Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Néhány tanuló miért nézi le...

Néhány tanuló miért nézi le azt, aki jobban tanul náluk?

Figyelt kérdés

Jól tanulok, a legjobb tanuló vagyok az osztályban. De van pár ember, aki folyton kibeszél a hátam mögött, megjegyzéseket tesz rám. Ha ötös dolgozatot kapok, akkor cincegnek, sóhajtoznak, " ez már megint ötöst kapott"-oznak.

Én esküszöm, nem szolgáltam rá, nem vagyok stréber. Én szoktam néha elmagyarázni az osztálytársaknak egy adott anyagot. Megvan a baráti köröm, velük vagyok egésznap, sok vizet én nem zavarok.


De komolyan, ezért miért kell utálniuk ? Nem dörgölöm az orruk alá, meg semmi...


2012. febr. 9. 16:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert az, ha te ötöst kapsz, igazolja számukra, hogy a szint elérhető, tehát akkor velük van baj. Viszont nincs elég erejük ezzel szembenézni, ezért az egyetlen lehetséges alternatíva: a te érdemeidet kisebbíteni.


Így jön létre a tanulásellenesség is.

"Ha nem vagyok jó tanuló, akkor a jó-tanulás rossz, én pedig ász vagyok."


Ha ilyet tapasztalsz, emlékezz erre. Semmi értelme bánkódnod és megbántódnod, mert ez az ő keresztjük, nem a tied. Érezz együtt velük és tanulj jól továbbra is, mást nem tehetsz és nem is érdemes tenned. :)


34F

2012. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert irigyek, mint a dög :) Nálam is ez volt. A gimi első osztályában egyik legjobb tanuló voltam, a többiek egy hármasnak is örültek, ha kaptak.


Meguntam a sok irigy bunkót, átmentem egy jobb suliba, ahol az én jegyeim tök átlagosnak számítottak, mert mindenki jó tanuló volt, és ott már szuper volt :) Érettségi után mindenki továbbtanult, van köztünk orvos, fogorvos, mérnökök, stb. stb., majdnem mindenkiből lett valami, a régi sulimban pedig egy csaj, akivel összefutottam, mesélte, hogy kb. három ember ha továbbtanult, a többi műkörmös lett, meg mekiben dolgozik, vagy eltartja a férj / család.


Ez van :)

2012. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
Néhány tanuló miért nézi le azt,aki rosszabbul tanul náluk?
2012. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én jó tanuló voltam mindig, és csak suli után derült ki számomra, hogy emiatt mennyire utáltak egyesek.

Pedig soha sem voltam én sem stréber, soha nem tanultam magam agyon. Ez van, szerencsére jól ment a suli.

Utálkozók mindig is lesznek, ha nem teszel semmit akkor is. Nem fogsz tudni másoknak 100%-ig megfelelni. Önmagadért tanulsz, önmagadnak felelj meg. A többi meg kit érdekel?

Majd 10-20 év múlva, ha találkoztok és te többre vitted, akkor meg még boldog is lehetsz, és összedörzsölheted a markodat. :)

2012. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és soha nem néztem le a rosszabb tanulókat, eszembe sem jutott. Max. csak annak jut ez eszébe, aki rosszabbul tanul és kisebbségi érzése lesz emiatt.
2012. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont, hogy nem kéne így viselkedni a nagyon jó tanulókkal, van 2 tiszta kitűnő haverom az osztályba, de ha tudnád, hogy mennyit rögögünk, meg bóhockodunk szünetbe, és nem kell senkit lenézni azért mert más, jó pl: Ma kaptam egy karrót, matekból, attól ez a barátság nem változott, pedig ők ötöst kaptak, de nem a jegyek alapján szeretünk valakit... Nem vagyok jó tanuló annyira, mert nem értem a matekot, meg a fizikát, de attól még nem nézem le őket, hanem még mondom is nekik hogy 'Ügyes vagy' sokszor jó lenne olyan okosnak lenni ;) Lény büszke rá, hogy jó tanuló vagy, én nem vagyok de nagyon szeretnék ;) :)14L
2012. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nézem le őket. (mondjuk az is igaz, hogy csak kevesen vannak) Csak rohadtul irigy vagyok rájuk... Szerintem ezért ne kezdj el rosszul tanulni, nem éri meg.
2012. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Dehogy nézem le őket, ha erre gondolsz. Sokszor magyarázok nekik, sőt, még volt, hogy a házit is megcsinálom velük, ha nem értik.


Eszem ágában sincs rosszul tanulni emiatt, csak komolyan nem értem a miértjét, mert nem szolgálok rá. Ha rászolgálnék, akkor más lenne, de így...

2012. febr. 9. 16:38
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek, és nem tudják elviselni, hogy valaki jobb náluk. Én is jó tanuló vagyok, és nem stréber, de a mi sulinkban nem szoktak senkit ilyen miatt lenézni. De én is tapasztaltam már, hogy ha pl egy másik suliban voltam versenyen, és jól sikerült, akkor láttam egy-két nagyon gonosz és irigy arcot. Szerintem ne törődj vele/velük (én sem teszem). Legalább majd belőled lesz valaki/valami :)
2012. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
10%

imádom az ilyeneket...

mond már el...hogyan vagy mindíg 5-ös ha nem vagy stréber?

2012. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!