Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,9 lett a terheléses vércukim...

7,9 lett a terheléses vércukim (éhgyomri4,9), be vagyok utalva dietetikushoz, azt mondja védőnőcim, diéta lesz a dologból! Van itt valaki, akit diétára fogtak? Hogy bírtátok? Ez rosszabb, mint a fogyókúra? Éheztetek? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Normálisan táplálkoztál a vizsgálat előtti héten?

Csak mert épp a határon vagy, lehet, hogy egy ismétlést megérne a dolog... (7,8-ig normális)

2011. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz, én cukorbeteg vagyok több, mint 4 éve. Semmi kínzás nincs benne.
2011. dec. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Jubilee ***** válasza:
Mindkét terhességem végig kellett diétáznom. 7.8-as volt nekem is a terheléses értékem, a másodiknál pedig alapban diétáznom kellett, ott már nem is voltam terhelésen. Nem éheztem, de az nehéz, hogy meg van határozva, hogy mikor mennyi szénhidrátot lehet enni. Nem könnyű, de betartható. A gyerek a legfontosabb!
2011. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Természetesen étkeztem előtte, meg már régen is mutatott ki valami százalékos dolgot, ami nem volt jó. De én eddig sem ettem cukrot, de még cukros üdítőt sem, meg tök szénhidrátmentesen ettem. utálom az édeset...stb

akkor ezt még hova csökkentik majd?

egyek magába gépsonkát? :O

2011. dec. 6. 22:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de megkérdezhetem,hogy hány éves vagy?
2011. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
35
2011. dec. 6. 22:32
 7/15 A kérdező kommentje:
jah, és elhízott, és 11 hetes terhes
2011. dec. 6. 22:33
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Jó, oké, én sem sokat tudtam a dologról, de ez a tök szénhidrátmentes, a fehérjén (húsok) és zsírokon kívül minden élelmiszerben van szénhidrát.

Az összes gyümölcs tele van cukorral.

tejtermékekben tejcukor

tészták, zöldségek stb: keményítő


Ha tök szénhidrátmentesen étkeztél, akkor eddig is gépsonkát ettél. És ezután is azt fogsz.

Ha szénhidrátmentesen étkeztél a világ legostobább diétáját követted, ennél csak jobb lehet.

2011. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kell éhezned, de ne egyél fehér lisztből készült pékárut, és hozzáadott cukrot tartalmazó ételeket. Ezen kívül kerüld a tejet a reggeli órákban, mert hihetetlenül megemeli a vércukrot. Próbáld ki a különböző teljes kiőrlésű kenyereket, de figyeld az összetevőket, abba is tesznek cukrot néha. A tésztát csak fogkeményre főzd, mert ha szétfőzöd sokkal gyorsabban emeli a cukorszintet. Egyél sok rostosat, zöldséget, levest, főzeléket, kerüld a sültkrumplit, krumplipürét, szőlőt, sütőtököt. Rágcsálhatsz olajos magvakat, azok is jók. A lényeg, hogy egy bizonyos szénhidrát mennyiséget mindenképpen meg kell enned, nem szabad szénhidrát mentesen étkezni, de ezt majd az orvos mondja. Nem kínzás, meg kell szokni, és éhezni biztosan nem szabad, hiszen terhes vagy.
2011. dec. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Látom nem érted, a magas szénhidráttartalmú kajákat, italokat kerülöd. De a húson kívül szinte mindenben van szénhidrát, még a répában is!
2011. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!