Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mondanátok olyan ételt amit a...

Mondanátok olyan ételt amit a 12 éves lányom el tud készíteni maga, és nem is drága?

Figyelt kérdés

Nagyon akar főzni, és valami könnyűre gondoltam kezdésként. a gyümölcs salátát tudja, tehát kizárva.

És a recepteket is írjátok le létszíves.

a palacsinta is kizárva!!


2012. márc. 10. 11:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
nem muszáj sütemény! lehet fő étel vagy bármi :)
2012. márc. 10. 12:29
 12/19 anonim ***** válasza:
Vagy egy brassói sem nagy kunszt :-)
2012. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában tanultam az alábbi receptet, egy tanórán kellett elkészíteni:

Fóliás hús:

Fejenként 1-2 szeles karaj (lehet csontos is),

krumpli, vöröshagyma.

Egy nagyobb alufóliát zsírral kell lekenni, nyers, karikára vágott krumplit halmozunk rá, megsózzuk. A karajok mindkét oldalát megszórjuk sóval, borssal és bekenjük véknyan mustárral, majd ezt is a krumpli tetejére tesszük. A karajra karikára vágott vöröshagymát szórunk. Ezután az egészet becsomagoljuk az alufóliába és sütőben kisütjük.

De tudom ajánlani a rablóhúst is. Összevágsz neki karikára hagymát, szalonnát, krumplit, husit. felváltva felszúrja fa hústűre. Ezután csak fűszerezni kell, befektetni tepsibe és mehet a sütőbe.

2012. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

tepsis krumpli.

hozzávalók:

-(ha gyorsan kész akar vele lenni)főtt krumpli

- kolbász

- főtt tojás

- paradicsomkarika

- hagymakarika

- fűszerek

tetejére mikor már megsült :

- tejfölbe fokhagymakrém

- kapor

- reszelt sajt összekeverve és az elősütött paradicsomos, hagymás, tojásos, kolbászos krumplinak a tetején szétkenjük. Addig sütjük, míg a teteje kicsit barnás lesz.

kb.30-45 perc az egész. A mi családunk imádja.

Remélem segítettem. Majd, ha lesz időm és energiám írok még :)

(23 hetes kismama)

2012. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Almás pite

1.) almát megpucoljuk, lereszeljük, becukrozzuk és így hagyjuk állni míg a tésztát megcsináljuk.

2.) Fél kg. liszthez adunk 1 zacskó sütőport, összegyúrjuk 1 ráma margarinnal (másmilyen márkájú is jó), 1 csipet sóval, 1 kanál cukorral, 1 tejföllel, 1-2 db tojással.

3.) Kettébe vesszük a tésztát.

4.) Kizsírozzuk vagy kivajazzuk a tepsit.

5.) Belerakjuk a tészta egyik felét, amit kinyújtottunk. Én meg szoktam kenni lekvárral.

6.) Rárakjuk a lereszelt almát úgy , hogy előtte egy kicsit kinyomjuk a levét ( vagy ha nem nyomjuk ki a levét szórjunk a tésztára egy kis zsemlemorzsát) és úgy rakjuk rá a reszelt almát.

7.) Szórjuk meg fahéjjal (de lehet forralt borba való fűszerkeverékkel is, csak kevesebbel)

8.) Tegyük rá a tészta másik kinyújtott felét .

9.) Verjünk fel egy tojást és kenjük a tetejére, a tésztát villával szúrkáljuk meg.

10.) Rakjuk be a sütőbe.

Jó étvágyat hozzá!

Remélem a tepsis krumplis recept is bejött :) Sok sikert a főzéshez, sütéshez. :)

(24 hetes kismama)

2012. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Virslis kifli.


Kell hozzá: kifli, tejföl, virsli, sajt, és az ízesítéshez, ketchup/majonéz/mustár. (ki mivel szereti enni)


Elkészítése:

1 kiflit hosszában kettévágunk, kiszedjük a belsejét, kis "árkot" készítve a tejfölnek és a virslinek. A kifli kivájt részét megkenjük tejföllel, beletesszük a virslit és a tetejét megszórjuk sajttal.

Sütőbe tesszük 5-10 percre, míg a virsli jól át nem sül, és a sajt rá nem olvad a tetejére.

Ketchuppal, mustárral vagy majonézzel fogyasszuk.

2012. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
tejbegríz, palacsinta, puding, rántott hús, tanítsd meg köreteket készíteni... én úgy tanultam főzni h anyunak mindig segítettem a konyhában... ma meg már néha én csinálom a menüt ha vendégek jönnek, pedig csak 14 vagyok :))
2012. márc. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Fokhagymás - petrezselymes spagetti :

Petrezselyemzöldet apróra vágjuk. Egy kis lábasba teszünk egy kicsi olajat majd belerakjuk a petrezselyem zöldet és összezúzott (fokhagyma nyomón) fokhagymát. Addig kevergetjük míg meg nem puhul majd levesszük a tűzről. Ezt összekeverjük tejföllel és spagetti tésztára rárakjuk.

Plusz a tetejére lehet sajtot reszelni.

A petrezselyemzöld és fokhagymát ízlés szerint. :)

2012. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Én nem vagyok egy nagy szakács, de ez szerintem nagyon könnyű recept,és megéri elkészíteni, mert nagyon finom:

MÁKOS SÜTI

Hozzávalók:8 db.kifli,1 l tej, 1 citrom reszelt héja, 5 tojássárgája, 1 bögre mák,1/2 bögre cukor,2 csomag vaníliás cukor 1 bögre magozott meggy.

Habhoz:5 tojás fehérje, 1/2 bögre cukor.

Vaj a tűz álló tál ki kenéséhez.

A kifliket felkarikázzunk, és egy nagy tálba tesszük.A tejet felforraljuk,a tojást a cukorral a citrom héjával és a vaníliás cukorral habosra keverem.A fel forralt tejbe öntöm és megfőzöm.Aztán a kifliket leforrázom a vaníliás cukros tejjel össze forgatom.A jénai tálat ki vajazom és rakok egy réteg kiflit rá a mákot bele szórom a meggyet rá még egy réteg kifli sütőbe teszem 15 percre addig a tojás fehérjét a cukorral ki keverem kemény habbá. 15 perc elteltével rákanalazom a megpirult kifli tetejére a habot és még 15-20 percre vissza tolom sülni.

2012. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!