Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon fáj, hogy minden ilyen...

Nagyon fáj, hogy minden ilyen muris dologból ki kell maradnom. Plusz egyéb "gondok". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Középsulis vagyok, gimibe járok, elsős vagyok. Mozgássérült vagyok a jobb oldalamat nem tudom használni. A suliba elég sokan megnéznek mert kicsit sántítok meg nem tudom, használni a jobb kezemet. Pl. egy palackot nem tudok megfogni, hogy lecsavarjam a kupakját.

A sulinkban szoktam programok ahol minden osztály fellép és valamit előadnak. Általában táncolni szoktak.

És nekem mindig ki kell maradni mert nem tudom azokat megcsinálni. :( Pedig úgy szeretnék részt venni. És nem akarom, hogy azt higgyék azt osztálytársaim, hogy azért nem táncolok mert lusta vagyok vagy nem akarok. Nagyon is akarnék, de sajnos nem tudok.

És most lesz 3x-ra ilyen program.

közel 15/L


2012. febr. 4. 17:48
 1/4 A kérdező kommentje:

javítás :

*

A sulinkban szoktak lenni programok ahol minden osztály fellép és valamit előadnak

2012. febr. 4. 17:49
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,hogy a betegséged hátráltat ezekben a dolgokban,de ha gyógyíthatatlan a dolog,akkor sajnos meg kell tanulnod ezzel együttélni és elfogadni,hogy nem tudsz mindenben úgy részt venni,mint a társaid.

Ha nem is a suliban,de szabadidős programnak biztos létezik olyan tánccsoport,vagy sport foglalkozás,ahol mozgássérültek is bekapcsolódhatnak!

Amiatt meg ne aggódj,hogy mit hisznek az osztálytársaid,hiszen ha van egy kis sütnivalójuk biztos tudják,hogy nem a lustaságod az ami visszatart a közös tánctól,sportolástól,hanem a betegséged miatt nem vehetsz részt ezekben.

2012. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos meg kell tanulnod együtt élned ezzel. Gondolom, nagyon rossz, nem könnyű neked. Még esetleg megpróbálhatnátok, ha van a táncosok között olyan barátod, akivel tudsz ilyesmiről beszélni, hogy te is szívesen részt vennél benne, nem tudnak-e olyan koreográfiát csinálni, amiben részt vehetsz. Nálunk is volt egy hasonló fiú az osztályban, ő a szalagavatós táncban olyan szerepet kapott, hogy ne kelljen ugrálnia. Ő volt elől a "táncoktató" szerepben, aki nem táncol, csak mutogat, odamegy, dirigál, mint a műsor része. Vagy ha más nem, kitalálhatsz te ilyesmi műsort, amiben részt tudsz venni. (Adnék ötleteket, de fogalmam sincs, mennyire korlátozottak a lehetőségeid, milyen táncokat szoktak előadni, milyen alkalomra készülnek fel, stb.)
2012. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg ezzel együtt élni. Nagyon rossz lehet, próbálj meg sok barátot szerezni ,akik segítenek neked feldolgozni az egészet.
2012. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!