? Ők sütötték,azzal is bajuk van?

Végül,ha olyan sokba kerültetek,miért akarták,hogy feljöjjetek Pestre?

Pszichiáterhez meg őket kell vinni nem téged.

2011. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Egyeltalan nem te vagy a hibas ! Az oregek ilyenek ! A nagyanyad meg mitcsinalt 16 evesen szerinted? Kapalta a foldet ! Azt hiszik hogy ha ok nemcsinaltak ilyet akkoriban akkor nektek sem lehet. En ugyanezt csinaltam volna veluk :S Amugy a hugod turte ezt az egesz borzalmat ? SAjnallak titeket :( Amugy meg a pszhihiater normalis embereken nem segit ugyhogy nemerdemes elmenni :).
2011. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!