Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mondanátok olyan ételt amit a...

Mondanátok olyan ételt amit a 12 éves lányom el tud készíteni maga, és nem is drága?

Figyelt kérdés

Nagyon akar főzni, és valami könnyűre gondoltam kezdésként. a gyümölcs salátát tudja, tehát kizárva.

És a recepteket is írjátok le létszíves.

a palacsinta is kizárva!!


2012. márc. 10. 11:30
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
kókusz golyó is kizárva
2012. márc. 10. 11:33
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Muffin, és rengeteg variációja:) Gyors, finom, egyszerű, és általában minden van hozzá otthon.
2012. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 12 éves vagyok, és csináltam már pár sütit :)

Muffint nagyon szeretk csinál, egyszerű és finom:

[link]

Kekszes Pöttyöske:

[link]


Érdemes még az előbb linkelt oldalon keresgélni! :) Sok sikert!

2012. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha van gofrisütőtök, csináljatok gofrit. Egyszerű, finom, és nem is frága.

Hozzávalók:

- 3 tojás,

- 4 dl tej,

- 25 dkg liszt,

- 2 tk. sütőpor,

- 2 ek. cukor,

- 1/2 tk. só,

- 8 ek. olaj.

Elkészítés:

A tojássárgáját elkeverjük a tejjel, hozzáadjuk a lisztet, sütőport, cukrot, sót és az olajat. A tojásfehérjét kemény habbá verjük és óvatosan beleforgatjuk a tésztába.

+ 1 tipp: a legegyszerűbb, ha először robotgéppel felvered a tojásfehérjét, utána pedig egy másik tálba a robotgéppel elkevered a hozzávalókat.

Vaníliás cukorral, vagy citromhéjjal még ízletesebbé lehet tenni.


Kakaós-vaníliás csiga:

hozzávalók:

- 50 dkg liszt,

- 15 dkg porcukor,

- 2 cs. vaníliás cukor,

- 1/2 cs. sütőpor,

- 30 dkg vaj,

- 5 dkg kakó,

- 2 tojás.

Elkészítés:

A hozzávalókat a vaníliás cukor és a kakaó kivételével összekeverjük, majd megfelezzük a tésztát. Az egyik tésztába a vaníliás cukrot, a másikba a kakaót keverjük el. Mindkét tésztát vékonyra nyújtjuk. A vaníliás tésztát megkenjük tojásfehérjével és rátesszük a kakaós lapot. Feltekerjük, mint a bejglit és kb. fél centisre szeleteljük. Végül közepes hőfokon megsütjük.

2012. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

pudingos "tiramisu"?


Két csomag vaníliás pudingporból sűrű pudingot főztök,végül cukrozzátok. Ha félig kihült ebbe egy doboz tejfölt kevertek.

Babapiskótát vagy kávéval, vagy kávés-tejjel, vagy sűrű kakaóval lelocsoltok, majd a pudingos keveréket erre ráöntitek. Végül teaszűrőn, vagy pici lyukú szűrőn sima kakaóporral jól vastagon megszórjátok. Pár óra hűtés után ehető.


Somlói

babapiskóta

főzés nélküli csokipuding

tej

habtejszín, vagy tejszínhab

esetleg mazsola ha van otthon

főzzön egy bögre fekete-teát,cukrozza,mehet bele pici rum-aroma. Babapiskotát egy jénaiba sorbarak, ezzel a forró teával megöntözi. Ha van mazsola mehet rá az is.

A csokipudingot elkészíti, nyakon önti a babapiskótákat. Kész is. Mehet a hűtőbe. Fogyasztás előtt tejszínhabbal tálaljátok, vagy otthon készített tejszínhabbal.

Én szoktam hab-port is használni, az is jó, csak kell bele egy csomag hab-fixáló is hogy ne fojjon szét.



Tojás-saláta (inkább krém)


Főzöl neki, vagy ő keményre főz 5-6tojást (család nagyságától függően) Megpucolja, majd a sajtreszelő vastagabb részén lereszeli egy nagyobb tálba. Ezt a reszeléket ízesíti sóval, borssal vagy fehérborssal, fél-egy doboz tejföllel, majonézzel, pici mustárral. Lehet kevergetni, kóstolgatni, és ízlés szerint tovább ízesíteni. A hozzávalók mennyisége egyéni, tehát mindig kevés majonézzel kezdje, és fokozatosan adja hozzá, amíg a számára finom nem lesz. Végül le kell hűteni.

Vacsorára isteni finom puha kenyérre kenve, esetleg párizsival, de még finomabb szeletelt sonkával. Bármivel ami van otthon.

Íze kissé hasonlít a tartárhoz, de sokkal sokkal finomabb.

Sokszor elkészítem, mi nagyon szeretjük.


Sok sikert a főzőcskéhez! :)

2012. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen,

a muffin, és a keksz nagyon jó

a csokis-vanéliás csiga is tetszik

2012. márc. 10. 11:47
 7/19 A kérdező kommentje:
a tiramisu nem tűnik rosznak
2012. márc. 10. 11:48
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
van az un. bögrés sütemények. 1 bögre liszt, tej stb. baromi egyszerű, és fel lehet dobni úgy, hogy a sütés előtt meggydarabokat tesztek bele, és ilyen meggyes süti lesz belőle.
2012. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak süti lehet?

Pl. egy tejszínes tésztát nagyon könnyű elkészíteni. Az eredeti recept szalonnakockákkal írja, de mi virslikarikákat pirítunk pici olajon, felöntjük tejszínnel, fűszerezzük sóval (vagy vegetával), borssal, és egy kis resztelt sajttal besűrítjük. A gyerekeim imádják a konzervkukoricát, ezért azt is teszünk bele, persze ez elhagyható.

2012. márc. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elírtam, természetesen reszelt sajt, nem resztelt :-)
2012. márc. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!