Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
15 éve lány vagyok és van egy nálam pár évvel idosebb novérem,akit nagyon gyulolok,mert folyton elveszi azt ami az enyém,pedig én mindig mondom neki hogy ne nyuljon a cuccaimhoz.elveszi a pénzemet,a szájfényeimet,a ruháimat,a cipoimet,még a zoknijaimat is.peidg neki sokkal tobb van mindenbol mint nekem,o elhordja a ruháimat és én emiatt kénytelen vagyok egy hétig ugyan abba a ruhába járni suliba,de ha én elveszek tole valamit rogton leordítja a fejemet,meg anyám is kiabál rám,hogy minek nyúlok a ruháihoz.persze amikor neki volt és nekem nem még csak eszemben se jutott hogy kérjek tole valamit,o kijelentette,hogy ami az ové én ahoz n nyuljak.most is nekem mindegyik nadrágom ki van mosva kivéve egy ami már egy joideje rajtam van és kivolt mosva egy o pedig felvette én nem tudom,hogy hétfon mibe fogok suliba menni.mondtam anyáméknak ok meg azt mondták hogy hallgassak,hadd legyen rajta.14/L
2012. márc. 10. 17:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
ha ilyet tennék anyámék engem vernének meg
2012. márc. 17. 17:17
 12/19 anonim ***** válasza:
De amikor beszélni próbálsz a szüleiddel mit mondanak? Nekik egyáltalán nem tűnik fel, hogy amit a nővéred csinál az abnormális? És a nővéred mit mond? Lehet, hogy én vagyok túl jóhiszemű, de képtelen vagyok felfogni, hogy valaki a saját testvérével képes így viselkedni. Ismételten mondom, hogy én sem vagyok a legkedvesebb a húgommal, de azért tudom, hogy hol a határ és ha kell kiállok mellette. 16L
2012. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
ha elmondom nekik azt mondja anyám hogy elég volt.pedig annyira idegesít már most is az én nadrágom van rajta,ami a kedvencem,már nem tudom mit tegyek,csak sírok itthon,és nagyon ideges vagyok rá
2012. márc. 18. 15:49
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid nem lépnek a nővéreddel kell beszélned. Mond el neki, hogy nagyon zavar a viselkedése, próbálj a szívére hatni (már ha van). Végső esetben én is csak a verést tudom ajánlani, de nem tudom, hogy milyenek az erőviszonyok. Vagy elhúzhatsz otthonról egy időre, menj haza jó későn és ha a szüleid kiakadnak, mondd, hogy az utcán sincs több cuccod, mint otthon és minek is menj haza, ha a nővéredet jobban szeretik, mint téged, hiszen neki mindent megengednek. Tudom, elfuseráltan hangzik, de tényleg nincs jobb ötletem. Nagyon sajnálom, hogy így kell élned, remélem nemsokára észhez tér a nővéred, vagy a szüleid felfogják, hogy milyen komoly a helyzet. 16L
2012. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
ha verekdnénk és én kezdeném még szarabb lenne a helyzete,és késon pedig nem tudok hazamenni,hisz nem biztonságos,bármi torténhet velem.ost csak abban reménykedem,hogy a tesom vagy férjhez megy,vagy kimegy kulfoldre dolgozni vagya nem tudom csak ne legyen itthon.gyulolom ot,de nem tudom hogyan állitsam le.
2012. márc. 20. 20:23
 16/19 anonim ***** válasza:
Muszáj tenned valamit!!
2012. ápr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
de mit?
2012. ápr. 11. 21:37
 18/19 anonim ***** válasza:
Nézd ez így tényleg nem maradhat. Igazad van, bármi történhet veled későn, de (fáj, hogy ezt kell mondanom) ez most nem szempont. Biztosan találsz olyan helyet, ahol viszonylag biztonságban vagy, vagy menj át egy barátnődhöz. Valamit lépned kell! Ha a helyzet tényleg olyan súlyos, ahogy leírtad, akkor a nővéred egy állat, a szüleid pedig vagy vakok, vagy tényleg ő a kedvenc (tényleg nagyon sajnálom, hogy ezt le kell írnom.) Nincs senki felnőtt, akivel tudnál beszélni? Nagyszülők, unokatesók, tanárok?! A nővéred mit mondott, amikor felhoztad a témát? És a szüleid? Ha betennél pár idézetet egy ilyen beszélgetésből, talán jobban át tudnánk látni a helyzetet. 16L
2012. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
hát pl ha felveszi egy nadrágomat és mondom anyámnak akkor o azt mondja,hogy hagyjam hadd hordja,és az egyiket már neki is adta pedig én mondtam hogy nem szeretném neki adni,és o meg már ugy is viselkedik mintha az ové lenneň
2012. ápr. 12. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!