Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
15 éve lány vagyok és van egy nálam pár évvel idosebb novérem,akit nagyon gyulolok,mert folyton elveszi azt ami az enyém,pedig én mindig mondom neki hogy ne nyuljon a cuccaimhoz.elveszi a pénzemet,a szájfényeimet,a ruháimat,a cipoimet,még a zoknijaimat is.peidg neki sokkal tobb van mindenbol mint nekem,o elhordja a ruháimat és én emiatt kénytelen vagyok egy hétig ugyan abba a ruhába járni suliba,de ha én elveszek tole valamit rogton leordítja a fejemet,meg anyám is kiabál rám,hogy minek nyúlok a ruháihoz.persze amikor neki volt és nekem nem még csak eszemben se jutott hogy kérjek tole valamit,o kijelentette,hogy ami az ové én ahoz n nyuljak.most is nekem mindegyik nadrágom ki van mosva kivéve egy ami már egy joideje rajtam van és kivolt mosva egy o pedig felvette én nem tudom,hogy hétfon mibe fogok suliba menni.mondtam anyáméknak ok meg azt mondták hogy hallgassak,hadd legyen rajta.14/L
2012. márc. 10. 17:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
huu ez durva! hát ugy látszik h te rendesen ki vagy semmizve ezekszerint a szüleidnek a növéred a kedvenc?!
2012. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
kolesz
2012. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
még másfél évem van alapsulibol
2012. márc. 10. 19:44
 4/19 anonim ***** válasza:

Zárd be a szobádat vagy dugd el a cuccaidat!

Fuhh én nem tudom mit tennék ha ilyen testvérem lenne...

2012. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
nincs kulon szobám,és a ruháimat ne tudom eldugni,de már teljesen tanácstalan vagyok.ebbe a házba neki mindent lehet nekem meg semmit. :(
2012. márc. 11. 09:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azt csinálnám, hogy hétfőn szépen anyu elé állok és kijelentem, hogy ma márpedig nem megyek iskolába, mert nincs miben. Egy nadrágom van, koszos, büdös, ezer éve nem volt kimosva, a tiszták a nővérnél vannak és nem adja vissza őket, az övéit meg nem vehetem el. Makacsnak kell lenned és akaratosnak, de ugyanakkor nyugodtnak is. Ne hisztizz, de legyél szilárd és ész érvekkel követeld vissza a cuccaidat, ha kell fenyegetőzz. Tudom, elég agresszív módszer és lehet, hogy egy idősebb, tapasztaltabb embertől jobb és kevésbé radikális ötleteket kapnál, de tőlem ennyi telik. Felháborító és undorító, ahogy a nővéred viselkedik, komolyan nem találok szavakat. Én se jövök ki túl jól a húgommal, éjjel-nappal meg a szívózás, de ilyet nem tennék vele, mert ez már megalázás, még ha nem is szándékos. Keménynek kell lenned, ha kell vádold meg a szüleidet, hogy őt jobban szeretik. Többet tényleg nem tudok tanácsolni. Sok sikert és kitartást!
2012. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Vegyél zárat a szekrényeidre.
2012. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mitől van az, hogy a szüleid csak a nővéredet védik?

Én erre keresnél először választ!

2012. márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
nem tudom,pedig én semmi rosszat nem csinálok.amugy is a tesom az aki olyan ellenszenves anyámmal,nem teszi azt amit mond.
2012. márc. 13. 16:30
 10/19 anonim ***** válasza:
én a helyedben megszivatnám. Vagy megverném, vagy szétvagdosnám a kedvenc ruháját ^^ De ez csak az én véleményem meg am is én elég verekedős csajszi vagyok^^
2012. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!