Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt hiszem csökkent a tejmenny...

Azt hiszem csökkent a tejmennyiség.2 mellből hatékonyabban lehet szoptatni?

Figyelt kérdés

Már próbálkozom egy ideje, hogy több tejem legyen, de délutánra/estére már küzd a kisfiam minden cseppért.

Du. már kénytelen voltam 2 mellből szoptatni - az lett a végeredmény, hogy estére alig termelődött valamicske.

Próbáltam fagyasztott tejjel pótolni, de nem fogadja el (máskor sem kellett neki a fagyasztott verzió).

Eddig éjszakánként aludt 10-11 órát, most is sikerült elaludnia.


Szóval, ha áttérek arra, hogy 2 mellből szoptatok, akkor lehet hogy elég lesz a tej neki?

(4 hónapos)


2011. júl. 8. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig is jobb lett volna, ha kettőből szoptatsz, hisz akkor több tejed lenne. Fejj sokat napközben így stimulálhatod a tejtermelést.
2011. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad az anyatejet tartogatni meg spórolgatni mert a mell azt "látja", hogy nem is kell annyi, akkor minek termeljen és elkezd csökkenni a tej mennyisége. Szoptass 2 mellből, és sokat, sokat, sokat. Akkor pár nap alatt (nem azonnal!) helyreáll a termelés, nő a mennyiség.
2011. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Eddig szuper jól működött 1 mellből - szerintem nem volt tartalék, mert így igazodott eddig a fiam igényeihez.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. júl. 8. 22:36
 4/4 xStefix ***** válasza:

Persze, hosszabb távon általában mindenki 2 mellből szoptat, kivéve a nagyon bőtejű anyukákat. Szóval ne aggódj, ez a dolgok természtes rendje. Idővel 1 már nem lesz elég, ezért van két mellünk. :)

Addig viszont, amíg át nem áll a rendszer (néhány nap), készülj, hogy kaotikus lehet a dolog, nyűgösebb/éhesebb lehet a babád, neked pedig türelmesebbnek kell lenned. Én a tápszeres pótlást nem javaslom neked, legalábbis nem kapásból, mert csak tovább húzza az átállási időt. Ide írtam, hogy mit javaslok hasonló esetben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

Remélem, segít.

2011. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!