Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnátok, ha a lányotok...

Mit szólnátok, ha a lányotok ilyen barátnőt választana magának?

Figyelt kérdés
A lányom nagyon illedelmes, jó tanuló gyerek, bár mindig is volt benne valami vonzódás az extravagáns dolgok felé. Az utóbbi időben összebarátkozott egy lánnyal: Szakadt farmerban jár, tornacipőben, hatalmas pólókban és száz éves flanelingekben, dohányzik, lóg az iskolából, köpköd, bemászik a kerítéseken, trágárul beszél. Mindezek ellenére köztudott, hogy nagyon intelligens és művelt, tehetséges is, de akkor sem tetszik nekem ez a barátság.
2012. márc. 9. 17:55
 1/9 A kérdező kommentje:
a fiataloktól pedig azt kérdezném: barátkoznátok ilyen emberrel?
2012. márc. 9. 18:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem örülnék neki,de ha tiltod akkor te leszel a rossz.Az,hogy hogyan öltözködik az még nem is gond,inkább a többi.Kérdés,hogy a lányod mennyire befolyásolható.Addíg amíg ő nem tesz ilyeneket ne aggódj,de ha nála is jelentkeznek ezek a dolgok,akkor valamit lépned kell!Én megengedném,hogy hozzánk járjon a lány,így nyugodtabb lennék mintha az én lányom járna el otthonról.Lehet,hogy a végén még a lányod lesz rá jóhatással,és nem ő rá rosszhatással.
2012. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

hű de magamra ismertem... épp ilyen voltam tizenévesen, bár én nem köpködtem és nem beszéltem trágárul. S bár a gimiben még lógtam erről-arról, mert lázadó voltam, mint akkoriban mindenki, az egyetemet jó eredménnyel elvégeztem, sőt lelkész lett belőlem. :)

Ma már a társadalomnak "megfelelően" öltözködöm, két gyermekes családanya vagyok, sok jó baráttal. Senki sem tudnál elképzelni, hogy én valaha flanel ingben lógtam matekról, és buzgón pöfékeltem a suli oldalában! :D


Kérdezd meg a lányodat, mit szeret a barátnőjében. Talán meglepő és kedvező választ fogsz kapni, amitől megnyugszol te is. :) És ne aggódj, mert a fő mintát úgyis otthonról hozza mindenki... olyan lesz a lányod, amilyenre te nevelted, neveled! :)

2012. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A trágár beszéden és a köpködésen kívül ezek rám is igazak:D

Én kb kéthetente váltogatom a hajam színét, hipózom a ruhákat, és emellett szintén nem vagyok műveletlen, élősködő élőlény:) Hagyd csak, jobb emberek az ilyenek.

2012. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hagyd hadd barátkozzanak és ha nem veszi át a köpködős trágár stílust szerintem nem is baj.. :)
2012. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2012. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szakadt farmerban jár, tornacipőben, hatalmas pólókban és száz éves flanelingekben, dohányzik, lóg az iskolából, köpköd, bemászik a kerítéseken, trágárul beszél." --- ezek mind külsőségek!


"nagyon intelligens és művelt, tehetséges" ez meg, ami számít, a belső.

ne legyél előítéletes, a lányodnak semmi baja nem lesz egy ilyen barátság miatt.

2012. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Barátkozzon vele ha neki ilyen barátság kell. Én biztos bartkoznék ilyen gyerekkel. A ruha pedig teljesen normális, a mai kamaszok általában csőnacit hordanak...a cigizés sem zavar hogyha nem egész nap cigizik csak néha-néha egy nap az sem zavar mert én úgyse próbálnám ki...még mindig jobb mintha a pasija lenne ilyen mert egy fiú sokkal jobbAn befolyásol egy lányt mint azonos nemű legjobb barátja :)
2012. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Én voltam ilyen helyzetben (én voltam a jó tanuló, illedelmes lányka). A szüleim tiltottak, én nem engedelmeskedtem, végül belehajszoltak egy autóbalesetbe (elütött engem az autó, mert rohantam különórára, azért rohantam, mert előtte lopott negyedórácskára találkoztam az eltiltott barátnőmmel).


Utólag belegondolva semmi értelme nem volt. Barátnőmből is normális felnőtt lett.


Szerettem nagyon ezt a barátnőmet, mert azt éreztem, teljesen más, mint én, nem olyan burokban nevelt kislány, mint amilyen én voltam. Tanultam tőle talpraesettséget, életrevalóságot.


Nem mentem rossz irányba egyáltalán. Persze csináltunk mi is hülyeségeket, csínyeket is elkövettünk (telefonbetyárkodás), de mindketten későn érőek voltunk. 15 évesen is inkább csak hülyültünk, pasizni eszünkbe se jutott. Plátói szerelmeink voltak csak. :)


De jó is volt. (Illetve lett volna, ha nem tiltottak volna el minket a szüleim.)


Szóval: szerintem hagyd. Esetleg legyenek nálatok, ismerd meg te is jobban a lányt.


27/N


Ha érdekel a történetem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..

2012. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!