Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnátok, ha a 17 éves...

Mit szólnátok, ha a 17 éves gyereketek bejelentené, hoghy el akar költözni?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, 3.-os. Nem mondhatnám, hogy jók a jegyeim, de úgy érzem ha elköltözhetnék segítene rajta. Igazából azért szeretnék elköltözni, mert önállóbb szeretnék lenni, tudom, hogy 17 éves vagyok gyakorlatilag gyerek, semmilyen képzettségem sincs (gimibe járok, szóval még érettési után sem lesz). Már legalább fél éve gondolkodom ezen. Az sem érdekelne ha valami lerobbant egyszobás lakás lenne, engem az tenne a legboldogabbá ha saját magamra takaríthatnék, moshatnék, a saját főztömet enném. Elég önálló vagyok, a szüleim pedig sok mindent megengednek és megadnak nekem.

Bocsi, kicsit kaotikus lett az írásom, de remélem a lényeget értitek :)


2011. nov. 12. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Miből?
2011. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nevetnék a viccen, és megkérném, hogy mosogasson el, ha már ennyire unatkozik.
2011. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Ezt otthon is megteheted. A szobádat te takarítsd,moss magadra,(kézzel,mert a mosógép nem a tied),főzz. Fizess a szüleidnek albérleti díjat,a rezsi arányos részét. stb.
2011. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Megmondanám a gyereknek, h akkor menjen. De nincs hazajárkálás, h mosson, egyen, főzzön, aludjon. Pénzt csak szülinapra meg karácsonyra kap és csak annyit, amennyit éppen rászánnék.
2011. nov. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Lol, persze, aztán azt a 150ezret havonta a kertben fogod növeszteni? vagy anyukád pénzel? akkor meg nem önálló... fogalmam sincs hogy ezt hogy gondoltad
2011. nov. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Na és mit fogsz csinálni? tanulnod kell,azt hiszed attól lesz valaki önálló ha gyorsan elköltözik, otthon is főzhetsz magadnak,moshatod a ruháid,mosogathatsz,takaríthatod a házat.Addig mondod,hogy önálló vagy még nem maradsz az utcán egyedül,pénz nélkül,szülők nélkül,ez nem így működik,hogy én vagyok a fa**agyerek elköltözöm,aztán majd megyek koldulni,mert pénz az nem nő bokron.Először tanulj meg főzni,mosni,takarítani,szerelni,tanulj az iskolában,hogy mehess tovább,vagy utána szakmát csinálhatsz,segíts a szüleidnek,vállalj be sok házimunkát,hidd el kb 1 hét után sok lesz neked.
2011. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
És mellette még dolgoznál is igaz?:D
2011. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na de mi a halált dolgoznál, ha még szakmád sincs?
2011. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, én is sok mindent szeretnék...


Amúgy nem engedném, ugyanis ha nem ösztöndíjjal vesznek fel egyetemre, akkor a tandíjat és a lakás bérleti díját együtt nem tudnám fizetni, és neked és nekem is nagyon rossz lenne, ha vissza kellene költöznöd, hogy továbbtanulhass.

2011. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!