Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom beakarja festeni a...

Lányom beakarja festeni a haját. Megengedjem neki?

Figyelt kérdés

16 éves lányom kék melírt akar a hajába. De csak ilyen bemosóval. Nagyon szép barna haja van , nem szeretném ha tönkre tenné. Meg régebben voltak gondok a hajával egy rossz orvosi kezelés miatt.

Azt se nagyon szeretem ha vasalja.


2012. jan. 27. 07:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Engedd meg neki 16 éves. Nehogymár 16 évesen kérjen engedélyt anyucitól, hogy be akarja festeni a haját.
2012. jan. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Tapaszteletból mondom,ha ellenzed akkor is egy szép napon ugy is be fog állítani valamilyen más színű hajjal.Én 15 éves voltam amikor közöltem anyuval,hogy a közép szőke,természetes hajamat ezután vörösre fogom áátfesteni.Elvittem a boltba kiválasztottuk a színt és befestette,gyönyörű rubinvörös lett,én boldog voltam,ő meg nyugott lehetett,hogy nem más gyakorlatozik rajtam és tudta azt is evvel megelölegezte a bizalmamat.Ennek már 12 éve..
2012. jan. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem engedd meg neki, de csak a nyári szünetre... Suliba szerintem nem való a kék melír... még ha szőke vagy barna melír lenne az oké, de szerintem a kék túl extrém. És ez akkor egy kompromisszumos megoldás lenne.


16 évesen szerintem már én is kezdtem szinezni a hajam, szerintem ezzel amúgy semmi gond nincs.

2012. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
A festéssel és a vasalással tönkre teszik a hajukat. De náluk is működik a csordaszellem,így hiába is tiltanád,akkor is megteszi.
2012. jan. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

1. egy 16 éves gyerek még szép hogy engedélyt kell kérnie az anyjától


sajnos a tinik mennek egymás után,mint a birkák a festés,és a vasalás is roncsolja a hajat,szerintem mindegy mit mondasz,akkor is be fogja festetni,engedd meg neki,ha már vasalja a melír a legkevesebb

2012. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha a haja sötétebb barna nem igazán fogja befogni a kék színező és hamar le is róla menni.
2012. jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Engedd meg neki szerintem - én 14-16 éves korom körül szinte minden hajszínt kipróbáltam, pedig alapból gyönyörű gesztenyebarna hajam van :) Aztán meguntam és most már vagy 10 éve természetes festetlen fenékig érő barna hajat hordok, mert ez a legszebb. Tizenévesen nem hittem el, de anyám hagyta, hogy magamtól is rájöjjek :)

31/N

2012. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Unokahúgom 14 évesen kezdte. Akkor csak szőke melírt engedett neki az anyja, most 16 éves, mostmár engedik neki az egész haját befestetni, de csak "kulturált" színekben.

Próbálj vele esetleg kompromisszumot kötni, hogy valami szolidabb színt válasszon, és nyárra mehet a kék, ha akkor is azt akarja még. Olyan gyorsan változnak ilyenkor a vágyak, hogy addigra lehet nem is akar majd kéket. Mond azt neki, ha most megfelel neki a szőke, akkor nyárra a szőke csíkokat szépen befogja majd a kék. Merthogy most a barna haján nem hiszem hogy komoly nyomot hagyna a kék bemosó!

2012. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak fenékig érő csodaszép középszőke haja van. Vasalni szokta, de csak a végét mert kihúzza a hullámokat belőle a súly :-)

Nyáron kérte, hogy hadd festessen bele tejfölszőke melírokat. Megengedtem neki, bár én a festés ellen vagyok. De így tényleg eszméletlen szép a haja. Ez egy kicsit felturbózta neki :-)

2012. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor keresik önmagukat a gyerekek. Én ibolyalila hajat viseltem ennyi idősen. Hát, visszanézve, "gyönyörűen" néztem ki. Néha vad és új dolgokat próbálnak ki.

Én még most is festetem, de csak azért mert az alap hajszínem seszínú, szinte szürkésbarna, fénytelen. Natur gesztenyebarnát használok.

Szerintem hagyd neki! Ha roncsolja is, majd lenő!

2012. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!