Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom tetoválást akar csinált...

Lányom tetoválást akar csináltatni. Megengedjem neki?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1,5 éve halt meg az édesanyám.

Közel 15 éves lányom már vagy több mint egy fél éve szeretne emlékként csináltatni egy kis tetoválást. Mert nagyon kötődött a nagyanyjához, imádták egymást és teljesen váratlanul történt az egész.


2012. febr. 8. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik barátnőmnek 2005-ben hallt meg az anyukája és most megengedte neki az apukája a tetoválást. A csuklójára egy 2005 és egy kis kereszetet csinált,nagyon szép lett.

Ha ő így tudná feldolgozni.. De nem mondhatom meg neked,hogy te mit engedj meg neki. De én megengedném. 15l

2012. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem Nektek!

Én 16 évesen tetováltattam, nagyon megbántam, ha visszacsinálhatnám nem tenném. Viszont! Én egy számomra semmit sem jelentő mintát választottam, a lányod meg egy személyes emléket szeretne. Nem mondom, fiatal még, magam is az voltam :) De ha biztos benne, Te sem bánod, és olyan helyen van ami nem feltűnő akkor miért ne?

2012. febr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megengedheted neki, mert ez tényleg olyan tetoválás lenne, ami örök életre szól, hiszen ő is örök életében szeretni fogja a mamáját. Ilyen tetoválást én is megengednék a lányomnak. Ez nem olyan, hogy magára varrat valami hülyeséget aminek ha van is jelentése, ami most lehet hogy neki fontos később viszont érvényét veszti (pl.: kedvenc együttes, vagy szerelme neve, hasonlók). De mivel elég fiatal a lányod szerintem beszéld meg vele, hogy mutassa meg pontosan mit, mekkorát és hova akar mielőtt megcsináltatja, esetleg kísérd el a tetoválóhoz.
2012. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne. Oké, hogy ilyen szép emléket szeretne, de én nem engedném. Még nagyon fiatal hozzá.
2012. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Hivatalosan 18 év alatt nem tetoválnak.
2012. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szülői engedéllyel igen!
2012. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ne,ha emléket szeretne az ne tetoválás legyen,nagyon fiatal megfogja bánni.
2012. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedném. Bár attól is függ, hogy mekkora, milyen mintát, és hová. Esetleg kísérd el a szalonba. Én is kb ilyen idős lehettem amikor lett az első, nem bántam meg.
2012. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Ősszel tetováltattam magamra az első mintát, anyukám emlékére. 3 éves voltam, mikor meghalt. Apukám megengedte, azzal a feltétellel, hogy igényes szalonban csináltatom, nem sufniban, és én keresem rá a pénzt. Idén lesz a következő. Ami megvan, közepes minta bokán, és lefut egy része lábfejre. A következő kicsit nagyobb lesz. :)

Szerintem nyugodtan engedd meg neki. :)

16/l

2012. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17 voltam amikor a gerincemre végig tetoválást csináltattam,a szüleimnek is tetszik,engedélyezték is.Egy barátnőm szülei nem engedték meg neki,titokban csináltatta meg a lapockájára.Ha a lányod megbánná,rá lehet tetoválni vagy kibővíteni "feljavítani",vagy lézeres eltűntetés ami drága és fájdalmas.Azt még leírnám,hogy az én tetoválásom imádom és nem bánom meg soha.:)
2012. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!