Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire szigorúak a...

Miért ennyire szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés
16 éves leszek októberbe,de a szüleim főleg anya úgy kezel mint egy 5évest.Pl. nem engedi,hogy a barátommal együtt aludjunk pedig mindent tud rólunk és a kapcsolatról(azt mondta anya,hogy ha eljegy a barátom akkor alhatunk együtt),nem akar elengedni ide-oda(persze olyan helyekre ahova nappal szeretnék menni kicsit,mint pl. város,barátomékhoz)ha vmit kell segíteni nekem azt egyből meg kell csinálni,de ha én szeretnék vmit akkor azt felejtsem el.
2011. júl. 17. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az normális hogy nem akar még nem akarja hogy a barátodnál aludj, mert 16 évesen még korai én úgy gondolom.. Főleg hogy arra gondol hogy biztos csinálnátok azt is.. Vagy nem? Szerintem még várj ezzel

13L

2011. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
16 eves vagy...felt es ez a normalis szuloi hozzaallas. A mai vilagban csak igy lehet normalis embert nevelni. Majd kesobb megerted. Ha nem most, majd a sajat gyerekeddel kapcsolatban foleg, ha lanyod lesz.
2011. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen nem a barátodnál kell aludni, hanem otthon a saját ágyadban. A szüleidnek teljes mértékben igaza van. Majd később ezt megköszönöd nekik. Nem tudom a mai tizenévesek miért akarnak olyan dolgokat csinálni mint a felnőttek. Később milyen izgalmak fognak rátok várni a kapcsolatban, ha már semmi új nem várható, mert 15 évesen mindenen túl vagytok? Ráértek még ezekkel....
2011. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

gyerek vagy még, szép, hogy szigorú!

ki van nyalva a seggetek, nektek kussvan a mai világban

2011. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem pont, hogy így nem lehet normális embert nevelni. A most 40-50 évesek is mindennap eljártak a barátikkal, főleg nyáron, és őket még mobilon se lehetett elérni, pedig bármi történhetett volna velük. Túlzottan félt, beszéld meg vele, hogy ha kell, fél óránként felhívod, ha a városban vagy, mindig tudja, hogy kikkel mész, tartsd be jól a hazaérkezések időpontját, ha látja, hogy bízhat benned, engedékenyebb lesz, remélhetőleg.
2011. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
engem 17 évesen sem enged át a barátomhoz és sehova máshova most én is akadjak ki???
2011. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt azért tedd hozzá kedves válaszoló, hogy 40-50 évvel ezelőtt nem ilyen világban éltünk mint most!!! Úgyhogy nem csoda, hogy féltik a gyereküket, főleg, hogy egy kislányról van szó aki még a 16-ot se töltötte be. Amíg nagykorú nem lesz a szülőt veszik elő, akármi is történik vele!
2011. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen nem nevezém szigornak, hogy nem engedi, hogy ott aludj. Ha nem engedné, hogy találkozzatok, az az lenne. Nekem is 18 évesen engedték először, hogy ott aludjon a barátom nálunk.
2011. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A most 40-50 évesek is mindennap eljártak a barátikkal, főleg nyáron, és őket még mobilon se lehetett elérni, pedig bármi történhetett volna velük."


Lehet, hogy te mas korokben mozogsz, de az en szuleim mindig elerhetoek, sot nem is mennek sehova nyaralni meg baratokkal, hanem a gyerekeiknek elnek. Arrol nem beszelve, hogy egy 40-50 eves teljesen mas kategoria, mint egy 16 eves. Egy 16 evesert a szulo felel, mig egy felnottert onmaga. Ha nem latod a kulonbseget, az nagyon nagy baj.


A masik meg az, hogy 40 eve nem ilyen volt a vilag. Akkor nem kellett attol tartani, hogy a gyereket valaki feldarabolja (igen, nalunk a varosban megtortent!), megeroszakolja stb. Sokkal tobb az orult oda kint manapsag, mert megszuntek a szanatoriumok, az elmebetegeket vedik a normalisakkal szemben.

2011. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Itt írta valaki hogy normális szülői hozzáállás... jah! Nem enged meg neki semmit, aztán majd csodálkozik ha a lánya semmit nem mondd el neki meg most az mi hogy 16 évesen azt mondja a lányának hogy majd ha eljegyzi akkor aludhatnak együtt 16 évesen????? esküszöm nem normális az ilyen szülő azt hiszi hogy jót tesz a lányának közben meg teljesen eltávolodnak egymástól . és mi lesz ha a lány elveszti a szüzességét azt se meri majd elmondani az anyjának .... csak gratulálni tudok az ilyen szülőknek .... bocs hogy offoltam de nem birtam megállni hogy ne irjam le ..
2011. júl. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!