Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most szigorúak a szüleim?

Most szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés

14 vagyok (lány), de az a baj, hogy nem évvesztes, és így a barátaim majdnem mind már 15 évesek... meg alapból a szüleik sokkal engedékenyebbek, így mindig én vagyok az, aki nem mehet sehova.

Nyáron 8 max. 9-ig engednek el, ez nekem úgy hát mondjuk elég is, de télen meg apám legszívesebben sötétedés azaz kb. 5-ig engdne el, anyám viszont kicsit engedékenyebb, ő 8-ig megengedi, hogy hazaérjek.

Amúgy nappal kb. már bárhova elengednek a barátnőimmel, csak ezzel a sötét dologgal van bajuk.

Amúgy kis városban lakom közvetlen budapest mellett (abból is a budai oldal).

Szerintetek szigorúak? Ja, de amúgy jó tanuló vagyok, és nincs okuk rá, hogy ne bízzanak bennem.

De az a baj, hogy nem szeretnék könyörögni anyámnak, így is tök rossz, hogy látom rajta, hogy nem szívesen enged el. Már lassan megkérdezni se merem, hogy ha 6 utánig akarok menni valahova.

Ja hát meg az a baj, hogy ha 8-ra otthon kell lennem, akkor ráadásul busz az kb. negyed 8-kor van (ritkán jár), és így olyan 7-ig lehetek csak kb. ott ahol vagyok (vagy még annyi se, ha még messzebb vagyok)

Amúgy egy bátyám van, aki viszont nem igazán jár bulizni, meg régebben nem igazán ment úgy el, hogy későn jön haza, szóval vele nem igazán voltak ilyen gondok.


2010. nov. 20. 17:49
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja hát végül is amúgy én megértem a szüleimet, csak az a rossz, hogy azt látom, hogy én vagyok a legrövidebb pórázon tartva. És néha ez a barátnőim előtt (igazából csak az egyik nem érti ezt meg) gáz.
2010. nov. 20. 17:51
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja és szerintetek lehetséges, hogy azzal elrontottam, hogy én kérdeztem már tőle, hogy elmehetek e sokáig mondjuk moziba, és nem vártam meg, mondjuk amíg nagyobb leszek? és akkor most még szigorúbb lehet szerintetek ezért? Hogy úgy gondolja, hogy én legszívesebben éjszakákba nyúlóan bulizgatnék? pedig ezt nem akarok, én csak a barátnőimmel szeretnék sétálni, beülni pizzázóba, mozizni, meg ilyenek. Ez nagy kérés 14 évesen? mondjuk úgy, hogy a 8 órási busszal jövök haza, télen mikor sötét van?
2010. nov. 20. 17:56
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem, hogy a szüleid benned nem bíznak meg, inkább az lehet, hogy a biztonságod miatt aggódnak!

Biztosan olyan a környék, hogy féltenek ha sötétben kinn járkálsz...

(Biztos elhagyatott a környék, vagy sötétedés után néptelenek az utcák.)


Nekünk pl. Budakalászon van házunk, ott este 6 óra után tök kihaltak az utcák, még én sem szeretek sötétedés után hazamenni gyalogosan, biztosan a gyerekemet is félteném!

2010. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem szigoruak.
2010. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Hát bulizni ilyen idősen még nem kell menni . Ha a szüleid szigorúak akkor azt azt jelenti hogy szeretnek mert ha tojnának rád akkor biztos oda mennél ahova akarnál és nemérdekelné őket hogy haza jössz e egyszer vagy nem vagy hogy az utcán kirabolnak megvernek .
2010. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Csak a biztonágod miatt agodnak sztem is... nálam ugyanez a helyzet.. csak én fiu vagyok szal még gázabb :S... tiszta ciki h a haverokat bárhova elengedik.. megse kell kérdezniük.. erre én 2 órát könyörgök h elengedjenek fél órára.. nagyonszar:S... mintha 7 évesnek hinnének... de sztem ahogy nősz ugy lesznek engedékenyebbek... ne aggodj :)
2010. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk ettől még nem annyira szigorúak. Mi van ha késel? Engem pl eléggé elengednek mondjuk 9-10-ig is pedig csak 13 vagyok de fiu. Viszont gyakran kapok nadrágszijjas meg pálcás verést, szóval mégis szigorúak.
2010. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

amúgy mint írtam, nem bulizni szeretnék járni.

Amúgy igen, ahol lakom az tulajdonképpen este elég kihalt, de békés környék, nincsenek csövesek, meg ilyesmik. A buszmegálló az utca végén van, az utca meg zsákutca, szóval autók se nagyon járnak ott, hogy elüssenek... a buszon meg amúgy az egyik barátnőmmel vagyok még, csak miután leszálltam leszek egyedül.

Na mindegy. Azért még válaszolhattok. :)

2010. nov. 20. 19:05
 9/16 anonim ***** válasza:

engem azért 10-ig elengedtek 14 évesen....

16/L

2010. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem egyáltalán nem szigorúak, ez a normális. Inkább a többieken lepődök meg, hogy ennyit csavaroghatnak. Úgy látszik, téged szeretnek a szüleid, viszont a barátnőid csak koloncok otthon, így örülnek, ha minél később mennek haza. Őket csak megszülte az anyukájuk, téged viszont nevelnek is és fontos vagy nekik!

Ezt becsüld meg!

És nem ciki, hogy féltenek. Télen valóban hamar sötétedik, egy gyereknek ilyenkor már 8-kor otthon van a helye!

2010. nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!